A A A

Test ESET Smart Security Premium 10

PC Format 10/2017
Pomysłowość autorów złośliwego oprogramowania oraz szybkość pojawiania się różnych zagrożeń wymagają kompleksowej i zaawansowanej ochrony. [RSZ]

ESET oferuje pakiety zapewniające kompleksową ochronę peceta nie tylko przed wirusami, ale też przed włamaniami, aplikacjami szpiegującymi, szyfrującymi dyski czy przejmującymi kontrolę nad różnymi urządzeniami użytkownika.

Bezpieczeństwo na każdym poziomie

NOD 32, popularny program antywirusowy, stanowi podstawę pakietu ESET Smart Security. O wszechstronności narzędzia świadczą jednak wszystkie składniki pakietu. Zestaw zawiera sprawnie działającą, dwukierunkową zaporę współpracującą z mechanizmem wykrywania ataków (IDS) oraz funkcjami zabezpieczającymi przed sieciami botów.

Wydajny i skuteczny

Wykrywa internetowe strony ze szkodliwą zawartością i strony phisingowe, skanuje odbieraną i wysyłaną pocztę, blokuje spam. Poza tym produkt ESET-a chroni przed nieautoryzowanym użyciem kamery podłączonej do komputera i testuje zabezpieczenia routerów w sieci lokalnej. Mechanizm anti-theft ułatwia odzyskanie skradzionego laptopa, na którym zainstalowane jest oprogramowanie. Umożliwia zdalne zrobienie zdjęcia złodziejowi oraz sprawdzenie operacji wykonywanych na utraconym urządzeniu. Rodzice natomiast powinni być zadowoleni z funkcji kontroli rodzicielskiej.

Pakiet nie obciąża mocno komputera i nie przeszkadza w pracy, jego działania praktycznie nie da się zauważyć. W parze z dużą wydajnością idzie również wysoka skuteczność – w testach niezależnego niemieckiego laboratorium AV-Test korzystający z identycznych modułów wykrywajacych ESET IS zajął ósme miejsce. Program nie generuje też fałszywych alarmów. W tej kategorii zajął miejsce piąte.

Pokaźny zestaw funkcji, jaki znalazł się w programie, nie oznacza kłopotliwej obsługi, domyślny zestaw narzędzi został dobrze dobrany, pozostałe można w każdej chwili włączyć. Wygoda pracy w połączeniu ze skutecznością i małymi wymaganiami sprawiają, że pakiet security jest naprawdę godny polecenia.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
26 stycznia 2018, 12:25
Mam nadzieję, że w nr. 04/2018 "PC - Formatu" znów będzie "ESET" na kolejne 90 dni? :oczy:
ptrick
ptrick
11 stycznia 2018, 21:27
Mówisz o 100-200 komputerów w mojej firmie, która ma taki problem? Na szczęście reszta ma SSD i działa to trochę lepiej.
avatar
~Anonim
11 stycznia 2018, 18:12
ptrick: Ja w laptopie mam zwykły HDD i jakoś nie narzekam :oczy: . "ESET" nie muli, nie wiesza się ani nie "mrozi" innych programów. Podsumowując... Może Ty masz pecha, a ja mam farta...? Zresztą znam Twój stosunek do antywirusów i pakietów ochronnych. P.S. Na pewno "ESET" jest lżejszy od "G Daty".
ptrick
ptrick
11 stycznia 2018, 16:10
Wat? Płacisz gorsze za gazetę i jeszcze dostajesz do tego licencje na oprogramowanie i jeszcze wymagasz, by licencja była dłuższa? To sobie kup pełną licencję samemu, a nie zrzędzisz, że za krótko, chociaż tak naprawdę nie płacisz nic za to, bo gazetę i tak byś kupił... Co do samego eseta, wcale nie jest taki szybki. Korzystamy w firmie i niestety, jak nie masz SSD i załączy Ci się skanowanie to dysk jest zawalony na maksa i praca na sprzęcie potrafi być niewykonalna.
avatar
~Anonim
11 stycznia 2018, 15:58
Witam! To świetny i lekki pakiet zabezpieczający. Wiem to, gdyż zawsze instaluję "ESET-a" na laptopie ("Lenovo G580AH") jak tylko znajdę go (tj. "ESET-a") na płycie dołączonej do "PC - Formatu". Szkoda tylko, że tak rzadko ten program jest wrzucany na płytkę PCF-u :oczy: . A jak już jest, to TYLKO na 90 dni. Powinien być na minimum pół roku (180 dni).
Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto