A A A

Wszystko do multimediów

PC Format 3/2008
W tej części niezbędnika znajdziesz zestaw programów do rozrywki. Odtwarzacze filmów DVD, plików wideo DivX/XviD i muzyki z płyt CD oraz plików MP3 pozwalają na odrobinę relaksu przed komputerem. Aby jednak wszystko działało jak należy, musisz wyposażyć swój system w zestaw multimedialny.

Niezbędny będzie dobry odtwarzacz filmów DVD, który poradzi sobie także z plikami wideo i muzyką. Do odtworzenia różnych formatów plików będziesz potrzebował kompletnego zestawu kodeków audio-wideo. Na dysku nie powinno zabraknąć narzędzia do kopiowania muzyki z płyt CD oraz do wypalania krążków. Posiadacze łącza internetowego powinni się zainteresować programem do zarządzania i odtwarzania internetowej telewizji oraz plików strumieniowych z popularnych serwisów, np. YouTube.

AVS DVD Player 2.4 – oglądamy filmy

Bardzo dobry odtwarzacz filmów i plików multimedialnych. Pozwala oglądać filmy DVD, odtwarza też skompresowane pliki dźwiękowe i wideo. Dodatkowo umożliwia zamianę dźwięku stereofonicznego na dźwięk przestrzenny.


Instalacja programu jest standardowa. Po uruchomieniu wyświetli się okno z pytaniem, czy chcesz sprawdzić obecność nowszej wersji programu w internecie. Kliknij No.


Po umieszczeniu płyty DVD w napędzie odtwarzanie filmu zostanie automatycznie uruchomione. Interfejs jest typowy dla tego typu programów. W środkowej części znajdziesz przyciski sterujące odtwarzaniem Play, Pauza, Stop itp. Za pomocą przycisków n możesz regulować natężenie dźwięku.


Jeśli zamiast filmu DVD chcesz obejrzeć wideo z pliku lub posłuchać muzyki, kliknij przycisk Source. Rozwinie się menu. Wybierz z niego opcję Open Video File lub Open Audio File.


W standardowym oknie dialogowym wskaż plik (pliki) do odtwarzania i kliknij przycisk Otwórz.


Jeśli chcesz odtwarzać więcej niż jeden plik, możesz utworzyć listę odtwarzania. Służy do tego przycisk Playlist. Otwiera on z prawej strony panel o tej samej nazwie.


Kliknij przycisk Add i z rozwiniętego menu wybierz opcję Add Files. W standardowym oknie dialogowym wskaż pliki do odtwarzania i kliknij przycisk Otwórz. Pliki zostaną dodane do listy. Kolejność ich odtwarzania możesz zmieniać, przeciągając myszką nazwy plików.

Alternatywne odtwarzacze wideo

Real i QuickTime Alternative
Aplikacje te pozwalają słuchać i oglądać pliki RealMedia i QuickTime bez konieczności instalowania oryginalnych odtwarzaczy RealPlayer i QuickTime Player. Obsługiwane są wszystkie formaty (ra .rm .rmvb .ram .rpm .rv .rp .rt .smi .smil, .mov .qt .3gp etc.) oraz media strumieniowe ze stron WWW.

FLV Player 2.0
Odtwarzacz wideo. FLV Player służy do oglądania filmów i animacji zapisanych w formacie flash. Charakteryzuje się prostą obsługą i intuicyjnym interfejsem użytkownika. Podczas instalacji możliwe jest zainstalowanie dodatkowego oprogramowania w wersjach demo oraz darmowego paska narzędziowego. Nie jest to jednak konieczne.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Japończycy planują Społeczeństwo 5.0
15 października 2019
Od 4 lat Japończycy pracują nad tym, by znacząco usprawnić funkcjonowanie społeczeństwa za pomocą technologii. Jutro w Tokio rozpoczyna...


Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 6/2019
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto