Temat numeru

Miotła do Windowsa 
Megapłyta DVD
Program WashAndGo 2016 jest wirtualną miotłą przeznaczoną do usuwania z dysków zbędnych plików i poufnych informacji oraz do naprawiania błędów systemowych. Proces czyszczenia przebiega automatycznie bez niepokojenia użytkownika.

Szkice ze zdjęć
Megapłyta DVD
Aby zmienić zdjęcie w wirtualny szkic wykonany ołówkiem lub kredkami, nie trzeba mieć uzdolnień graficznych czy dostępu do drogiego oprogramowania. Wystarczy skorzystać z aplikacji Sketch Drawer.

Odzyskaj pliki z pendrivea
Megapłyta DVD
Przypadkowe usunięcie danych z pamięci USB nie będzie tragedią, jeśli zaopatrzysz się w narzędzie do odzyskiwania plików. Flash Drive Recovery pomaga wyjść obronną ręką z tego typu sytuacji.

Dopalacz do dysków    
Megapłyta DVD
Możliwości programu Disk Defrag Pro wykraczają znacznie poza to, co oferuje system. Aplikacja umożliwia wykonywanie defragmentacji, bazując na jednym z wielu dostępnych profilów optymalizujących. Poza tym specjalny algorytm porządkuje zawartość dysków SSD.

Łapanie grafiki i wideo    
Megapłyta DVD
Program Snap 2017 oferuje narzędzia do przechwytywania grafiki oraz dodawania adnotacji i efektów do zachowanej ilustracji. Przechwycony może zostać fragment ekranu o dowolnym kształcie, następnie można go powiększyć, obrócić lub wzbogacić o dodatkowe elementy.

Projektant stron WWW
Megapłyta DVD
WebSite X5 Home 12 jest narzędziem, które w pięciu krokach pomoże przygotować własną witrynę internetową. Wizualny edytor, w który wyposażono program, pozwala na wyjątkowo proste i wygodne zaprojektowanie oraz opublikowanie własnej strony WWW.

Studio muzyczne
Megapłyta DVD
Dla wszystkich komputerowych melomanów, którzy szukają uniwersalnego narzędzia do organizowania i modyfikowania plików audio, mamy na naszej płycie program Music Studio. Pozwala m.in. przeanalizować utwory pod kątem błędów oraz ważności etykiet ID-Tag.

Kontroler dysków
Megapłyta DVD
HDD Control 2017 służy do monitorowania kondycji dysków twardych, pomiaru ich wydajności i temperatury pracy. Pomoże na czas wykryć nieprawidłowości, zapobiegając utracie cennych plików w razie awarii.

Kompresor PDF-ów    
Megapłyta DVD
PDF Compressor to narzędzie do wygodnej redukcji objętości dokumentów PDF. Dzięki niemu będziesz mógł zmniejszać PDF-y nawet o 80 proc., szybko przetwarzając dowolnie dużą ich liczbę naraz.

Systemowy wojownik
Megapłyta DVD
Dzięki zastosowaniu dwóch wydajnych silników skanujących i monitorujących pracę systemu program Malware Fighter Pro jest w stanie wykryć i unieszkodliwić niebezpieczne moduły typu spyware, adware, trojany, keyloggery, boty i robaki.

Wideo z peceta
Nagrywanie, montaż i publikacja wideo
Już dziś możesz stać się właścicielem internetowego wideokanału wypełnionego wyjątkowymi, własnoręcznie nakręconymi i zmontowanym filmami. Wystarczy komputer z internetem, smartfon lub kamera i aktualne wydanie PC Formatu. Sylwester Żochowski

Pecet na miarę
Komputer w szkole
W porównaniu z laptopem komputer stacjonarny ma przynajmniej dwie zalety. Po pierwsze użytkownik ma dużo większą swobodę w dobieraniu i późniejszym modyfikowaniu konfiguracji, po drugie wydajność komputera jest dużo lepsza, co szczególnie widać w grach. Grzegorz Łukasik

Wygodny komputer
Komputer w szkole
By czas przed ekranem nie odbił się negatywnie na zdrowiu, zadbaj o możliwie komfortowe warunki pracy. Grzegorz Łukasik

Komputer dla ucznia
Komputer w szkole
Zakup komputera jest sprawą prostą, bo liczba i różnorodność dostępnych modeli jest ogromna i każdy znajdzie coś dla siebie, a zarazem trudną, bo nie wiadomo, co wybrać spośród setek konfiguracji. Radzimy, na co zwrócić uwagę, gdy masz do dyspozycji określoną kwotę na sprzęt. Grzegorz Łukasik

Nauka z komputerem
Pecet pozwala uczniowi nie tylko przygotowywać prace domowe czy odtwarzać multimedialne dodatki do podręczników umożliwia również korzystanie z bogatych zasobów edukacyjnych dostępnych w internecie oraz z aplikacji przydatnych w nauce. BARTŁOMIEJ MROŻEWSKI

Wygodne krzesła
Test foteli do komputera
Użytkownik komputera spędza w fotelu przed biurkiem kilka godzin dziennie po paru latach przeciążony kręgosłup daje o sobie znać w nieprzyjemny sposób. Sposobem na uniknięcie problemów jest ergonomiczny fotel. Przyjrzeliśmy się kilku modelom. Wojciech Nosel

Totalna ochrona
Pełna ochrona komputera
Wirusy to tylko jedno z wielu zagrożeń czyhających na co dzień w internecie. Świadomy użytkownik peceta nie powinien zapominać o ochronie prywatności oraz o zabezpieczaniu cennych plików i poufnych informacji.  Sylwester Żochowski

Inspekcja programów
Płyta aktualizująca
Luki w nieaktualnych aplikacjach mogą zostać wykorzystane przez złośliwy kod do zaatakowania komputera. Aby mieć pewność, że wszystkie poprawki i aktualizacje są zainstalowane w systemie, warto skorzystać z pomocy darmowego narzędzia Secunia PSI.

Najnowsze aplikacje
Płyta aktualizująca
Przy rosnącej liczbie zainstalowanych w systemie aplikacji trudno jest czasem zapanować nad wszystkimi poprawkami. Z pomocą przychodzi pełna wersja programu Software Update Pro, który sam zajmie się pobieraniem i instalacją uaktualnień. 

Uzupełnianie sterowników
Płyta aktualizująca
Aplikacją, która wykona dodatkowe zadanie uzupełniania przeterminowanych sterowników jest pełna wersja Driver Boostera Pro. Działa ona automatycznie wymaga kilku kliknięć myszką.

Najnowsze aktualności


Jak działa ładowanie SuperVOOC?
23 marca 2019
Chiński potentat rynku smartfonów, OPPO, na przykładzie modelu RX17 Pro tłumaczy, jak działa ładowanie SuperVOOC. Ta technologia...


Opera 51 na Androida z darmowym VPN
22 marca 2019
Opera wydała nową aktualizację dla swojej mobilnej przeglądarki na Androida. Po dłuższej nieobecności do aplikacji wrócił darmowy VPN.
Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto