A A A

Trening pamięci

PC Format 11/2017
SuperMemo.com jest nową wersją platformy e-learningowej SuperMemo. Kursy SuperMemo wyznaczały standardy w edukacji online w Polsce, a dziś dostępne są na platformie odpowiadającej użytkownikom urządzeń mobilnych. Redakcja PCF


SuperMemo.com jest platformą e-learningową umożliwiającą użytkownikom naukę poprzez przeglądarkę internetową lub w aplikacjach. Działa na komputerach z systemem Windows (instalator znajdziesz na płycie DVD dołączonej do PC Formatu) oraz na telefonach i tabletach z systemami iOS i Android ( http://pcformat.pl/u/3074). Dzięki temu, że postępy w nauce na różnych urządzeniach (stacjonarnych i mobilnych, online i offline) są synchronizowane przez internet, można uczyć się na dowolnej platformie i korzystać z powtórek wyliczonych przez algorytm SuperMemo.

Metoda wykorzystywana przez SuperMemo pozwala na trwałe zapamiętywanie nauczanego materiału dzięki metodzie inteligentnych powtórek. Zastosowanie algorytmu SuperMemo w procesie nauki eliminuje zapominanie: odświeża informacje w pamięci dokładnie w momencie, gdy są u progu zapomnienia. Dzięki temu można uczyć się wielokrotnie szybciej niż tradycyjnymi metodami. Już w ciągu pierwszego miesiąca nauki możesz opanować do 3000 słów i zwrotów z dowolnego języka obcego.

Więcej o metodzie SuperMemo przeczytasz na: www.supermemo.pl/metoda-supermemo oraz w artykułach po angielsku na: www.supermemo.com.

Jak skorzystać z promocji

Kody dołączone do PC Formatu (dostępne w systemie kody.pcformat.pl) zapewniają miesięczny dostęp do kursu Olive Green w aplikacji SuperMemo na komputerach z systemem Windows oraz w aplikacjach mobilnych. Czytelnicy PC Formatu będą mogli korzystać z kursu także poprzez przeglądarkę internetową. Kod jest ważny do końca 2017 roku. Po zakończeniu darmowego okresu można uzyskać kolejny miesiąc kursu za darmo pod warunkiem założenia subskrypcji – w SuperMemo.com pierwszy miesiąc subskrypcji jest darmowy, opłata jest naliczana dopiero przy przedłużeniu subskrypcji o kolejny miesiąc. Subskrypcja jest przedłużana automatycznie, ale można ją przerwać w każdej chwili – aby opłata nie została naliczona, należy zrobić to nie później niż na 24 godziny przed zakończeniem danego miesiąca. Alternatywnie można również wykupić sobie bezterminowy dostęp do kursu Olive Green w SuperMemo.com w ramach pojedynczej transakcji.

1. Po zainstalowaniu aplikacji SuperMemo.com (w systemie Windows) lub wejściu na stronę supermemo.com należy założyć konto.

2. Po potwierdzeniu adresu e-mail i zalogowaniu się otrzymujesz dostęp do usług bezpłatnych. Możesz także wykupić kurs Premium lub zrealizować kod z PC
Formatu w polu Zrealizuj kod w menu w prawym górnym rogu aplikacji.

3. Na liście kursów pojawi się Olive Green. Możesz pobrać go do aplikacji. Kurs pecetowy zajmuje ok. 3 GB, a wersja na Androida oraz iOS – ok. 1,7 GB.

4. Po pobraniu kursu możesz oglądać film i rozwiązywać zadania w aplikacji SuperMemo.com.

5. Kurs jest także dostępny w przeglądarce oraz aplikacjach na smartfony. Postępy na wszystkich platformach są synchronizowane.

Wypróbuj OLIVE GREEN

Olive Green jest innowacyjnym, multimedialnym kursem do nauki angielskiego opartym na filmie akcji. Jest w nim miejsce i na miłość, i na zbrodnię. Jest piękna złodziejka, mafia, porachunki rodzinne, a nade wszystko – pieczołowicie przygotowane ćwiczenia obejmujące gramatykę i słownictwo, a także sterowane głosem dialogi interaktywne z komputerowym awatarem, dzięki którym w praktyczny sposób sprawdzisz i rozwiniesz swoje umiejętności komunikacyjne.

Kurs obejmuje poziomy od podstawowego (A1) do zaawansowanego (C1), a stopień trudności rośnie wraz z postępami w kursie. Każdy poziom zaawansowania składa się z 12 scen filmowych z ćwiczeniami. Olive Green to współcześnie najczęściej nagradzany kurs angielskiego. Zyskał uznanie światowych specjalistów z branży filmowej i edukacyjnej. Najwyższą jakość potwierdzono nagrodą w konkursie BETT Awards 2016 w kategorii Educational Apps, Grand Prix i Gold Camera na US International Film & Video Festival w Los Angeles oraz Złotym Delfinem na festiwalu filmowym Corporate Media & TV Awards 2015 w Cannes.

Kurs znajdziesz na www.supermemo.com/pl/content/olive-green (można go wykupić bezterminowo lub używać w abonamencie) i w postaci fizycznej – z drukowaną książką (lub PDF-em) i plikami MP3. Od września dostępne jest nowe wydanie ze wzbogaconą w stosunku do poprzedniej edycji książką oraz z dostępem do kursu online w SuperMemo.com.


Tagi: nauka
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto