A A A

Test smartfona LG Q6

7 sierpnia 2017, 09:20
Wbrew oczekiwaniom i plotkom Q6 nie okazał się miniaturową wersją koreańskiego flagowca. Z topowym modelem LG ma bardzo mało wspólnego, w zasadzie tylko format ekranu - 18:9.
Test smartfona LG Q6

Wykonanie
W segmencie telefonów ze średniej i niskiej półki Q6 jest obecnie jedynym smartfonem o podłużnym ekranie. Dzięki niemu sprawia wrażenie niewielkiego urządzenia, choć przekątna to aż 5,5 cala. Plastikowa obudowa wzmocniona jest aluminiową ramką, która skutecznie zapobiega wyginaniu się telefonu. Całość jest niestety podatna na porysowanie, z wyjątkiem ekranu, który przykrywa szkło Gorilla 3.

LG Q6

Proporcje wyświetlacza i rozmieszczenie przycisków ułatwiają obsługę osobom o mniejszych dłoniach. Głośnik, mimo umiejscowienia na dole obudowy gra bardzo donośnie.

Specyfikacja
Nietypowy ekran ma bardzo dobre parametry. Wysoką jasność i świetny kontrast, a kolory obrazu możesz regulować w ustawieniach. Czas pracy na baterii nie jest specjalnie długi ale plasuje się powyżej przeciętnej. Także aparat, choć niepozbawiony wad, należy ocenić pozytywnie.


Zdjęcia nie są może super-ostre, ale już za ich wierność kolorom i niskie zaszumienie należą się pochwały. Nie można tego powiedzieć o trybie wideo, który nawet w dobrym oświetleniu produkuje filmy o widocznych zakłóceniach. Przednią kamerę wyróżnia szerokokątny obiektyw, która aż się prosi o wyposażenie w lepszą, niż 5 Mpix, matrycę oraz własną lampę LED.

LG Q6

Jest jeszcze procesor - największa bolączka Q6. Trudno uwierzyć, żeby z układem o tak przeciętnej wydajności smartfon był w stanie zwojować rynek. Choć jeśli nie interesują cię specjalnie gry to Snapdragon 435 będzie wystarczający.

Interfejs
Autorska nawkłada LG na system Android nie wprowadza rewolucji. Ma funkcjonalny ekran aplikacji, z którego użycia można zrezygnować i trzymać wszystkie aplikacje na pulpicie. Zmienić możesz też układ ikon systemowych oraz miniaturki aplikacji widoczne na ekranie blokady.

LG Q6

Z poziomu menu otwartych programów możliwe jest włączenie wyświetlania aplikacji w oknie (nie dla wszystkich programów). System otrzymał też narzędzie do czyszczenia pamięci i oszczędzania baterii. Brakujący czytnik linii papilarnych miała zastąpić funkcja rozpoznawania twarzy. Ale w praktyce bywa zawodna (szczególnie gdy jesteś w ciemnym pomieszczeniu) i podnosi zużycie baterii o 5 proc.

Najniższą cenę LG G6 znajdziesz tutaj.


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Sąd blokuje blokadę
21 września 2020
Komunikator WeChat nadal może być używany w Stanach Zjednoczonych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto