A A A

Genesis Holm 320 RGB – biurko dla graczy

18 stycznia 2022, 16:30
Nie oszukujmy się: by ustawić w pokoju peceta, wystarczy dowolne biurko – niekoniecznie gamingowe. Nie zmienia to jednak faktu, że w sprzedaży są również meble przeznaczone dla graczy i kuszące ciekawymi dodatkami. Tak jak w przypadku Genesis Holm 320 RGB.
Genesis Holm 320 RGB – biurko dla graczy

Nie tylko płyta i stelaż

Złośliwi mogą twierdzić, że konstruowanie sprzętu gamingowego jest bardzo proste: wystarczy do standardowej edycji dodać światełka i znacząco podnieść cenę. Tutaj mamy i jedno – czyli podświetlenie RGB, i drugie – czyli kwotę zakupu wynoszącą ok. 900 zł. Na szczęście jednak nie zabrakło również innych elementów, które wpływają na komfort użytkowania i zostały przygotowane właśnie z myślą o grającej braci.

Holm 320 RGB jest białym, wykonanym z płyty MDF i stali meblem. Ten pierwszy materiał został użyty przy produkcji blatu – zarówno głównego, jak i drugiego, dodatkowego. Ten ostatni jest odczepiany i służy do ustawienia monitora na komfortowym dla szyi i oczu podwyższeniu. Pomysł nomen omen w dechę, aczkolwiek przy długości 60 cm stopki największych monitorów mogą się na niego mieścić „na styk” – w moim przypadku rozstaw ramion podstawki ultrapanoramy 34” wynosi 58 cm, sprzęt więc zajął niemalże całą długość podestu, co wyglądało trochę jakby biurko było za małe. W przypadku mniej rozbuchanych gabarytowo wyświetlaczy nie powinno być jednak problemów. Siłą rzeczy też rzeczony postument nadaje się do umieszczenia jednego tylko ekranu – w przypadku, gdy chcemy zmieścić dwa, trzeba z tego dodatku zrezygnować lub pogodzić się z różnicą wysokości wynikającą z jego zastosowania. Niezależnie od konfiguracji warto nadmienić, że główny blat został wyprofilowany – przy biurku wygodnie się więc siedzi nawet wówczas, gdy maksymalnie dosuniemy do niego krzesło.

Wspomniana w poprzednim akapicie stal trafiła zaś przede wszystkim do nóg i ramy biurka. Niestety, konstrukcja nie przewiduje możliwości regulacji wysokości blatu – całość jednak jest za to stabilna i mebel nie chwieje się pod ciężarem sprzętu podczas codziennego użytkowania.


Dodatki

O podświetleniu RGB już było – warto jedynie dodać, że iluminacja trafiła na tylną ścianę biurka i możemy ją dostosować za pomocą wygodnego pilota. Wygląda to naprawdę nieźle, ale i pozwala dzięki rozproszonemu światłu za monitorem odpocząć oczom podczas nocnego przesiadywania przy komputerze. Do tej pory funkcję taką pełniły w moim przypadku głośniki Logitech G560 i muszę przyznać, że bajer naprawdę się sprawdza. Podobnie sprawa wygląda w przypadku biurka Genesis. Istotniejsze jednak – przynajmniej dla niektórych – mogą okazać się inne cechy konstrukcyjne.

To przede wszystkim hub USB 3.0 z trzema portami o przepustowości 5 Gbps oraz ładowarka indukcyjna o mocy 10 W. Zostały one umieszczone odpowiednio po lewej i po prawej stronie blatu w specjalnych, wyciętych w blacie gniazdach, które wystają jednak nieco ponad jego płaszczyznę. Super, że są – do ich umiejscowienia nie można też mieć większych zarzutów, gdyż całość jest wygodna w użytkowaniu. Mogą jednak przeszkadzać przy niestandardowym rozłożeniu sprzętu – gdy np. będziemy chcieli postawić na biurku dodatkowo laptopa, konsolę czy nawet położyć na całej jego powierzchni podkładkę z gatunku tych gigantycznych. To jednak kwestie incydentalne – w typowym użytkowaniu biurko nie nastręcza problemów.

Producent nie zapomniał również o uchwytach. Po prawej, w głębi biurka, znajdziemy miejsce na dwa pady. Z prawej strony jest wieszak na słuchawki, po lewej zaś… stojak na kubek z napojem. Co istotne – trafił on poza obrys biurka, więc nawet jak znajdujący się tam pojemnik potrącimy, płyn powinien wylać się nie na blat, a gdzieś obok. Inna sprawa, że w takiej sytuacji stawianie skrzyni komputera po lewej stronie mebla może okazać się ryzykowne. Genesis Holm 320 RGB jest biurkiem, które zasadniczo nie przewiduje ustawienia komputera na blacie – obudowa musi więc trafić pod spód lub na lewo albo prawo od nóg Holma 320, co jednak ostatecznie – jak widać – trzeba przemyśleć. W ułożeniu kabli pomoże jednak znajdujący się pod blatem koszyk na akcesoria lub rzeczone spaghetti z przewodów, tak typowe dla komputera.


Podsumowanie

Wszystko jest kwestią potrzeb – również zakup takiego wybajerzonego biurka. Kwota w jego przypadku jest już znacząca i odbiega wysokością od ceny najtańszych konstrukcji z płyty i sklejki. Równocześnie jednak całość, choć wygląda dość lekko, cechuje się dobrą stabilnością, cieszy oko i zaskakuje funkcjonalnością. Nie jest to oczywiście produkt bez wad – jednakowoż, jeśli komuś nie przeszkadza biały, a przez to siłą rzeczy stosunkowo szybko brudzący się mebel, powinien być z Holma 320 RGB zadowolony. Należy tylko pamiętać, że to model przeznaczony przede wszystkim do standardowego rozłożenia elementów zestawu PC.

Genesis Holm 320 RGB

Cena

900 zł

Dostarczył

Genesis

Dane techniczne

Kolor: biały • Zastosowane materiały: blat – płyta MDF, konstrukcja – metal • Inne: podświetlenie, hub 3x USB 3.0, ładowarka indukcyjna 10 W, system organizacji kabli, uchwyty na dwa gamepady, kubek i słuchawki, w zestawie pilot do podświetlenia • Wysokość blatu: 77 cm • Wymiary blatu: 120x60 cm • Wymiary półki na monitor: 60x20 cm • Waga: 18 kg

Plusy: estetyczny wygląd • spora liczba przydatnych dodatków, w tym hub USB 3.0 i ładowarka indukcyjna • podświetlenie wygląda nieźle i służy oczom w nocy • wyprofilowane, stabilne i komfortowe

Minusy: biały kolor jest podatny na zabrudzenia • brak możliwości regulacji wysokości blatu • dodatki na biurku utrudniają ustawienie dodatkowego sprzętu lub obudowy komputera


Grzegorz Karaś
Tagi: recenzja
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto