Test smartfonu LG G5
Wymienny moduł montujesz w miejscu dolnej części obudowy, do której przymocowana jest bateria. Zanim zmienisz moduł, musisz od starego odpiąć baterię i przyczepić ją do nowego modułu. Pierwszy moduł zwiększa możliwości fotograficzne, ale jego elementem nie jest dodatkowy obiektyw – G5 ma dwa własne, wbudowane na stałe. Moduł poprawia chwyt telefonu podczas robienia zdjęć. Ma dodatkowy akumulator, spust migawki i pokrętło do regulacji ustawień jak w klasycznych aparatach.
Moduł audio jest mniejszy od fotograficznego. Ma własne wyjście słuchawkowe i oferuje lepszą jakość dźwięku niż domyślny układ muzyczny G5. Ponieważ wyposażono go także w Bluetooth, możesz go wykorzystać w parze z głośnikiem bezprzewodowym lub słuchawkami.
Producent zdecydował się na użycie najwydajniejszego procesora z oferty firmy Qualcomm – Snapdragona 820 z czterema rdzeniami Kyro. Poprzednia edycja układu miała spore problemy z wysoką temperaturą pracy. Testy obciążeniowe pokazują, że inżynierowie poradzili sobie z problemem tylko połowicznie. Temperatura rośnie tylko
w niewielkim zakresie, ale po kilkunastu minutach testu spada wydajność smartfona, prawdopodobnie w wyniku celowego ograniczenia taktowania zegarów. Niemniej zapas mocy obliczeniowej G5 jest tak ogromny, że wspomniany zabieg nie będzie odczuwalny dla użytkownika.