A A A

Test Epson L386

PC Format 4/2017
Producenci drukarek zastępują stare modele nowymi, choć w samych urządzeniach nic się nie zmienia. Trudno powiedzieć, czy urządzenie Epson L386 kryje wewnątrz coś nowego, ale w niektórych przypadkach potrafi być szybsze od swojego poprzednika. [AW]

Wyposażenie

Epson L386 jest prawie najtańszym modelem wielofunkcyjnym z Ink Tank System. Obok portu USB znajduje się również Wi-Fi, który umożliwia drukowanie z poziomu pecetów w sieci LAN albo z użyciem mobilnej aplikacji Epson iPrint. Urządzenie nie ma ekranu konfiguracyjnego i nie integruje się z usługami takimi jak Google Cloud Print.

Podobnie jak w innych drukarkach ITS, w komplecie z nowym urządzeniem są cztery buteleczki z tuszem, który wystarcza na wydrukowanie ok. 5500 stron dokumentów, a także dwie dodatkowe buteleczki z czarnym tuszem. Drukarka korzysta z tych samych materiałów co większość urządzeń Epsona, czyli z T664x. Również cena w przeliczeniu na kolorową stronę dokumentu A4 jest podobna i wynosi niecałe 2 grosze.

Eksploatacja

W testach porównawczych, choćby w PC Formacie 7/2016, widać, że do słabych punktów urządzeń Epsona należy m.in. szybkość druku. Konkurencyjny sprzęt Brothera prędzej drukuje dokumenty, a Canon jest lepszy podczas druku zdjęć. Być może dlatego Epson postanowił nieco poprawić ten parametr.

Jak przełożyło się to na pracę? W trybie szybkim nie ma znaczenia, natomiast poprawę widać już w druku tekstu ze standardową jakością. Wydruk 10-stronicowego dokumentu trwa 57 zamiast 66 sekund. Dokument z kolorowymi elementami grafiki jest drukowany 77 zamiast 93 sekund. Jest to przyspieszenie o ok. 15 procent – taka zmiana w procesorach czy kartach graficznych byłaby rewelacją!

Niestety podczas druku zdjęć drukarka pracuje wolniej niż poprzednik, szczególnie w trybie maksymalnej jakości, w którym wydruk zdjęcia 10x15 cm trwa ponad 2 minuty (wcześniej trwało to nieco ponad minutę).

​​​​​

Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowe przełączniki od NETGEAR
20 listopada 2017
Na polskim rynku zadebiutowały dwa nowe urządzenia marki NETGEAR. Przełączniki GS908 i GS908E posiadają elegancką, kompaktową obudowę, a...Klawiatura Sharkoon MECH SGK3 RGB
18 listopada 2017
Niemiecki producent Sharkoon wypuszcza na nasz rynek nową wersję swojego najlepiej sprzedającego się mechanika. Mowa o klawiaturze gamingowej...
Artykuły z wydań

 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 12/2017
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto