Temat numeru

Szybka optymalizacja
Konfigurowanie nowego komputera
Jeżeli wykonałeś wszystkie dotychczasowe działania zgodnie z naszymi zaleceniami, można powiedzieć, ze twój komputer jest już gotowy do pracy. Nasz ostatni artykuł poświęciliśmy prostym trikom optymalizującym pracę systemu, poprawiającym jego stabilność i zapewniającym, że dłużej będzie służył w dobrej kondycji.

Niezawodny peer to mail
Muzyka, filmy i programy z internetu
Zdecydowanie najlepszym sposobem pobierania większych plików (filmów, seriali, programów, całych płyt CD i DVD) jest korzystanie z technologii Peer2Mail. Pliki są dzielone na części, a następnie zamieszczane w darmowych skrzynkach pocztowych.

BitTorrent potok bitów
Muzyka, filmy i programy z internetu
Dobrym sposobem na pobieranie różnego rodzaju plików z internetu jest sieć BitTorrent. Technologia może być stosowana jako alternatywna do eMule oraz P2M. Czasami w innych sieciach nie możesz znaleźć danych, których poszukujesz, lub znalazłeś pewne źródło, ale pliki znajdują się właśnie w sieci BitTorrent.

Gdy już pobierzesz dane
Muzyka, filmy i programy z internetu
Czasami pobranie danych z sieci to nie koniec zadania. Pliki mogą mieć wiele nieznanych dla ciebie rozszerzeń. Okazuje się także, że nie wiesz, jakim programem uruchomić plik lub co z nim dalej zrobić.

Zasady bezpieczeństwa
Muzyka, filmy i programy z internetu
W internecie krąży bardzo dużo fałszywych i niebezpiecznych plików. Można się na nie natknąć zarówno na stronach WWW, jak i w sieciach P2P. Najczęściej pod nazwami sugerującymi poszukiwaną przez ciebie zawartość kryją się całkowicie inne dokumenty, szkodliwe aplikacje (wirusy, trojany, spyware). Jeżeli zależy ci na bezpieczeństwie

Przechwytywanie strumieni
Muzyka, filmy i programy z internetu
Dobrym sposobem na pozyskiwanie muzyki i krótkich filmów z internetu jest przechwytywanie nadawanych przez sieć strumieni. W ten sposób możesz w trakcie słuchania rejestrować wybrane utwory.

Szukaj, znajdź i pobierz
Muzyka, filmy i programy z internetu
W internecie znajdziesz wszystko, pod warunkiem że wiesz, gdzie i jak szukać. Każdego rodzaju muzykę, filmy czy programy możesz pozyskiwać na wiele sposobów. W temacie numeru prezentujemy te najskuteczniejsze.

Praktyczne i ładne
100 dodatków do Windows
Chcesz doposażyć swój system w przydatne dodatki? Nie instaluj aplikacji, lecz skorzystaj z proponowanych przez nas miniprogramów zwanych widżetami lub gadżetami. Oferują one mnóstwo interesujących funkcji, i to za darmo.

33 widżety Microsoftu
100 dodatków do Windows | Microsoft
Jedną z nowości wprowadzonych przez Microsoft w systemie Windows Vista jest tzw. pasek boczny systemu Windows. W domyślnej konfiguracji systemu pasek boczny zawiera kilka widżetów (zwanych w nomenklaturze Microsoftu gadżetami paska bocznego).

33 widżety Google'a
100 dodatków do Windows | Google
Google to nie tylko potentat wyszukiwarkowy. Zainstalowanie w systemie Windows programu Google Desktop daje ci nie tylko możliwość łatwego wyszukania dowolnej informacji zarówno w internecie, jak i na dysku twardym twojego peceta. Google Desktop to także widżety, zwane w przypadku Google gadżetami. Są ich tysiące.

33 widżety Yahoo
100 dodatków do Windows | Yahoo
Portal Yahoo od dawna proponuje użytkownikom systemów MacOS X oraz wszystkich wersji Windows swój własny system widżetowy. Yahoo nie tworzyło jednak swojego rozwiązania od podstaw, lecz kilka lat temu zakupiło program o nazwie Konfabulator.

Stwórz własny widżet
100 dodatków do Windows
Zaprezentowany przez nas sposób opracowania własnego widżetu, oparty na internetowej usłudze online o nazwie Microsoft Popfly, nie wymaga wpisywania choćby jednej linijki kodu programu. Całą miniaplikację tworzy się z gotowych modułów i elementów graficznych, budując program niczym konstrukcję z klocków. Wszystkie elementy zbudowane za pomocą Popfly mają jedną wspólną cechę.

Podkręć swój komputer
Przyspieszyć komputer łatwo i bezpiecznie
Mało który komputer działa z maksymalną wydajnością, na jaką go stać. Można z niego uzyskać jeszcze więcej mocy, w większości przypadków nie wymaga to dodatkowych nakładów finansowych.

Bezpieczne podkręcanie procesora
Przyspieszyć komputer łatwo i bezpiecznie
Jeżeli chcesz zwiększyć wydajność procesora w twoim komputerze, możesz to zrobić przez overclocking. Procedura nie jest specjalnie skomplikowana, bo od dłuższego czasu do płyt głównych znanych producentów jest dołączane oprogramowanie, które pozwala zmienić częstotliwość procesora bezpośrednio z systemu Windows.

Przyspieszanie kart graficznych
Przyspieszyć komputer łatwo i bezpiecznie
Każda karta graficzna ma niewykorzystane zasoby wydajności. Wielkość tych zasobów jest zależna od wielu czynników, takich jak technologia, w jakiej wyprodukowany został procesor graficzny, zainstalowane na karcie układy pamięci czy skuteczność systemu chłodzenia.

Większa wydajność dysków
Przyspieszyć komputer łatwo i bezpiecznie
Wydajność dysków twardych trudno zwiększyć. Jest to możliwe w wyniku regulowania trybów pracy serwomechanizmu głowicy (więcej w artykule dołączonym na płycie CD). Przyrost wydajności jest jednak wtedy niewielki.

Nowe funkcje Windows
Windows szybszy, stabilniejszy, wygodniejszy i ładniejszy
Do zwiększenia komfortu korzystania z Windows nie są konieczne skomplikowane działania optymalizacyjne. Pokazujemy, jak za pomocą prostych i skutecznych metod zadbać o szybkość, wygląd czy stabilność systemu.

Szybszy system
Windows szybszy, stabilniejszy, wygodniejszy i ładniejszy
Na wydajność systemu Windows XP ma wpływ przede wszystkim porządek. To nie żart. Masowa instalacja wielu aplikacji, choć pozornie wiele instalatorów wygląda podobnie, a instalowane programy są najczęściej umieszczane w jednym folderze program files, oznacza najczęściej zbędne ładowanie na starcie wielu niepotrzebnych programów. Szybkość działania Windows zależy też od jego wyglądu. Tutaj musisz się zdecydować na kompromis: albo szybciej, albo ładniej.

Wygodniejszy Windows
Windows szybszy, stabilniejszy, wygodniejszy i ładniejszy
Korzystanie z systemu Windows to dla wielu z nas nie tylko rozrywka, ale też praca. Wielogodzinne obowiązkowe sesje z komputerem podczas opracowywania zamówionego projektu, pisania pracy czy prowadzenia żmudnych obliczeń można sobie nieco ułatwić. Wystarczą proste, niewymagające praktycznie żadnych nakładów i sił triki, aby praca w Windows była po prostu przyjemniejsza.

Stabilność i automatyzacja
Windows szybszy, stabilniejszy, wygodniejszy i ładniejszy
O stabilności systemu operacyjnego decyduje sprawność sprzętu zainstalowanego w komputerze oraz przede wszystkim stabilność specjalnych programów sterowników sprzętowych, zarządzających zamontowanymi w pececie urządzeniami. Sterownik certyfikowany przez producenta systemu daje gwarancję, że jeżeli sprzęt jest w pełni sprawny, to sterownik na pewno nie będzie powodował zawieszania się systemu.

Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto