A A A

Więcej kont do współpracy

PC Format 07/2016
Podczas tworzenia rozbudowanego portalu lub bloga niezbędna może okazać się pomoc znajomych, dla których warto utworzyć dodatkowe konta z różnym zakresem uprawnień. Wojciech Nosel


Dane konta administratora domyślnie utworzonego w WordPressie preinstalowanym na serwerze Cal.pl są trudne do zapamiętania, dlatego warto utworzyć dodatkowy profil z przyjaznym loginem i hasłem.

Jeżeli tworzysz rozbudowaną witrynę i chcesz umożliwić współtworzenie treści innym osobom, warto utworzyć konto dla każdego użytkownika. Z poziomu panelu administracyjnego możesz decydować o rodzaju uprawnień, części osób umożliwiając wyłącznie dodawanie wpisów, a innym, bardziej zaufanym, udostępniając dodatkowe funkcje. Pełną listę możliwości i rodzajów kont opisujemy w tabeli obok.

Aktualizacja skryptu WordPressa

Na wstępie jednak pokazujemy, w jaki sposób przeprowadzić aktualizację skryptu do najnowszej wersji i ograniczyć tym samym ryzyko wystąpienia zagrożeń na skutek obecności luk znalezionych w poprzednich wersjach platformy. Jeśli po zalogowaniu się do panelu administracyjnego zobaczysz komunikat o dostępnej nowszej wersji skryptu, koniecznie ją zainstaluj. Pokazujemy, jak przeprowadzić ten proces.


Zaloguj się do panelu administracyjnego WordPressa, wpisując adres swojej strony z frazą wp-admin, np. http://blogpcfo.cal24.pl/wp-admin, i wpisz dane do logowania. Jeśli dostępna jest aktualizacja WordPressa, zobaczysz komunikat o takiej treści WordPress 4.5.2 jest już dostępny! Kliknij odnośnik Prosimy o wykonanie aktualizacji.


Zostaniesz przeniesiony na stronę z aktualizacjami. Z poziomu tej witryny możesz aktualizować zainstalowane wtyczki oraz wgrane motywy graficzne. Przed wykonaniem aktualizacji skryptu zalecane jest wykonanie kopii zapasowej swojej bazy danych i plików, ale jeżeli wykonujesz aktualizację w ramach tej samej wersji skryptu, np. 4.x.x, możesz pominąć ten krok. W sekcji pod napisem Dostępna jest nowa wersja WordPressa kliknij przycisk Zaktualizuj teraz.


Cierpliwie poczekaj, aż skrypt zostanie zaktualizowany. Gdy to nastąpi, zobaczysz komunikat potwierdzający ukończenie aktualizacji – Witaj w WordPressie 4.5.2. Na stronie z podsumowaniem zobaczysz, co zostało udoskonalone w najnowszej wersji skryptu, np.:


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Cyberatak na Donalda Trumpa
22 maja 2019
Jak donosi CNN prezydent USA padł ofiarą cyberprzestępców. Przedmiotem ataku okazały się… wyniki Donalda Trumpa w golfa. Hakerzy...

Godnie i z Honorem!
21 maja 2019
Byliśmy w Londynie na światowej premierze smartfonów Honor 20, 20 Lite i 20 PRO. Konfiguracje zaskakują.

Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 3/2019
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto