A A A

Test głośników Creative T15 Wireless

PC Format 04/2016
Porządne głośniki komputerowe to ważny element zestawu, ale coraz więcej osób potrzebuje także bezprzewodowych głośników do smartfona. Produkt firmy Creative ma pełnić obie role. [AW]

Budowa

Creative T15 Wireless to stereofoniczny zestaw do komputera. Każdy z głośników jest dwudrożny – powyżej przetwornika szerokopasmowego znajduje się wysokotonowy. Zestaw wykorzystuje technologię BasXPort – w praktyce oznacza to spore rozmiary obudowy i obecność otworu basowego.

Głośniki mają analogowe wejście dźwięku, a także interfejs Bluetooth 4.0 do nawiązywania łączności z urządzeniami mobilnymi i laptopami, które prawie zawsze mają taki interfejs. Na przedniej ściance prawego głośnika znajdują się pokrętła oraz przycisk i zarazem kontrolka Bluetooth. Producent nie przewidział możliwości montażu głośników na ścianie.

Brzmienie

Producenci sprzętu niechętnie dzielą się szczegółami technicznych, a T15 Wireless jest tego potwierdzeniem. Producent nie podaje nawet podstawowych danych dotyczących mocy głośników oraz pasma przenoszenia. Jednak subiektywnie możemy stwierdzić, że jak na zestaw 2.0 głośniki grają bardzo dobrze. Sprawdzają się zarówno wydzielony przetwornik wysokotonowy, jak i niskie dźwięki wspierane przez BasXPort. Brzmienie jest poprawne, choć oczywiście nie można porównywać głośników z zestawami Hi-Fi. Zestaw ma zapewne moc kilku watów, bo wytwarza stosunkowo niewielkie ciśnienie akustyczne 84 dB (przy 1 kHz).

Spore zastrzeżenia można mieć do regulacji tonów oraz siły głosu. W tym pierwszym przypadku można ograniczyć jedynie ilość tonów wysokich – zupełnie nie wpływa to na basy. Z kolei po szybkim obniżeniu głośności do zera w głośnikach da się usłyszeć ciche stuknięcie, a poza tym można również odnieść wrażenie, że lewy kanał gra nieco głośniej niż prawy. Szkoda, że odpowiedniemu brzmieniu nie towarzyszy adekwatna dbałość producenta o szczegóły.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
3 sierpnia 2016, 12:19
Witam! Z testu (a szczególnie - z tego fragmentu podsumowania): [quote] [...] Spore zastrzeżenia można mieć do regulacji tonów oraz siły głosu. W tym pierwszym przypadku można ograniczyć jedynie ilość tonów wysokich – zupełnie nie wpływa to na basy. Z kolei po szybkim obniżeniu głośności do zera w głośnikach da się usłyszeć ciche stuknięcie, a poza tym można również odnieść wrażenie, że lewy kanał gra nieco głośniej niż prawy. [...] [/quote] ...można wywnioskować, iż zestaw ten nie wart jest swej ceny :oczy: . Aczkolwiek - możliwe, iż komuś kto nie jest zbytnim audiofilem nie będą przeszkadzały te mankamenty.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 4/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto