A A A

Zabawa w sieci

PC Format 6/2008
Nudzisz się? Masz dość Windows i grzebania w internecie? Sięgnij po jedną z darmowych gier online. Duży wybór tytułów gwarantuje zabawę dla każdego.

Gry karciano-logiczne

Internauci, którzy wolą zasiąść do kart czy sprawdzić swoje siły w Scrabble, mogą odwiedzić popularny polski serwis www.kurnik.pl. Udostępniono w nim ponad 30 pozycji, zaczynając od tysiąca, przez kulki, kończąc na szachach. Jednak największą popularnością cieszą się Literaki, jest to nic innego jak Scrabble z lekko zmodyfikowanymi zasadami i pod inną nazwą. Takie rozwiązanie zastosowano, ponieważ portal nie ma licencji na prawdziwy tytuł. Polecane pozycje to także Netopol i kalambury. Aby zacząć grać, musisz przejść bardzo krótki proces rejestracji.

W Kurniku wszyscy zarejestrowani gracze mogą prowadzić gry rankingowe. Każda osoba zdobywa punkty za wygrane potyczki lub traci je w wyniku porażek. Ranking rośnie według wzoru. Jednak wygrana z lepszym przeciwnikiem daje większy dorobek punktowy niż zwycięstwo nad słabszym. Jeśli nie chcesz rywalizować, możesz wybrać pokój towarzyski.

W sieci powstaje coraz więcej serwisów poświęconych grom online. Znajdzie się coś dla strategów, ekonomistów, zwolenników gier karciano-logicznych czy zręcznościowych batalii. Do rywalizacji wystarczy zwykła przeglądarka WWW bez dodatkowego oprogramowania.

Nowe gry są z reguły darmowe. Jednak każdy gracz może wykupić konto Premium, które daje wiele bonusów. W trakcie rozgrywki można także dokupować za realne pieniądze dodatkowy sprzęt, surowce i inne potrzebne rzeczy. Możesz także wygrać prawdziwą gotówkę. Więcej szczegółów musisz szukać na stronach poszczególnych pozycji.

Wiedźmin w przeglądarce

Na początku kwietnia pojawiła się w sieci gra Wiedźmin oparta na popularnym tytule CD Projektu. Jest to na razie beta, ale już każdy internauta może rozpocząć rozgrywkę, odwiedzając adres http://duelmail.thewitcher.com. Do wyboru mamy trzy postaci: Wiedźmina, Czarodziejkę oraz Przerazę. Każda ma swoje indywidualne zdolności i specjalizuje się w innych typach broni, rodzajach ataku i obrony.

Gra toczy się systemem asynchronicznym, który polega na wysyłaniu wyzwań do walki innym zarejestrowanym graczom. Przed rozpoczęciem rozgrywki ustalasz swoją taktykę ataku i obrony. Następnie czekasz na konfrontację, oglądasz animację z walki i dowiadujesz się, jaki jest wynik.

Odnosząc kolejne zwycięstwa, zdobywasz doświadczenie, które pozwoli w przyszłości awansować postać na wyższy poziom. W czasie rozgrywki zdobywasz także nowe umiejętności oraz przedmioty.

Na długie godziny

Jeżeli lubisz strategie, w których musisz dowodzić własnym państwem, rozwijać gospodarkę i wykazać się umiejętnością dyplomacji, spróbuj swoich sił w grze Polanie www.polanie.pl. Ponad 700 tysięcy graczy będzie mogło się opowiedzieć za tobą, zawrzeć sojusz bądź dążyć do twojej zagłady.

Każdy nowy gracz staje się posiadaczem małej wioski osadzonej w realiach średniowiecza. Od ciebie zależy, jak poprowadzisz swój lud, rozbudujesz wioskę, zdobędziesz przyjaciół i jakich będziesz miał wrogów. Wszystko jednak prędzej czy później prowadzi do wojny. Efektem jest chwała i dominacja bądź sromotna klęska.

W późniejszych fazach gry musisz obok zapewnienia rozwoju gospodarczego szybko zabezpieczyć wioskę przed napadami silniejszych sąsiadów. W tym celu wybuduj mur, schowek i wyszkol wojsko.

Kostki i strzelanki

Ciekawą propozycją jest kombinacja strategii i szczęścia, gra KDice www.kdice.com oparta na flashu i ajaksie. Zabawa polega na rzutach kostką i zdobywaniu kolejnych pól użytkownika. Gracz powinien docelowo połączyć jak największą liczbę obszarów i zyskać dzięki temu dodatkową premię w kostkach. Należy uważać, bo rozgrywka niesamowicie wciąga. Każdy użytkownik serwisu ma swój ranking punktowy, który powiększa, wygrywając starcia bądź zajmując wysokie pozycje na końcu każdej rozgrywki, słabsze miejsca uszczuplają dorobek punktowy. W oknie gry funkcjonuje czat, który umożliwia nie tylko zwykłą pogawędkę. Dzięki komunikacji możesz nawiązywać sojusze i wspólnie z innym internautą zniszczyć wrogów.

Kostki to nuda? Wolisz zostać pilotem statku kosmicznego? Wystarczy odwiedzić stronę www.darkorbit.wp.pl. Dark Orbit przeniesie cię do galaktyki, gdzie w trójwymiarowej szacie graficznej będziesz toczył boje z nieprzyjacielskimi statkami pilotowanymi przez internautów z całego świata. Całe armady statków kosmicznych, ciekawe animacje, grafika 3D i możliwość nawiązywania nowych znajomości. Oprócz staczania galaktycznych bojów zbierasz surowce, handlujesz oraz udoskonalasz swój statek bądź kupujesz jeszcze lepsze konstrukcje. W grze możesz mieć konto Premium i dokupować różne modyfikacje, używając karty kredytowej i realnych pieniędzy.

Ze stajni WP

Od niedawna obserwujemy rozwój coraz lepszych gier online w dużych portalach. Na uwagę zasługują pozycje z Wirtualnej Polski z oferty BIGPOINT. W WP mamy do wyboru kilka ciekawych tytułów, między innymi: Mafia 1930 http://mafia.wp.pl, Sea Fight http://seafight.wp.pl, Delirium http://delirium.wp.pl, Rycerze http://rycerze.wp.pl czy opisywany wyżej Dark Orbit. Wciągającą rozgrywką jest Sea Fight. Wcielasz się w postać pirata i własnym statkiem wyruszasz na podbój mórz i oceanów. Bitwy morskie możesz toczyć z innymi graczami, zdobywając przy tym perły, które są podstawowym środkiem płatniczym. Potem już tylko usprawniasz statek, kompletujesz załogę i możesz walczyć o miano najpotężniejszego zbója, jakiego nosiły fale oceanów.

Dla osób skłaniających się ku rywalizacji w przyszłości odpowiednią pozycją jest Delirium. Gra zaczyna się u progu XXII wieku. Nasza planeta została zaatakowana przez obcą cywilizację, całe zamieszanie spowodowała tajemnicza substancja o nazwie delirium. Do wyboru masz zmagania po stronie ludzkości lub rasy Psilonów. Swoją przygodę rozpoczynasz jako destruktor, inwigilator lub konstruktor. Każda z postaci ma swoje unikatowe umiejętności i służy do innych celów.


Tagi: internet gry
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 3/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto