A A A

Test Motorola Moto G5 Plus

PC Format 7/2017
Na tle konkurencji smartfony Moto jawią się jako niespecjalnie ładne i niespecjalnie innowacyjne. Najnowszy model to solidne urządzenie, które stara się walczyć z tym stereotypem. [MP]

Wykonanie

Moto G5 Plus naprawdę może się podobać, szczególnie w wersji ze złotą obudową. Tylna klapka jest z aluminium, przyciski rozmieszczono poprawnie a głośnik znajduje się z przodu urządzenia.

Zwraca uwagę umieszczony pod ekranem panel dotykowy, który jest jednocześnie czytnikiem linii papilarnych i może zastąpić przyciski ekranowe podczas nawigacji po menu. Gesty zamiast klikania to w teorii pomysł ryzykowny, ale w praktyce sprawdza się całkiem dobrze, a na pulpicie jest więcej miejsca. Telefon ma niestety na stałe zamontowaną baterię, a blok aparatu wyraźnie wystaje poza bryłę smukłej obudowy. Mieści się w nim dwukolorowa lampa błyskowa.

Wyposażenie

Ekran, choć dość spory, nie jest atutem urządzenia. Kolory są zimne, obraz ma przeciętny kontrast i jest dość słabo widoczny w mocnym słońcu. Nie mamy natomiast zastrzeżeń do wydajności, akumulatora oraz głośnika. Autofocus aparatu działa bardzo szybko i pewnie – nawet po ciemku. Dobrze wypada tryb HDR, zdjęcia w półmroku są ostre, ale już fotki nocne wyglądają bardzo źle. Także ogólna szczegółowość fotografii powinna być wyższa.

Interfejs

Menu smartfona to jedynie lekko zmodyfikowany Android 7. Szuflada aplikacji wysuwa się z dołu ekranu i ma pasek najczęściej używanych aplikacji, ekran ustawień zwraca uwagę nieskonfigurowanymi opcjami, a ekran blokady aktywuje się po podniesieniu urządzenia.

Brakuje tu rozbudowanej funkcji oszczędzania akumulatora, a domyślna klawiatura ekranowa wymaga przyzwyczajenia lub wymiany na lepszą, ze sklepu Play.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
demik
30 października 2017, 17:57
Już jakiś czas się zasadzałem na nowego fona i chyba wezmę to g5 w końcu
avatar
Adam Witkowski
19 października 2017, 16:42
Telefon na pewno super,sam mam moto g4plus,nie narzekałbym na ten sprzęt gdyby nie duża wada z która walczę od miesiąca (od kiedy go mam)a mianowicie nie działający roaming krajowy po mimo włączenia internet działa tylko w sieci macierzystej fioletowego operatora,poza :napis zawieszono,wykrzyknik i kropka.W innym tel. na tej samej karcie internet działa.Jest błąd w oprogramowaniu.Obecnie utrzymuje kontakt z motorolą-ciekawe czy mi pomogą.Ciekawe czy to poprawili w nowym modelu ten błąd.Smartfon kupiony w sklepie bez brandu sieci,punkt dostępowy właściwy,w mieście internet działa.
Najnowsze aktualności

Potrzebujesz dziennika? No to notuj
7 sierpnia 2020
Moleskine, firma znana z produkcji notesów, przygotowała internetowy dziennik, który łączy wiele innych przydatnych funkcji.


Snapchat zachęca do głosowania
7 sierpnia 2020
Znana aplikacja, która do tej pory służyła głównie rozrywce, teraz chce zachęcić młodych Amerykanów do głosowania w nadchodzących...

Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 5/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto