A A A

Wszystko w jednym

PC Format 6/2017
Tanie smartfony często pozbawione są oprogramowania optymalizującego pracę urządzenia. Brakujące funkcje uzyskasz dzięki aplikacji AMC Security, która łączy wiele potrzebnych narzędzi w jednym programie. Mieczysław KOT


Uzyskanie dodatkowej funkcjonalności systemu Android wymaga doinstalowania aplikacji ze sklepu Play. Każdy dodatkowy uruchomiony program to jednak pewne obciążenie dla zasobów systemu. Lepszym rozwiązaniem jest aplikacja o funkcjonalności wielu oddzielnych programów. AMC Security Pro nie tylko skanuje i czyści system z niepotrzebnych plików, ale też blokuje niechciane połączenia, zabezpiecza przed wyłudzeniem danych, przyspiesza działanie gier, pozwala odnaleźć zgubiony telefon, chroni przed niezabezpieczonymi sieciami Wi-Fi. W tym numerze PC Formatu otrzymujesz kod na roczną licencję programu.

Czyszczenie pamięci

Aby przeskanować system w poszukiwaniu niepotrzebnych plików, kliknij Skanuj w głównym oknie programu. Po chwili zobaczysz wynik skanowania z wyszczególnionymi znalezionymi plikami. Możesz zaznaczać pola obok nich, by kategorie danych zostały uwzględnione podczas czyszczenia. Gdy już wskażesz pliki, kliknij Czysty, by je usunąć. Komunikat poinformuje o ilości uwolnionej pamięci.

Zabezpieczenie płatności

Przed skorzystaniem z płatności elektronicznych możesz przeprowadzić skanowanie telefonu w poszukiwaniu zagrożeń. W menu głównym wybierz Bezpieczeństwa, a potem Zabezpieczenie płatności. Ustaw przełącznik Ochrona płatności w pozycji aktywnej. Po skanowaniu telefonu możesz przejść do płatności w wybranym kanale, jeśli pod jego nazwą wyświetli się komunikat Bezpieczny.

Blokowanie kontaktów

Z menu bocznego wybierz Blokada Połączeń/SMS. Kliknij trzy kropki, a potem Lista zablokowanych i Dodaj. Wybierz polecenie: Dodaj z kontaktów i zaznacz pole obok kontaktu, który chcesz blokować. Potem kliknij Dodaj.

Przyspieszanie systemu

W oknie głównym wybierz Przyspieszyć. Po skanowaniu zobaczysz listę zasobów, które spowalniają telefon, zajmując pamięć RAM. Kliknij Przyspiesz, aby je wyłączyć. Możesz zautomatyzować narzędzie – pamięć będzie czyszczona przed każdym włączeniem gier. Wskaż joypad, a potem + i zaznacz pole obok gry. Kliknij Dodaj – w menu pojawi się ikona gry. Kliknij, aby ją uruchomić.

Zabezpieczenie prywatności

Aby ukryć wybrane pliki, zdjęcia czy wiadomości, wybierz Blokada prywatności z menu bocznego. Ustal hasło, wpisując je dwukrotnie i potwierdzając ikoną z zielonym znaczkiem. Możesz odtąd ukrywać wybrane zasoby, klikając dodaj i wybierając je z listy. Będą one widoczne tylko w apce AMC Security – nie odinstalowuj jej bez uprzedniego uwolnienia ukrytych plików, bo stracisz do nich dostęp.

Pozostałe funkcje programu

Moduły, które nie wymagają konfiguracji lub innej ingerencji użytkownika, to: strażnik surfowania, który chroni przed niebezpiecznymi stronami WWW w przeglądarce Chrome, ochrona przed phishingiem i skaner połączeń bezprzewodowych. Z innych modułów możesz skorzystać w razie potrzeby. Należą do nich antywirus, funkcja odnajdywania telefonu i narzędzie do zarządzania uprawnieniami aplikacji.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Bez mapy do celu
23 stycznia 2020
Facebook tak wytrenował sztuczną inteligencję, aby roboty mogły odnajdywać drogę bez korzystania z mapy.Wyprawa w głąb mózgu
23 stycznia 2020
Koncern Google publikuje największą do tej pory mapę połączeń mózgowych w wysokiej rozdzielczości.
Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto