A A A

Test gry Shadow Warrior 2

PC Format 12/2016
Niczym w kinowym Deadpoolu w jednym garze mieszają się tu groteskowa przemoc, komiksowe postacie i niewyszukany humor i podobnie jak film Tima Millera nowa gra Polaków z Flying Wild Hog może okazać się jedną z popularniejszych produkcji tego roku. [MA]


Dla nieznających serii świat przedstawiony, w którym na podłogach japońskich dojo miesza się krew członków yakuzy i demonicznych bestii, a rozświetlone neonami miasto patrolują plujące rakietami cyborgi, może być zaskoczeniem. Dość nieszablonowy jest i bohater gry – Lo Wang, eksszogun w ciemnych okularach, w najpoważniejszych sytuacjach nie umie utrzymać języka za zębami i ze swadą ubliża nawet bogom. Ci nie pozostają mu dłużni, więc dialogi w grze to festiwal wielopiętrowych złośliwości.

Who wants some Wang?

Za docinkami, „dick jokes” i easter eggami pokroju parzących się w trawie króliczków kryje się solidna pierwszoosobowa siekanina będąca skrzyżowaniem Dooma z Diablo. Uratowanie świata – i niewiasty, której dusza dziwnym zrządzeniem losu zostaje zamknięta w ciele Wanga – wymaga wycięcia w pień setek nacierających z każdej strony paskud, wśród których nie brakuje piekielnych gryzoni, robosamurajów i agresywnych duchów. Jucha, olej i ektoplazma pryskają na wszystkie strony, plamiąc rękawy bohatera – istotną częścią olbrzymiego arsenału jest broń biała.

Obsługa katan, wakizashi i innych fantazyjnych ostrzy komponuje się z nielimitowanymi szarżami, atakami specjalnymi i podwójnymi skokami, w których celuje Wang, i bywa koniecznością, bo amunicja do broni palnej wyczerpuje się szybko. Alternatywnych narzędzi zagłady jest jednak tak dużo, że aż żal nie korzystać na przemian ze wszystkich ośmiu dostępnych w danej chwili egzemplarzy. Piły mechaniczne, łuki energetyczne i nieprzebrany ogrom broni palnej – od uzi, przez trójlufowe „dubeltówki” i działka plujące gwoździami, po wykradzione z piekła wyrzutnie rakiet – sprawiają, że dłubanina w ekwipunku przywodzi na myśl erpegi akcji. Jeśli chcesz zdobyć więcej broni lub dodatkowe poziomy doświadczenia i talenty pasywne, będziesz musiał odwiedzić te same – choć po części losowo generowane – etapy po kilka razy.

+666 do ataku

Ze skrzynek i rozkawałkowanych ciał ofiar sypią się nie tylko apteczki i kule energii chi, potrzebnej do leczenia czy skradania się, ale i klejnoty wzmacniające oręż oraz statystyki postaci. Oprócz prostych ulepszeń, np. zmniejszających rozrzut śrutu wystrzeliwanego z shotguna, dostępne są istotniejsze modyfikacje – po co nosić cekaem, skoro można uczynić z niego samoczynną wieżyczkę? Szereg ulepszeń powiązanych jest z żywiołami – wielu wrogów, zwłaszcza bossowie, uodpornionych jest na wybrane typy obrażeń i podatnych na inne, więc gdy zawiedzie miecz i ogień, pomogą np. toksyczne opary.

W ciągu kilkunastu godzin potrzebnych do ukończenia gry – zwłaszcza na normalu, który szybko staje się zbyt prosty – zestaw broni zmienia się po wielokroć, i to właśnie żonglerka uzbrojeniem motywuje do parcia naprzód. Towarzyszące wędrówce widoki zaczynają się powtarzać i tylko z rzadka trafiają się perełki w rodzaju oglądanej w nocy zalewanej deszczem górskiej autostrady, na której eksplozje samochodów i korpusów wężoludzi wyglądają szczególnie malowniczo. Wobec wkradającej się pod koniec monotonii rozczarowuje też zakończenie – historia urywa się nagle i bez łupnięcia, na które reszta gry wydaje się gracza przygotowywać. Na szczęście pozostaje jeszcze multi – jak przystało na hack’n’slasha, po zaprzęgnięciu do co-opa czterech osób nie wiadomo, czyje kończyny fruną przez ekran.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Nowe przełączniki od NETGEAR
20 listopada 2017
Na polskim rynku zadebiutowały dwa nowe urządzenia marki NETGEAR. Przełączniki GS908 i GS908E posiadają elegancką, kompaktową obudowę, a...Klawiatura Sharkoon MECH SGK3 RGB
18 listopada 2017
Niemiecki producent Sharkoon wypuszcza na nasz rynek nową wersję swojego najlepiej sprzedającego się mechanika. Mowa o klawiaturze gamingowej...
Artykuły z wydań

 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 12/2017
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto