A A A

Test drukarki Canon Pixma G4400

PC Format 11/2017
Drukarki Canon Pixma z serii G to urządzenia ze stałym zasilaniem tuszem i niskimi kosztami druku. G4400 jest najlepiej wyposażona, ma panel konfiguracyjny, automatyczny podajnik dokumentów skanera oraz faks. [AW]

Pixma G4400 jest drukarką przeznaczoną do domowego biura albo małej firmy. Dzięki dużym zbiorniczkom na tusz na jednym „tankowaniu” kosztującym niecałe 100 zł można wydrukować kilka tysięcy stron dokumentów czarno-białych lub kolorowych.

Wyposażenie

Sprzęt ma dwie głowice oraz cztery wbudowane zbiorniczki na tusz – inaczej niż w przypadku urządzeń Epsona i HP, gdzie rezerwuary są na zewnątrz. Niestety nie ma modułu automatycznego druku dwustronnego, który w biurze bardzo by się przydał. Za to otrzymała automatyczny podajnik ADF na 20 kartek. Może też odbierać i wysyłać faksy, choć ten element ma najmniejsze znaczenie.

Sporym atutem jest panel z ekranem i przyciskami – za jego pomocą można skanować do komputera przez USB lub przez sieć, kopiować (wraz z ustawianiem zaawansowanych parametrów kopiowania) i posługiwać się faksem. Możliwe jest także ustawianie wielu innych parametrów bezpośrednio w panelu (np. konfiguracja sieci), wykonywanie czynności diagnostycznych itd.

Drukowanie i skanowanie

Jeśli chodzi o drukowanie, sprzęt niczym nie różni się od niższych modeli z serii G. Wydruki wychodzą z drukarki tak samo szybko i mają taką samą jakość. Pigmentowy czarny tusz zapewnia bardzo dobrą ostrość tekstu, a trzy pozostałe kolory bardzo dobrą grafikę nawet na zwykłym papierze. Znakomicie wyglądają również zdjęcia – mają kolory bez przekłamań, niewielki błąd odwzorowania barw, brak rastra. Plusem są możliwości sterownika drukarki, który pozwala wykorzystać np. zaawansowaną korekcję kolorów i cichy tryb pracy drukarki oraz umożliwia druk broszur.

Skaner również dobrze pełni swoją rolę, choć mógłby mieć nieco wyższą rozdzielczość. Tekst jest ostry i czytelny, a grafika gładka i pozbawiona szumów. Również skany zdjęć są dobre – nie są wypalone ani wygaszone w jasnych i ciemnych obszarach.

Praca w sieci

Pixma G4400 ma interfejs Wi-Fi, który bardzo poszerza możliwości urządzenia, jednak mamy kilka zastrzeżeń. Pierwsze dotyczy samego podłączania do sieci – brakuje tradycyjnej metody przez wpisanie klucza szyfrującego. Ponadto po zmianie połączenia z USB na Wi-Fi konieczna jest ponowna instalacja sterowników.

Na drukarce można drukować z dowolnego komputera w sieci LAN i skanować do komputera przez sieć. Mobilna aplikacja Canon PRINT umożliwia drukowanie i skanowanie z poziomu smartfona lub tabletu, a także kopiowanie z urządzenia mobilnego (źródłem jest kamera urządzenia).

Urządzenie jest zgodne z Google Cloud Print, Canon oferuje też własną usługę InkJet Cloud Printing Center. W ramach tej ostatniej dostępne są dziesiątki aplikacji sieciowych, z którymi może komunikować się drukarka. Tak więc można np. drukować dokumenty bezpośrednio z Dysku Google, wysyłać skany na OneDrive, drukować zdjęcia z Pinteresta itp. Niestety w tym modelu drukarki aplikacje nie były dostępne – istniała jedynie możliwość druku prostych szablonów (papieru w linie, milimetrowego, nutowego) wprost z pamięci urządzenia.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościAutoMapa wprowadza CB Radio
25 kwietnia 2019
Producenci AutoMapy opublikowali najnowszą wersję najpopularniejszej polskiej nawigacji wyposażoną po raz pierwszy w mobilne CB Radio. AutoCB...

Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 3/2019
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto