A A A

SPC Gear Viro - test tanich słuchawek

2 marca 2021, 14:50
Patrząc na cenę tych słuchawek, można pomyśleć, że to nic specjalnego. Wystarczy jednak wyciągnąć je z pudełka, by przekonać się, że wyglądem sprzęt może konkurować z konstrukcjami dwukrotnie droższymi. Co jednak najważniejsze – pozytywnego wrażenia nie burzy podłączenie tego zestawu do komputera.
SPC Gear Viro - test tanich słuchawek

Niedrogo, ale bardzo dobrze

To klasyczny zestaw słuchawek z mikrofonem i przewodem zakończonym minijackiem. Na kablu znajdziemy regulację głośności wraz z wyłącznikiem rejestracji głosu. Sam przewód jest dość krótki, bo o długości 1,2 m. Producent jednak dodał do niego półtorametrowy przedłużacz, dzięki czemu sprzętu możemy wygodnie używać zarówno z laptopem czy konsolą (po podłączeniu do pada), jak również z pecetem.

Słuchawki wyglądają bardzo dobrze. Zewnętrzne strony muszli wykończono szczotkowanym aluminium z logo producenta. Wewnętrzne strony z kolei, podobnie zresztą jak pałąk, pokryto wygodną pianką, którą obszyto ekologiczną skórą. Pałąk z muszlami został połączony za pomocą metalowych, rozsuwanych widełek – całość jest utrzymana w czarnych lub ciemnoszarych barwach. Choć czuć gamingowy charakter zestawu, prezentuje się on gustownie i prezencję należy zaliczyć do zalet sprzętu. Zestaw SPC Gear Viro wygląda na zdecydowanie droższy, niż sugerowałaby to cena produktów.

Na głowie leżą wyśmienicie. Wspomniane regulowane mocowanie muszli pozwala łatwo dostosować położenie słuchawek, a muszle są bardzo wygodne i szczelnie otulają uszy. Przekłada się to na fakt, że muszle bardzo dobrze izolują od zewnętrznych hałasów, ale z drugiej strony przy dłuższym używaniu możemy zauważyć, że temperatura wewnątrz nich rośnie – nie są więc przewiewne. Coś za coś. Nie jest to jednak duży problem i ogółem trudno poczytywać ten zarzut za poważną wadę. Na tle ogólnie dobrej konstrukcji rozczarowuje trochę jakość wyłącznika mikrofonu: jest niewielki, dość luźny i plastikowy – działa poprawnie, jednak odstaje jakością od reszty.

SPC Gear Viro

Jakość dźwięku

Słuchawki należy uznać za udaną konstrukcję również pod względem jakości dźwięku. Nie jest to rzecz jasna poziom reprezentowany przez droższe konstrukcje, jak choćby AKG K550, jednakże w codziennym użytkowaniu sprawdzą się bardzo dobrze. Dźwięk jest ciepły, co szczególnie czuć w dolnych i średnich tonach. Te pierwsze są trochę mocniejsze, co daje się odczuć zarówno w grach, jak również w niektórych gatunkach muzyki, jak choćby w rocku czy elektronicznej. Góry z kolei są wyraźne i ostre, czasem aż do przesady. Pomaga to oczywiście w grach, gdzie liczy się wyrazistość i separacja – przede wszystkim w tytułach, gdzie wiele zależy od orientacji „na słuch” – tutaj Viro wypadają bardzo dobrze. W kwestii muzyki – cóż, bywa, że Viro za sprawą tych ostrości górnego rejestru po prostu męczą. Są to jednak przypadki sporadyczne i wyraźne np. w przypadku Sama Smitha i utworu „Writing’s On The Wall”. Ogółem jednak w mojej opinii Viro do muzyki się nadają – przeciętny użytkownik powinien być z nich jak najbardziej zadowolony.

Również mikrofon jest w porządku – głos przekazywany jest poprawnie, tym niemniej, gdy się wsłuchamy, da się zauważyć niewielki szum. Ponownie: w codziennym użytkowaniu i komunikacji ze znajomymi nie będzie on w żadnym stopniu przeszkadzał. To po prostu dodatek do „nauszników” i nic więcej – tak go trzeba traktować.

SPC Gear Viro

Dla liczących złotówki

Nie są to idealne słuchawki, ale powiedzmy sobie szczerze: w cenie dwustu złotych nikt zapewne takowych nie oczekuje. A właśnie stosunkowo niska kwota, jaką należy położyć na sklepowej lub cyfrowej ladzie wydaje się największą zaletą Viro. To po prostu świetnie wyceniony względem możliwości sprzęt i nawet gdyby kosztowały o połowę więcej, uznałbym to za atrakcyjną ofertę. A to chyba najlepsza rekomendacja.

 

SPC Gear Viro

Cena

200 zł

Do testu dostarczył

SPC Gear, www.spcgear.com

Dane techniczne

Przenoszone częstotliwości 20 Hz – 20 kHz, przetworniki 53 mm, długość kabla 1,2 + 1,5 m, sposób podłączenia mini-jack, wbudowany mikrofon tak, odpinany, inne na kablu regulacja głośności i wyłącznik mikrofonu, w zestawie niewielki plecak-etui podróżne, waga: 307 g

Plusy

Minusy

wyśmienity stosunek ceny do jakości • świetny wygląd • wygodne • dobra jakość dźwięku • dobra izolacja od otoczenia • dobra jakość materiałów i wykonanie...

...za wyjątkiem wyłącznika mikrofonu • w pracy mikrofonu słychać lekki szum • przy dłuższym użytkowaniu czuć podwyższoną temperaturę wewnątrz muszli

 

 


Grzegorz Karaś
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto