A A A

Wakacyjna rozrywka

PC Format 08/2016
W wakacje ilość czasu spędzanego w wirtualnym świecie gier gwałtownie rośnie. Ze względu na to, że gracze coraz chętniej sięgają po tytuły na urządzenia mobilne, w tym roku opisaliśmy najlepsze produkcje przygotowane właśnie na takie platformy. Maciej Piotrowski

Angry Birds Fight!


Choć liczba gier z wściekłymi ptakami może już męczyć, ta pozycja skutecznie wyłamuje się z dotychczasowej konwencji. Zamiast umiejętności poprawnego planowania trajektorii lotu ptasiego pocisku tutaj przyda się spostrzegawcze oko zdolne dostrzec wzory na planszy wypełnionej różnokolorowymi pierzastymi maluchami. Od tego, jak szybko zdołasz je ułożyć w trójki, zależy stopień „naładowania” oczekującej na walkę postaci. Słowem – im więcej dopasowanych zestawów, tym większe szanse na zwycięstwo w pojedynku, czy to w trybie fabularnym, czy podczas starć z innymi graczami.
Gatunek: logiczna
Cena: free-to-play
Adres: http://pcformat.pl/u/2432

Rival Stars Basketball


Gra sportowa? Tylko z pozoru. W tej nietypowej wariacji nt. koszykówki zdarza się co prawda maźnięciem palca przejąć piłkę, podać ją dalej czy nawet zrobić widowiskowy wsad do kosza, ale większość zabawy polega na uczestnictwie w niecodziennej bitwie karcianej. Każdy zawodnik ma tu swój symboliczny kartonik, który może być „awansowany”, otrzymując nowe, przydatne na boisku umiejętności. Kolekcjonowanie kart i łączenie ich w możliwie najsilniejsze talie, a następnie sprawdzanie, jak spisują się podczas meczu, naprawdę potrafi wciągnąć.
Gatunek: sportowa, zręcznościowa, karciana
Cena: free-to-play
Adres: http://pcformat.pl/u/2433

OPUS: The Day We Found Earth


W kosmosie nikt nie usłyszy dźwięku twojego telefonu. Ale co by było, gdyby cały wszechświat zamknąć w smartfonie? Taki scenariusz został przedstawiony w OPUS: The Day We Found Earth. Tutejsza wersja kosmosu potrafi oczarować nie tylko pięknymi widokami mgławic, ale i nietuzinkową historią. Rzecz dzieje się w odległej przyszłości, gdy po eonach podróży w coraz dalsze zakamarki wszechświata ludzkość zapomniała drogi powrotnej na rodzimą planetę. Grupa naukowców postanawia więc odnaleźć zaginioną kolebkę człowieka – zadanie to spoczywa na barkach pociesznego robocika Emetha. Oprócz niego w ręce gracza trafia olbrzymi teleskop, dzięki któremu można namierzać kolejne gwiazdy i tym samym zbliżyć się do rozwiązania kosmicznej tajemnicy. Wielbiciele mocno poruszających opowieści z pewnością będą zachwyceni. Niestety darmowe OPUS: The Day We Found Earth to jedynie dość obszerne demo – aby poznać koniec wzruszającej historii, trzeba kupić pełną wersję we wbudowanym sklepie.
Gatunek: przygodowa
Cena: free-to-play (odblokowanie pełnej wersji – ok. 10 zł)
Adres: http://pcformat.pl/u/2429

Stack


Któż nie budował swego czasu wież z zapałek? W trzęsącym się autobusie czy w poczekalni do lekarza raczej bawić się tak nie można, ale zawsze można zmierzyć się ze Stackiem, czyli cyfrową wariacją na temat tej kultowej układanki. Krótko mówiąc, w tej grze musisz tak wymierzać stuknięcia w ekran, żeby nadlatujące klocki idealnie ułożyły się na bloczku znajdującym się poniżej. Jeżeli chybisz, kolejny element do ułożenia będzie odpowiednio węższy – i tak aż do końca. Zadaniem gracza jest ułożenie najwyższej konstrukcji – prosta rzecz, a uzależnia.
Gatunek: zręcznościowa
Cena: free-to-play
Adres: http://pcformat.pl/u/2430

Vector 2


Pierwszy Vector pokazał, jak prostą grę zręcznościową polegającą na nieustannym biegu w jedną stronę ekranu można przekuć w jedną z najlepszych produkcji mobilnych w historii. Wystarczyło sięgnąć po parkour i widowiskowe sposoby na pokonywanie przeszkód oraz okrasić całość rewelacyjnymi animacjami. Część druga, choć już nie tak nowatorska, przynosi jeszcze więcej poziomów, fenomenalnie wyglądających ewolucji i mnóstwo frajdy – o ile lubisz wyzwania. Dodatkowym atutem gry jest wyjątkowo proste sterowanie kilkoma gestami.
Gatunek: zręcznościowa
Cena: free-to-play
Adres: http://pcformat.pl/u/2431


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 5/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto