A A A

HyperX Pulsefire Haste – test myszy z dziurami

9 lutego 2021, 17:00
Jak widać, również HyperX ugiął się pod presją mody na dziurkowane gryzonie. Owocem prac nad przysposobieniem plastra miodu do grania w tej firmie jest Pulsefire Haste – mysz ważąca 59 gramów.
HyperX Pulsefire Haste – test myszy z dziurami

Do strzelania

Niewielka masa jest oczywiście pierwszą rzeczą, na którą zwraca się uwagę przy wyciąganiu gryzonia z pudełka. Druga to sznurówkowy kabel – lekki, świetnie układający się na biurku, w zasadzie nieodczuwalny. Kolejną kluczową zaletą urządzenia są bardzo dobre, teflonowe ślizgacze. Na typowej, materiałowej podkładce do przesunięcia gryzonia wystarczy 0,1 N – to wartość niemal dwukrotnie niższa niż w przypadku typowych gryzoni: w zasadzie nie czujemy jej w dłoni, co przekłada się lekkość w codziennej pracy i graniu.

Perforowana obudowa została bardzo dobrze spasowana: tworzywo nie trzeszczy, elementy gryzonia zostały precyzyjnie osadzone. Przełączniki TTC o trwałości 60 mln klików pracują bez zarzutu, sprężyście i wyraźnym odbiciem. Przyciski rozłożono bardzo dobrze, rolka zaś obraca się z wyczuwalnymi skokami.

 

Precyzja i oprogramowanie

HyperX zdecydował się na zastosowanie sensora PAW 3335. W praktyce spisuje się świetnie: jego parametry zdecydowanie wykraczają poza to, co potrafi wycisnąć z myszki nawet obdarzony ponadprzeciętnym refleksem gracz, praktyczne testy też nie wykazały żadnych uchybień. Bez wątpienia jest tu urządzenie, na które możemy po prostu liczyć w sieciowych grach akcji, nie wspominając już nawet o codziennej pracy.

 

Podsumowanie

Ogółem to świetny, przyjemny w użytkowaniu i dobrze wyprofilowany gryzoń. Początkowo myszka kosztowała 270 złotych, co wydawało się kwotą wygórowaną, zważywszy na mocną konkurencję. Teraz jednak cena spadła o 50 zł – a to już kwota całkiem atrakcyjna. Co prawda wciąż można kupić podobnie wyglądające modele w cenie 150–190 zł (warto wspomnieć w tym miejscu choćby o modelach Dream Machines czy SPC Gear), HyperX nadrabia jednak solidnym wykonaniem i pracą, która nie pozostawia wątpliwości co do jakości konstrukcji.

HyperX Pulsefire Haste

Dane techniczne i wyposażenie

Liczba przycisków: 6 (w tym programowalnych: 6) plus rolka, długość kabla: 1,8 m, rodzaj sensora: optyczny PAW 3335, do 16 000 dpi, 450 ips, 40 G; częstotliwość aktualizacji: do 1000 Hz, sposób podłączenia: USB, inne: oprogramowanie, makra, profile, kabel sznurówkowy, przełączniki TTC 60 mln kliknięć, podświetlenie RGB, wymiary: 124x66,8x38,2 mm, waga: 59 g

Orientacyjna cena

220 zł

Do testu dostarczył

HyperX, www.hyperxgaming.com

Plusy

Minusy

wysoka jakość wykonania • bardzo lekka • świetne ślizgacze • precyzja • kabel

cena • lokalizacja softu kuleje • ograniczone możliwości podświetlenia

 


Grzegorz Karaś
Tagi: mysz, HyperX
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto