A A A

Wygodne kursy wideo

PC Format 4/2017
W wypadku kursów online filmy wideo są przyswajane najskuteczniej. A gdy do tego zostają wsparte podręcznikiem, użytkownik otrzymuje zestaw, dzięki któremu bez kłopotu zdobędzie nową wiedzę. Jan Łasica


Videopoint.pl to platforma zajmująca się produkcją i dystrybucją kursów wideo. Powstała w 2015 roku jako dopełnienie oferty edukacyjnej Grupy Helion, czyli książek drukowanych i e-booków. Kursy wideo są też odpowiedzią na zmieniające się zapotrzebowanie współczesnych użytkowników internetu, którzy nie chcą być ograniczani przez czas i miejsce, za to oczekują szybkich efektów i jak najwięcej praktycznej wiedzy. Korzystając z edukacji online, można nie tylko uczyć się w dowolnym miejscu i czasie, ale też robić to bardzo efektywnie, ponieważ autorzy szkoleń skupiają się na rozwijaniu praktycznych umiejętności i rozwiązywaniu konkretnych problemów.

Szkolenia w formie wideo są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko zdobyć nowe umiejętności. W ofercie Videopoint.pl znajdują się kursy z różnych dziedzin, od grafiki komputerowej, przez kursy ułatwiające prowadzenie własnego biznesu, aż po najbardziej popularne szkolenia dotyczących baz danych, języków programowania, tworzenia gier i stron internetowych. W ofercie sa także kursy dla najmłodszych.

Kursy są przygotowywane przez praktyków, wśród których znajdują się również cenieni autorzy książek wydawnictwa Helion, np. Adam Józefiak, który specjalizuje się w tematyce związanej z sieciami komputerowymi czy Dariusz Kalbarczyk, od lat zajmujący się AngularJS.

Zalety videopoint.pl

1. Pakiet kurs+ebook
Kursy wideo to sporo praktycznej wiedzy! Aby uzupełnić ją o teorię, do większości dostępnych szkoleń dołączane są odpowiadające im tematycznie e-booki wydawnictwa Helion.

2. Darmowe lekcje i tutoriale
Każdy użytkownik przed zakupem kursu może go przetestować dzięki darmowym lekcjom (do sześciu lekcji dla zalogowanych użytkowników). Dodatkowo Videopoint.pl ma swój kanał na YouTubie z tutorialami przygotowanymi przez autorów kursów i youtuberów z branży IT (seria „Kariera Programisty”). Niebawem odbędzie się darmowy webinar przygotowany przez autora szkoleń z SQL. Data zostanie podana na profilach społecznościowych Videopoint.pl.

3. Nauka online i offline
Kursy dostępne na platformie można oglądać online na swoim koncie na różnych urządzeniach (w smartfonie, na tablecie i komputerze) lub offline, pobrawszy szkolenie na dysk peceta.

4. Testy i certyfikaty
Części kursów na Videopoint.pl towarzyszą testy, dzięki którym użytkownik może sprawdzić swoją wiedzę i uzyskać certyfikat potwierdzające ukończenie kursu. Certyfikat można pobrać w formie PDF-a i dołączyć np. do dokumentów rekrutacyjnych.

Kurs Excela dla czytelników PC Formatu

Specjalnie dla czytelników PC Formatu udostępniony został dodatkowy kurs wideo i e-book dotyczący programu Microsoft Excel 2013. O samym kursie możesz dowiedzieć się więcej pod adresem: http://pcformat.pl/u/2845
Aby otrzymać darmowy kurs, musisz wejść na stronę https://videopoint.pl/kod, podać w formularzu swój adres-mail i kod, który pobierzesz z serwisu kody.pcformat.pl.
Wpisz kod i kliknij Zatwierdź . Kurs zostanie dodany do Twojej biblioteki w serwisie. Jeżeli nie masz konta, zostanie ono automatycznie stworzone, a hasło i login zostaną wysłane na adres e-mail podany w formularzu.

Bonusy dla stałych klientów

Dla stałych klientów serwis Videopoint.pl przygotował program lojalnościowy „Zbieraj Punkty KADR”. Każda wydana w serwisie złotówka na szkolenia to jeden punkt – im więcej punktów zbierzesz na swoim koncie, tym lepsze korzyści. Dzięki punktom można kupować kursy nawet o połowę taniej.


Tagi: nauka
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto