A A A

Warsztat pracownika domowego

PC Format 10/2013
Prezentujemy zestaw programów dla osób, które pracują w domu  uczą się, prowadzą małą firmę, wykonują zlecenia. Aplikacje pomogą w organizacji zajęć, zapewniając efektywność i skuteczność wykonywanych zadań. Maciej Piotrowski

Wunderlist 2.0 – uporządkowanie pracy

Przy wzrastającej liczbie obowiązków niezwykle istotna staje się właściwa organizacja zajęć. Odpowiednie planowanie działań, ustalanie priorytetów czy wyznaczanie terminów pozwala zapanować nad wszystkimi czekającymi cię zadaniami. Zarządzanie nimi znacząco ułatwia aplikacja Wunderlist (program można pobrać z serwisu PC Format Programy). Czytelny, spolszczony interfejs, wyjątkowo przejrzysta konstrukcja programu i doskonały system podpowiedzi pozwala szybko tworzyć własne listy zadań, ustawiać przypomnienia e-mailowe czy zapraszać inne osoby do współpracy przy określonych projektach. Co więcej, aplikacja działa również na urządzeniach mobilnych oraz w przeglądarce internetowej, oferując dwukierunkową synchronizację wszystkich dodanych do list zadań.

Szybka rejestracja bezpłatnego konta

Program Wunderlist jest oferowany w dwóch wersjach – darmowej i płatnej. Jak łatwo się domyślić, ta pierwsza ma pewne ograniczenia, ale na potrzeby domowe zakres jej funkcji jest wystarczający.


Po ukończeniu instalacji program uruchomi się automatycznie. Na ekranie, oprócz głównego okna programu, zobaczysz niewielki panel rejestracyjny. Aby utworzyć konto, wpisz w kolejne pola proponowany login, adres e-mailowy oraz wymyślone hasło. Naciśnij przycisk Załóż konto. Po chwili program poprosi o spersonalizowanie konta przez dodanie zdjęcia. Jeśli chcesz pominąć ten etap, kliknij  Prześlij później.


Gdy w głównym oknie programu pojawi się wybrana przez ciebie nazwa, oznaczać to będzie, że tworzenie konta zakończyło się sukcesem. Do korzystania z pełni funkcji programu wymagana jest jednak jego aktywacja. Poinformuje cię o tym zarówno komunikat z centrum aktywności, jak i powiadomienie wyświetlone nad zasobnikiem systemowym.


Sprawdź swoją skrzynkę pocztową i po odszukaniu w niej wiadomości o tytule Please confirm your new Wunderlist account. Kliknij znajdujący się w niej odnośnik. Chwilę później w nowo otwartym oknie przeglądarki zobaczysz potwierdzenie aktywacji swojego konta. Od tego momentu twoje listy zadań będą synchronizowane ze wszystkimi urządzeniami, na których jest zainstalowany program.

Krótki kurs zarządzania zadaniami

Zanim zaczniesz organizowanie swoich zajęć za pomocą opisywanej aplikacji, powinieneś poznać jej podstawowe możliwości.


Dodawanie nowego zadania do listy rozpocznij od wskazania odpowiadającej mu kategorii. Kliknij wybraną zakładkę, np. Praca, i w polu Dodaj element do 'Praca' wpisz treść zadania, po czym kliknij ikonę kalendarza, aby określić datę jego ukończenia. Jeśli chcesz zamienić to zadanie na zdarzenie cykliczne, możesz skorzystać z rozwijanego menu i ustawić częstotliwość jego powtarzania się. Opcja kalendarza pozwoli ci również zdefiniować przypomnienie o czekającym cię zadaniu. O wskazanej godzinie otrzymasz je zarówno e-mailem, jak i w formie wyskakującego na pulpicie komunikatu:
Po zatwierdzeniu zadania klawiszem [Enter] pojawi się ono w oknie w formie wydzielonego paska. Zwróć uwagę na puste kwadratowe pole po jego lewej stronie oraz datę i gwiazdkę po prawej. Pierwsze pozwala odznaczyć zadanie jako już wykonane, drugie – wskazuje deadline zadania, a trzecie – umożliwia wyróżnienie danej pozycji.


Każde z utworzonych zadań może mieć własną listę podzadań. Aby je dodać, wystarczy prawym przyciskiem myszki wywołać menu kontekstowe wybranego zadania i wskazać w nim opcję  Wyświetl widok szczegółowy. Okienko, które pojawi się wówczas po prawej stronie panelu kontrolnego, ma intuicyjny moduł dopisywania podzadań oraz pole przeznaczone na niezbędne notatki.Aby zaprosić kogoś do współpracy, sprowadź kursor myszy w dół okna, aż pojawi się pasek akcji. Następnie kliknij znajdującą się tu ikonę z symbolem postaci z plusem, by rozwinąć menu zaproszeń. Następnie w pole Nazwa lub adres e-mail wpisz adres e-mailowy osoby, którą chcesz dodać do listy zadań, po czym wyślij jej zaproszenie przyciskiem postaci z plusem. Po ponownym kliknięciu ikony z paska akcji zobaczysz na wyświetlonej liście członków oczekujące zaproszenie.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto