A A A

Test Polaroid Cube+

PC Format 8/2017
Większość kamer sportowych ma budowę wzorowaną na pierwszych modelach GoPro, ale czasem pojawiają się ciekawsze konstrukcje, czego przykładem jest Polaroid Cube. [AW]

Podstawowe funkcje

Polaroid Cube jest ładną, plastikową kostką o boku 35 mm. Z przodu ma obiektyw, z tyłu pod zaślepką gniazda microSD oraz microUSB, z góry jeden przycisk, z dołu magnes. Podstawowa wersja kosztuje ok. 300 zł, a testowana przez nas wersja Cube+ – ok. 670 zł. Ta ostatnia ma wbudowany interfejs Wi-Fi, a u góry obudowy przycisk do jego włączania. Od tańszej wersji różni się także matrycą o wyższej rozdzielczości, 8 Mpix.

W przeciwieństwie do większości kamer sportowych dodatkowe wyposażenie Cube+ jest minimalne. Kostkę można wziąć do ręki i używać w ten sposób albo umieścić w silikonowym etui ze sznureczkiem, co umożliwia przymocowanie kamerki np. do plecaka. Pozostałe akcesoria (obudowa wodoszczelna, uchwyt na rower, przyssawka, mocowanie do kasku, itp.) trzeba kupić osobno. Do testu otrzymaliśmy jeden z takich zestawów – pomysłowość i jakość wykonania oceniamy bardzo dobrze.

Użytkowanie

Korzystanie z kamery jest banalnie proste. Długie wciśnięcie przycisku włącza lub wyłącza kamerę, jedno krótkie wciśnięcie robi zdjęcie, podwójne krótkie wciśnięcie rozpoczyna zapis filmu. Kontrolka i sygnał dźwiękowy informują o stanie urządzenia.

Kamera Cube+ pozwala na użycie aplikacji o tej samej nazwie, która zapewnia dodatkowe możliwości. Obok filmów Full HD można wykorzystać tryb filmowania 1440x1080 (4:3) albo 1280x720, a także włączyć szybkość 60 kl./s lub nawet 120 kl./s (dla 720p). Można też robić zdjęcia o mniejszej rozdzielczości, z samowyzwalaczem (3 lub 10 sekund), a także film poklatkowy (klatka co 0,5–60 sekund). Kilka dodatkowych funkcji aplikacji to przeglądanie nagrań, pobieranie ich na smartfona, nagrywanie w pętli, włączanie znaku wodnego czy tez zmiana hasła Wi-Fi. Zatem anglojęzyczna aplikacja też jest prosta, ale ładnie wykonana i intuicyjna w obsłudze.

Jeśli chodzi o jakość nagrań, w dzień jest ona przeciętna – obraz wygląda nieźle, ale nie jest zbyt szczegółowy, jasne obszary są zbyt wypalone. Kamera teoretycznie ma stabilizację obrazu, ale niestety nie widać efektu jej działania. Z kolei mikrofon nagrywa nieco stłumiony dźwięk. Nietrudno znaleźć w tej samej cenie kamerę lepszej jakości, choć są też gorsze modele. Również w przypadku zdjęć możliwości są raczej przeciętne.

Za to nagrania nocne są znacznie lepsze od pochodzących z innych kamer. Ostrość jest gorsza niż w dzień, ale nie widać ziarna. Matryca ma bardzo wysoką czułość, obraz jest czytelny nawet w ciemnych zaułkach, gdzie inne kamery nagrywają już czarny obraz. Zatem to jest mocnym punktem urządzenia.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
maxshot
18 grudnia 2017, 23:59
http://maxshot.pl Imponujące maleństwo :)
Najnowsze aktualności

Hakerzy w słusznej sprawie
16 lutego 2019
Po nietypowe rozwiązanie sięgnął szwajcarski rząd. Świadomie zaprosił do ataku profesjonalnych hakerów, który mają „przetestować”...


Google stworzy własne procesory
15 lutego 2019
Google poszukuje inżynierów do projektu gChips – zatrudnione osoby mają zajmować się produkcją i projektowaniem autorskich układów.

Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 2/2019
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto