A A A

Test ładowarki bezprzewodowej Baseus Smart 3in1

17 października 2019, 08:05
O uwagę proszeni są właściciele urządzeń z funkcją ładowania bezprzewodowego. Uprasza się o zrobienie miejsca na szafce nocnej. Na co? Na przyszłość, rzecz jasna.
Test ładowarki bezprzewodowej Baseus Smart 3in1

Coraz więcej urządzeń – przede wszystkim tych najbardziej osobistych – możemy ładować bezprzewodowo. Nic dziwnego, skoro tak wiele z nich wymaga uzupełnienia energii właściwie codziennie. Konieczność regularnego ładowania telefonu, smartwatcha i słuchawek często wiąże się z mało estetyczną plątaniną kabli - niezależnie od tego, czy ostatecznie kable te wpinamy bezpośrednio do naszych "zabawek", czy tylko do podkładek ładujących.

Dlatego powstały bezprzewodowe ładowarki "dwa w jednym" i "trzy w jednym" – te ostatnie reprezentuje urządzenie Baseusa o nie budzącej wątpliwości nazwie Smart 3in1 Wireless Charger. Podłączamy je do prądu, kładziemy na blacie i już – w wyznaczonych na nim miejscach możemy poukładać telefon, zegarek i słuchawki i z radością patrzeć, jak kolejno informują o ładujących się bateriach. Albo dwa telefony i zegarek, bo taka opcja również została przewidziana. Co istotne, w zestawie nie ma "wtyczki" z wejściem USB (kabel USB-C oczywiście dołączono).

Podkładka Baseusa ma sens wyłącznie dla tych, którzy faktycznie będą "karmić" więcej niż jedno urządzenie naraz. Na potrzeby samego smartfona można za mniejsze pieniądze sprawić sobie coś z szybkim ładowaniem – tutaj mamy maksymalnie 7,5 W na telefon. Na tym jednak minusy właściwie się kończą. (Chyba że komuś bardzo przeszkadza dziwaczna kilkusekundowa przerwa pomiędzy położeniem telefonu a rozpoczęciem ładowania, której nie doświadczyłem podczas używania innych podkładek). Smart 3in1 Wireless Charger jest ładny i bardzo wygodny – spełnia więc swoją rolę, zwłaszcza jeśli używa się go przede wszystkim do ładowania gadżetów przez noc. Wolniejsze ładowanie jest w końcu zdrowsze dla baterii.

Specyfikacja

  • 1 port USB typu C

  • maksymalna moc ładowania telefonu: 7,5 W (5 W, jeśli ładowane są inne urządzenia)

  • maksymalna moc ładowania smartwatcha: 2,5 W

  • maksymalna moc ładowania słuchawek: 2,5 W

  • wymiary: 200x95x2 mm

  • długość kabla: 1 m

  • waga: 170 g

  • zastosowane materiały: matowy plastik, silikon

  • wersje kolorystyczne: czarna (testowana), biała

  • cena: ok. 100 zł

 


Dawid Bojarski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto