A A A

Corsair VOID Pro GRB USB

23 września 2017, 10:00
Corsair VOID PRO to nowa seria słuchawek dla graczy firmy Corsair. Model USB to słuchawki świecące wszystkimi kolorami tęczy i podłączana do komputera za pośrednictwem portu USB. W serii Void Pro znajdziemy jeszcze model bezprzewodowy, oraz zwykły stereofoniczny (wersja RGB USB ma wirtualny dźwięk 7.1), który można podłączyć także do konsoli.
Corsair VOID Pro GRB USB

Budowa

Headset jest dość spory i ciężki (waży 380 g), ale to wina metalowej konstrukcji, która wygląda na solidną i skłonną przetrwać wielokrotne upadki. Niestety bardzo miękka gąbka wyściełająca pałąk i nauszniki i pokryta mikrofibrą sprawia raczej delikatne wrażenie. Plus jest za to taki, że słuchawki nie uciskają nawet dużej głowy i leżą na niej wygodnie, a duże nauszniki obejmują nawet sporej wielkości małżowiny. Mikrofibra sprawia, że w przeciwieństwie do sztucznej skóry nasza ludzka nie poci się tak szybko i nie zostaje mokra.

Izolacja od otoczenia jest bardzo dobra, choć nie jest 100-procentowa. Wyraźnie słychać dźwięk pracującej klawiatury, ale szumy otoczenia są eliminowane. Niestety brak mocnego nacisku na czaszkę sprawia, że przy gwałtownych ruchach głowy słuchawki potrafią sie zsunąć. Trzeba wiec ograniczyć gwałtowne ruchy przed komputerem. Z racji tego faktu oraz znacznych roamiarów Void Pro mogą być jednak za duże i za ciężkie dla osób z małą głową.

Długi (2,5 m) kabel zakończony jest solidną wtyczką USB, ale nie jest odłączany od słuchawek. Nie znajdziemy na nim pilota, bo sterowanie umieszczono na lewym nauszniku. Znajduje się tam przycisk wyłączający mikrofon, oraz pokrętło regulacji głośności, którym można też zmienić ustawienia korektora i włączyć tryb wirtualnego 7.1. O ile pokrętło łatwo wymacać, to przycisk odłączający mikrofon jest gładki i trzeba na chybił trafił naciskać fragmenty obudowy, aż w końcu się na niego trafi.

W sterownikach można wybrać kolor w jakim są podświetlane słuchawki, zdefiniować własne ustawienia korektora i ustawić czułość mikrofonu. Podświetlania niestety nie można wyłączyć, ale za to dużym plusem jest fakt, ze dioda mikrofonu świeci gdy jest on wyłączona a nie podczas jego pracy. Dzięki temu podczas gry umieszczony blisko twarzy mikrofon nie świeci w oczy.

Jakość dźwięku

Słuchawki korzystają z 50 milimetrowych głośników. które grają bardzo dobrze. Pasmo przenoszenia do 200 Hz -20 kHz. Słuchawki mają podbite lekko basy (znacznie poniżej średniej typowej dla słuchawek dla graczy), ale dźwięk jest przyjemny i większości graczy przypadnie do gustu. Uprzestrzennianie dźwięku jest wyraźnie słyszalne, jednak zarówno podczas odtwarzania sygnału 5.1 jak i 7.1 odnosi się wrażenie, że tylne głośniki ustawione są na linii pleców a nie za nimi. Przy czym wyraźnie słychać różnicę w pozycjonowaniu głośników tylnych i surround w dźwięku 7.1.

Plusem słuchawek jest wbudowany mikrofon. Wygląda niepozornie, ale rejestruje bardzo dobrej jakości dźwięk z praktycznie znikomą ilością szumów własnych. Z dodatkowymi szumami w otoczeniu też radzi sobie nienajgorzej pozostawiając głos użytkownika na pierwszym planie. Do komunikacji w grach będzie nadawał sie doskonale. Jedynie przy zbyt mocnym wzmocnieniu, powyżej 85 proc, w rejestrowanym dźwięku słuchać nieprzyjemne mlaskanie. Minusem jest fakt, że w nagraniu praktycznie nie ma niskich tonów, ale w komunikacji podczas gry w niczym to nie przeszkadza.

Słuchawki nie są tanie - kosztują około 400 zł, ale ze względu na solidną i wygodną konstrukcję, prostotę obsługi oraz dobrą jakość dźwięku i mikrofonu są warte polecenia.

Najlepszą cenę dla tych słuchawek znajdziesz tutaj.

 


Marek Konderski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Zmiany w mailingu YouTube'a
8 sierpnia 2020
Subskrybenci przestaną otrzymywać e-maile o zamieszczanych na kanałach YouTube'a nowościach.


Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto