A A A

Two Worlds

PC Format 02/2011
Wyruszamy na wyprawę do fantastycznej krainy Antaloor podzielonej przez wojnę na dwa światy dobry świat ludzi, elfów i krasnali oraz zły opanowany przez hordy gromów i orków. Tylko jeden świat przetrwa. Który? [Sebastian Malinowski]

Wiele lat temu bóg wojny Aziraal zginął w wielkiej bitwie. Orkowie utracili swego przywódcę i zostali zmuszeni do wycofania się na południowe pustkowia. Obecnie jednak pokój między rasami cywilizowanymi a barbarzyńcami jest ponownie zagrożony, zło rośnie w siłę, przetrwa tylko jeden z dwóch światów.

Akcja gry Two Worlds rozpoczyna się w czasach wojny. Plemiona barbarzyńców zajęły południowy brzeg rzeki Gon i zagrażają królestwu Cathalonu. Ty, graczu, wcielasz się w postać wędrowca, łowcy nagród poszukującego swojej zaginionej przed laty siostry. Nieoczekiwanie otrzymujesz wiadomość od tajemniczego nieznajomego i wstępujesz do Mrocznego Bractwa.

Bardzo dobre RPG

Two Worlds to gra typu RPG (Role Playing Game). Utworzony przez programistów ogromny trójwymiarowy świat zachęca do swobodnego przemierzania go i badania. Kontrolując swego bohatera, możesz znajdować sposoby pokonywania trudności, rozwiązywania problemów i wykonywania zadań, tworzyć własne dzieje, wybierać różne opcje, podejmować własne działania, zmieniać stronnictwa – wszystko to będzie zmuszało świat gry do zmian.

W zależności od sposobu rozwiązania problemu możesz zdobywać lub tracić reputację u różnych organizacji, zyskiwać lub tracić dostęp do wielu możliwości, otrzymywać nowe zadania i odkrywać nowe miejsca.

Świat Antaloor

Kontynent, na którym dzieje się ta historia, jest bardzo zróżnicowany – od lodowców na dalekiej północy po wulkany na głębokim południu. Cathalon, królewska stolica, znajduje się w samym centrum Antalooru, nad brzegami największej rzeki tej krainy – Gon. Panuje tu klimat umiarkowany, a sama kraina jest rzadko zalesiona i składa się głównie z dużych połaci łąk, ozdobionych małymi wioskami oraz szachownicą pól i pastwisk. Ku północy teren staje się coraz bardziej górzysty, kończąc się wysokimi, poszarpanymi szczytami gór Thalmont. Znajduje się tutaj miasto Yarmalin – ostatnie schronienie krasnoludów. Na dalekim północnym wschodzie, nad dzikim i wspaniałym krajobrazem górują ogromne lodowce.

Na południe od rzeki Gon klimat jest całkowicie odmienny – rzeka przepływająca przez Cathalon stanowi granicę południowego Antalooru. Znajduje się tu wielki port Ashos, jeden z najważniejszych ośrodków kupieckich Antalooru. Ashos jest ze wszystkich stron otoczone wysokim bambusowym lasem, rozciągającym się daleko na południe. W głębi południa odnajdziesz ruiny miasta Gor Gammar otoczone wulkanami wypluwającymi rzeki lawy i pokrywającymi pustkowie płonącą siarką.

Wschodnie regiony Antalooru są równie niegościnne. Na północ od Gor Gammar, ale wciąż na południu kraju, króluje jałowa pustynia Drak`ar, z wysokimi wędrującymi wydmami, burzami piaskowymi i tajemniczymi ruinami po dawno zaginionych cywilizacjach. Na północ od pustyni rozciągają się uroczyska Oswaroth. Od czasu Wojny Bogów obszar ten jest poważnie skażony trującymi oparami. Mogą tam przetrwać tylko stworzenia przynależne śmierci. Pośrodku tej nieprzychylnej ziemi niczyjej wznoszą się wysokie, ponure mury miasta Oswaroth.

Wszechobecna magia

Magia jest nieodłącznym elementem gier RPG. Zaklęcia i efekty magiczne zostały zbudowane z wykorzystaniem systemu kart. Karty magiczne można znajdować i kupować na całym Antaloorze. Posiadanymi kartami gracz dysponuje za pośrednictwem księgi czarów podzielonej na pięć szkół magii: powietrza, wody, ognia, ziemi i nekromancji. Pierwsze cztery szkoły magii są oficjalnie nauczane przez gildie, natomiast nekromancja, czyli wywoływanie duchów, nie jest ujawniana od razu. Gracz musi najpierw zdobyć zaufanie określonych postaci, by mógł poznać tę szkołę magii.

Na jaki komputer?

System: Windows XP/Vista/7, procesor: 2 GHz, karta graficzna z obsługą Shader 2.0, np. Radeon X1000, GeForce 7900, napęd: DVD‑ROM, dysk twardy: 4,3 GB wolnego miejsca na dysku.

Zabawa przez sieć

Kod do gry sieciowej można otrzymać za darmo, wysyłając e-mail na adres cdrom [at] pcformat.pl


Tagi: gry
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto