A A A

Trening pamięci

PC Format 11/2017
SuperMemo.com jest nową wersją platformy e-learningowej SuperMemo. Kursy SuperMemo wyznaczały standardy w edukacji online w Polsce, a dziś dostępne są na platformie odpowiadającej użytkownikom urządzeń mobilnych. Redakcja PCF


SuperMemo.com jest platformą e-learningową umożliwiającą użytkownikom naukę poprzez przeglądarkę internetową lub w aplikacjach. Działa na komputerach z systemem Windows (instalator znajdziesz na płycie DVD dołączonej do PC Formatu) oraz na telefonach i tabletach z systemami iOS i Android ( http://pcformat.pl/u/3074). Dzięki temu, że postępy w nauce na różnych urządzeniach (stacjonarnych i mobilnych, online i offline) są synchronizowane przez internet, można uczyć się na dowolnej platformie i korzystać z powtórek wyliczonych przez algorytm SuperMemo.

Metoda wykorzystywana przez SuperMemo pozwala na trwałe zapamiętywanie nauczanego materiału dzięki metodzie inteligentnych powtórek. Zastosowanie algorytmu SuperMemo w procesie nauki eliminuje zapominanie: odświeża informacje w pamięci dokładnie w momencie, gdy są u progu zapomnienia. Dzięki temu można uczyć się wielokrotnie szybciej niż tradycyjnymi metodami. Już w ciągu pierwszego miesiąca nauki możesz opanować do 3000 słów i zwrotów z dowolnego języka obcego.

Więcej o metodzie SuperMemo przeczytasz na: www.supermemo.pl/metoda-supermemo oraz w artykułach po angielsku na: www.supermemo.com.

Jak skorzystać z promocji

Kody dołączone do PC Formatu (dostępne w systemie kody.pcformat.pl) zapewniają miesięczny dostęp do kursu Olive Green w aplikacji SuperMemo na komputerach z systemem Windows oraz w aplikacjach mobilnych. Czytelnicy PC Formatu będą mogli korzystać z kursu także poprzez przeglądarkę internetową. Kod jest ważny do końca 2017 roku. Po zakończeniu darmowego okresu można uzyskać kolejny miesiąc kursu za darmo pod warunkiem założenia subskrypcji – w SuperMemo.com pierwszy miesiąc subskrypcji jest darmowy, opłata jest naliczana dopiero przy przedłużeniu subskrypcji o kolejny miesiąc. Subskrypcja jest przedłużana automatycznie, ale można ją przerwać w każdej chwili – aby opłata nie została naliczona, należy zrobić to nie później niż na 24 godziny przed zakończeniem danego miesiąca. Alternatywnie można również wykupić sobie bezterminowy dostęp do kursu Olive Green w SuperMemo.com w ramach pojedynczej transakcji.

1. Po zainstalowaniu aplikacji SuperMemo.com (w systemie Windows) lub wejściu na stronę supermemo.com należy założyć konto.

2. Po potwierdzeniu adresu e-mail i zalogowaniu się otrzymujesz dostęp do usług bezpłatnych. Możesz także wykupić kurs Premium lub zrealizować kod z PC
Formatu w polu Zrealizuj kod w menu w prawym górnym rogu aplikacji.

3. Na liście kursów pojawi się Olive Green. Możesz pobrać go do aplikacji. Kurs pecetowy zajmuje ok. 3 GB, a wersja na Androida oraz iOS – ok. 1,7 GB.

4. Po pobraniu kursu możesz oglądać film i rozwiązywać zadania w aplikacji SuperMemo.com.

5. Kurs jest także dostępny w przeglądarce oraz aplikacjach na smartfony. Postępy na wszystkich platformach są synchronizowane.

Wypróbuj OLIVE GREEN

Olive Green jest innowacyjnym, multimedialnym kursem do nauki angielskiego opartym na filmie akcji. Jest w nim miejsce i na miłość, i na zbrodnię. Jest piękna złodziejka, mafia, porachunki rodzinne, a nade wszystko – pieczołowicie przygotowane ćwiczenia obejmujące gramatykę i słownictwo, a także sterowane głosem dialogi interaktywne z komputerowym awatarem, dzięki którym w praktyczny sposób sprawdzisz i rozwiniesz swoje umiejętności komunikacyjne.

Kurs obejmuje poziomy od podstawowego (A1) do zaawansowanego (C1), a stopień trudności rośnie wraz z postępami w kursie. Każdy poziom zaawansowania składa się z 12 scen filmowych z ćwiczeniami. Olive Green to współcześnie najczęściej nagradzany kurs angielskiego. Zyskał uznanie światowych specjalistów z branży filmowej i edukacyjnej. Najwyższą jakość potwierdzono nagrodą w konkursie BETT Awards 2016 w kategorii Educational Apps, Grand Prix i Gold Camera na US International Film & Video Festival w Los Angeles oraz Złotym Delfinem na festiwalu filmowym Corporate Media & TV Awards 2015 w Cannes.

Kurs znajdziesz na www.supermemo.com/pl/content/olive-green (można go wykupić bezterminowo lub używać w abonamencie) i w postaci fizycznej – z drukowaną książką (lub PDF-em) i plikami MP3. Od września dostępne jest nowe wydanie ze wzbogaconą w stosunku do poprzedniej edycji książką oraz z dostępem do kursu online w SuperMemo.com.


Tagi: nauka
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Sieć 5G bez sprzętu Huaweia
25 maja 2020
Brytyjczycy przygotowują się do wycofania urządzeń chińskiego potentata z sieci telekomunikacyjnych.
Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 3/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto