A A A

Wejdź do strefy

PC Format 6/2017
Edukacja i rozwój twojego dziecka są dla ciebie ważne? Strefakursów.pl wierzy, że poprzez dobrą zabawę dziecko może rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania. Jan Łasica

Programowanie jest jedną z kluczowych umiejętności dzisiejszego świata i dlatego programiści zaliczają się do grona najczęściej poszukiwanych i najlepiej opłacanych specjalistów. Programowanie uczy logicznego i analitycznego myślenia, szukania optymalnych rozwiązań, samodzielności, zaradności, pomaga też rozwinąć kreatywność.

Strefakursów.pl to największy polski serwis internetowy ze szkoleniami online z różnorodnych dziedzin: programowania, tworzenia stron WWW, grafiki, obsługi programów biurowych, montażu wideo, obróbki fotografii i wielu innych. Nie tylko pasjonaci IT znajdą tutaj coś dla siebie. Kursy skierowane są do osób w różnym wieku i z różnymi doświadczeniem – od poziomu zupełnie podstawowego aż po zaawansowany.

Jak się uczyć

Spośród niezliczonych technologii eksperci Strefakursów.pl wybrali te najbardziej cenione i opracowali specjalne ścieżki kariery. Są to pakiety szkoleniowe, dostarczające kompleksową wiedzę dotyczącą wybranych zagadnień. Jeśli zatem wybrałeś kierunek, w którym chcesz iść, ale nie wiesz, jak zaplanować naukę, nie musisz się martwić – w Strefakursów.pl zrobili to za ciebie. Każda ścieżka kariery jest na bieżąco rozwijana.

Forma szkoleń została tak przemyślana, aby sprawić, aby nauka była jak najbardziej efektywna. Każdy temat jest omawiany i pokazywany w przejrzysty sposób za pomocą filmów instruktażowych z komentarzem lektora. Wszystkie czynności możesz od razu powtórzyć na swoim komputerze, również dzięki materiałom szkoleniowym dołączanym do kursów. Dodatkowo szkolenia zawierają testy i ćwiczenia interaktywne, dzięki którym lepiej przyswoisz i sprawdzisz nabytą wiedzę. Po każdym szkoleniu otrzymasz certyfikat jego ukończenia, a po ukończeniu wszystkich kursów tworzących ścieżkę kariery – certyfikat specjalisty z danej dziedziny.

Jeśli chcesz, aby znajomi czy potencjalny pracodawca zobaczyli twoje certyfikaty, wystarczy, że klikniesz opcję Udostępnij profil. Wygenerowany zostanie link przekierowujący do twojego profilu, który możesz przesłać lub wkleić praktycznie w dowolnym miejscu.

Czego potrzeba

Aby korzystać z kursów, wystarczy jedynie dostęp do internetu. Takie rozwiązanie umożliwia naukę o dowolnej porze i z dowolnego miejsca. Wraz z zakupem szkolenia otrzymasz nielimitowany czasowo dostęp do niego oraz możliwość pobrania kursu na dysk, więc nawet po jego ukończeniu będziesz mógł powrócić do materiału.

Dla najmłodszych

Każde dziecko uwielbia kreatywną zabawę – i da się to wykorzystać w nauce programowania. Jeżeli syn lub córka dopiero zaczyna przygodę z kodowaniem, może np. skorzystać z kursu Scratcha, a dowie się, jak w prosty sposób stworzyć własną grę.

Kurs stworzono z myślą o dzieciach w wieku od 8 do 14 lat. Ilość materiału oraz tempo dostosowane jest do tej grupy wiekowej, ale swoich sil w nauce programowania mogą śmiało spróbować również nieco młodsze dzieci. W tym kursie dzieci uczone są programowania za pomocą filmów. Jeden film to jeden problem i jego rozwiązanie. Dziecko może powtórzyć wszystkie czynności za lektorem – taka praktyczna forma indywidualnej nauki angażuje bardziej niż jakakolwiek książka i sprawia, że dziecko zapamiętuje wszystko dużo łatwiej i efektywniej. Każdy z filmów jest kolejnym krokiem do stworzenia jakiegoś ciekawego programu, animacji czy gry. Dla dziecka to przede wszystkim wciągająca zabawa.

Aby wziąć udział w kursie, potrzebny jest komputer z dostępem do internetu. Do kursu dołączone są wszystkie materiały szkoleniowe, a narzędzia, które są wykorzystywane, są bezpłatne. Postępy swojej pociechy możesz sprawdzać na platformie szkoleniowej.


Tagi: internet nauka
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPoważna usterka standardu LTE
25 lutego 2020
Naukowcy z Niemiec informują o odkryciu poważnej luki w zabezpieczeniach sieci LTE, która może posłużyć do korzystania na koszt innych...

Apka udająca alkomat
25 lutego 2020
Nie zmierzy poziomu alkoholu we krwi, ale spróbuje oszacować jego ilość w naszym ciele.
Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 2/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto