A A A

Advoider, czyli jak pozbyć się reklam w tv

14 kwietnia 2020, 08:20
Kolejna część cyklu "Wtorek – hardware'owy worek". Nie ma chyba nikogo, kto oglądając telewizję nie zżyma się na kolejne bloki reklam o podbitej głośności, trwające – zda się – w nieskończoność. Podpowiadamy jak i za pomocą czego uniknąć tej sytuacji.
Advoider, czyli jak pozbyć się reklam w tv

Advoider to remedium, które redukuje obecność telewizyjnych reklam.

Advoider - jak ominąć reklamy w tv

Dobry sposób na to, jak wyłączyć reklamy w tv

Przy czym mówiąc „reklam" – mamy na myśli użytkowników platform Canal+ i Cyfrowy Polsat, którzy mają smartfony i domową sieć Wi-Fi. Owo urządzenie bowiem nie obsługuje jeszcze dekoderów kablówek (dowiedzieliśmy się, że są takie plany), a do działania wymaga sieci bezprzewodowej i zainstalowanej na telefonie aplikacji Advoider dla systemów Android i iOS. I – co najważniejsze – wie kiedy reklama jest emitowana.

W pudełku znajdziemy niewielkie – sporo mniejsze niż typowy smartfon - urządzenie, zasilacz, dwa przewody z „blasterami", czyli czujnikami umożliwiającymi komunikację Advoidera ze smartfonem. Advoidera podłączamy do prądu, na telefon pobieramy wspomnianą wcześniej apkę, po czym przeprowadzamy niezbyt długą i łatwą instalację urządzenia (apka zawiera samouczek). W efekcie zakładamy swój profil (możliwe jest wygenerowanie większej liczby profili), w którym określimy m.in. jakie kanały będą monitorowane (możemy je filtrować wedle rozmaitych kryteriów, np. kategorii, tworzyć zakładki z ulubionymi etc.), a także zdefiniować reakcję urządzenia na emisję reklam. A odpowiedź na takowe może być rozmaita – od wyciszenia dźwięku w trakcie ich wyświetlania, poprzez automatyczne przełączenie się na inny – zdefiniowany – kanał, aż po... wyłączenie dekodera i telewizora na czas ich emisji, po czym automatyczne włączenie.

Dodajmy, że na ekranie smartfona widoczna jest informacja o rozpoczęciu się bloku reklamowego i czasie jego zakończenia. Tamże można sprawdzać program telewizyjny (na pięć dni do przodu i dwa wstecz) i ustawiać przypomnienia dotyczące audycji, które chcemy obejrzeć. Smartfona możemy też użyć jako pilota dekodera. Efektywność urządzenia sprawdzaliśmy przez parę tygodni i nie odnotowaliśmy żadnych problemów – Advoider sprawował się wyśmienicie i pokazał jak ominąć reklamy w tv.

Advoider Lite w smartfonie

Fajne, ale...

To niewątpliwie pomysłowy gadżet, ale raczej z gatunku „automatycznej obieraczki do jajek na twardo". Tzn. na pewno ułatwia i umila życie, ale też można się bez niego obejść. Tym bardziej, że kosztuje 400 zł. Jeśli się zastanawiacie, czy skórka warta jest wyprawki, sugerujemy użycie... aplikacji Advoider Lite na smartfony. Ma ona podstawowe funkcje tego urządzenia (programy TV, śledzenie wybranych kanałów i informowanie o kończeniu się bloku reklamowego oraz ustawianie przypominajek). Co prawda subskrypcja kosztuje 5 zł miesięcznie, ale obecnie można z niej korzystać bezpłatnie aż przez pół roku.

 

Plusy

 

  • ułatwia życie
  • nieduże rozmiary
  • prosty w obsłudze
  • sporo możliwości

 

Minusy

 

  • wymaga smartfona i dostępu do Wi-Fi
  • na razie współpracuje tylko z dekoderami Canal+ i Cyfrowego Polsatu

 

wymiary: 103x53x15 mm
waga: 50g
dostarczył: www.advoider.pl
cena: 400 zł

 


Gerard Arfield
Tagi: Advoider, tv
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności




Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto