A A A

Telefon jak nowy

PC Format 1/2008
Intensywnie używany telefon komórkowy brudzi się, w szczelinach zbiera się kurz, a na wyświetlaczu pojawiają się rysy. Jakby tego było mało, w pamięci komórki panuje bałagan, a bateria działa coraz krócej. Za pomocą kilku prostych zabiegów jednak sprawisz, że telefon będzie wyglądał i pracował jak nowy.

Porządki w pamięci i usuwanie prywatnych danych

Do ilustracji tego zagadnienia użyliśmy telefonu Nokia 3500 oraz aplikacji Nokia PC Suite (jest na CD). Opis korzystania z tej aplikacji oraz podłączenia telefonu do komputera, na którym jest zainstalowana, znajdziesz w artykule „Komunikacja komputera z komórką” (jest na CD). Jedynie do przywracania ustawień fabrycznych PC Suite się nie przyda – należy użyć opcji telefonu.

Przywracanie ustawień fabrycznych


W telefonie wybierz najpierw MENU, a następnie Ustawienia. Odszukaj i wybierz opcję Przywr. Ust. Fabryczne.


Przeczytaj komunikat informujący o skutkach przywrócenia ustawień fabrycznych i wybierz Kontyn. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie kodu zabezpieczającego. Znajdziesz go w instrukcji telefonu. Jeśli kiedyś zmieniałeś ten kod w ustawieniach telefonu, musisz wprowadzić ustalone wtedy hasło.


Po wprowadzeniu kodu kliknij OK, aby przywrócić ustawienia fabryczne.

Czyszczenie pamięci telefonu


Zainstaluj w komputerze i uruchom program PC Suite. Zgodnie ze wskazówkami z artykułu zamieszczonego na CD, podłącz telefon do komputera. W głównym oknie programu kliknij ikonę File Manager.


W kolejnym oknie kliknij ikonę Phone memory, a następnie Data. W oknie zobaczysz katalogi systemowe telefonu.Samych katalogów nie możesz kasować – możesz za to usuwać ich zawartość. Kliknij np. katalog Images. Zaznacz, klikając lewym przyciskiem myszki pliki, które chcesz usunąć. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i z rozwijanego menu wybierz opcję Delete.

Kasowanie SMS-ów


W głównym oknie programu PC Suite kliknij ikonę Messages. W kolejnym oknie zobaczysz m.in. ikonę SMS-y odebrane Inbox, i SMS-y wysłane Outbox. Kliknij wybraną ikonę, aby przejść do spisu SMS-ów.


Zaznacz SMS-y, które chcesz usunąć, klikając lewym przyciskiem myszki, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i z rozwijanego menu wybierz opcję Delete.

Porządki w książce telefonicznej


W głównym oknie aplikacji wybierz ikonę Contacts, aby przejść do książki telefonicznej.


Zaznacz, klikając lewym przyciskiem myszki, wpisy, które chcesz usunąć, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i z rozwijanego menu wybierz opcję Delete.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
maniak234
opera
5 grudnia 2007, 19:18
mądrze
Dobrze że o tym napisali. Większość ludzi nie zna się w ogóle na tym jak konserwować telefon. P.S. Piszcie (jeżeli chcecie) damian135791@wp.pl
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności
Usprawnione Mapy Google'a
18 października 2019
Google ułatwia raportowanie utrudnień w ruchu drogowym oraz dodaje nową funkcję do aplikacji Mapy w wersji na urządzenia z systemem iOS.
Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 6/2019
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto