A A A

Ucz się, ile zdołasz

PC Format 6/2017
Jeżeli chcesz nauczyć się programowania i szybko skorzystać z wielu kursów, najlepszym wyborem jest serwis Kodologia. Szesnaście kursów, z których skorzystało już ponad 10 tys. osób, czeka na ciebie. Mieczysław Kot



Tym, co odróżnia serwis do nauki online Kodologia od innych podobnych serwisów, jest sposób nauki. Ta platforma premiuje te osoby, które szybko przyswajają wiedzę. Nie kupuje się w niej pojedynczych kursów, lecz opłaca abonament miesięczny obejmujący dostęp do wszystkich kursów jednocześnie. Jeżeli więc jesteś w stanie szybko się uczyć, to za niewielkie pieniądze możesz skorzystać z wielu kursów. Korzystanie z Kodologii jest bardzo proste, bo nie ma potrzeby instalowania żadnych dodatkowych programów, a jednocześnie korzysta się podczas nauki z takich samych narzędzi, jakich używają profesjonaliści. Zamiast na komputerze użytkownika są one uruchamiane w chmurze, na serwerach Kodologii.

Rodzaje abonamentu


Serwis oferuje różne miesięczne abonamenty w różnej cenie.

Starter – darmowy abonament umożliwiający zapoznanie się z platformą i skorzystanie z darmowych lekcji. Jest to domyślny abonament przypisywany do każdego nowego konta
Basic – podstawowy abonament oferujący pełny dostęp do kursów, zadań umożliwiających utrwalanie wiedzy i forum dyskusyjnego. Najlepszy, jeżeli chcesz się uczyć sam, we własnym tempie.
Student – jeżeli samodzielna praca ci nie wystarcza, w tym abonamencie otrzymasz pomoc nauczyciela, który pomoże pracować nad własnym projektem, będzie sprawdzał i poprawiał kod twojego programu.
Pro – jeśli to, co zawiera abonament Student, to nadal za mało, to w najbardziej rozbudowanym pakiecie Pro otrzymasz dodatkowo cztery godziny lekcyjne indywidualnych sesji z nauczycielem.

Jak korzystać z serwisu

Aby móc skorzystać, z serwisu niezbędne jest założenie konta.


Otwórz w przeglądarce stronę codequack.pl. Kliknij Utwórz darmowe konto.


Wypełnij formularz i kliknij Załóż konto.


Kolejny ekran pozwoli zaznajomić się z ofertą serwisu – kursami, zadaniami i forum. Korzystając z darmowego planu abonamentowego starter, który zostaje przypisany automatycznie do każdego nowego konta, możesz przeglądać darmowe lekcje oferowane w ramach każdego z kursu.


Z ofertą kursów dostępnych w serwisie zapoznasz się po kliknięciu umieszczonego w górnym menu przycisku Kursy programowania.


Jeżeli chcesz skorzystać z dowolnego kursu w całości, musisz wykupić abonament inny niż starter. W tym celu kliknij przycisk Cennik w górnym menu, wybierz plan i kliknij Przejdź dalej, aby sfinalizować płatność. Pamiętaj, że nie kupujesz jednego konkretnego kursu – otrzymasz miesięczny dostęp do wszystkich kursów dostępnych w Kodologii.


Jeżeli szukasz kursu dla swojego dziecka lub jest to twój pierwszy kontakt z programowaniem, wybierz kurs Scratcha, Ruby lub Pythona. Po prostu kliknij tytuł interesującego cię kursu, a następnie na stronie z kursem kliknij Rozpocznij za darmo lub Kontynuuj.


Jeżeli to twój start w danym kursie, pojawi się pierwsza lekcja, a jeżeli już wcześniej z niego korzystałeś – od razu uruchomi się kolejna. Zapoznaj się z treścią danej lekcji. Zobaczysz również zadania do wykonania – umożliwiają one sprawdzenie, czy zrozumiałeś i przyswoiłeś materiał. Kliknij Rozwiąż zadanie.


Na ekranie pojawi się ekran kompilatora danego języka z wpisaną treścią zadania. Rozwiąż je i kliknij przycisk Sprawdź zdanie, aby upewnić się, czy zrobiłeś to prawidłowo. Jeżeli nie radzisz sobie z zadaniem, skorzystaj z przycisku Wskazówka. Po wykonaniu zadania naciśnij Powrót do rozdziału. Zobaczysz, że zadanie zostało zaliczone.


Po zakończeniu lekcji i wykonaniu wszystkich zadań kliknij przycisk Idź dalej, aby przejść do kolejnej lekcji.


Jeżeli rozpocząłeś kilka kursów, możesz wygodnie przełączać się pomiędzy nimi, korzystając z listy dostępnej w menu podręcznym ukrytym pod ikoną twojego awatara. Aby się do niej dostać, wybierz z menu Moje kursy. Kliknij polecenie przy wybranej pozycji.

Tagi: nauka
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto