A A A

Zarabiaj na swojej stronie

PC Format 7/2017
Twoja witryna może być źródłem atrakcyjnych dochodów. Możesz zarabiać od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie  wystarczy tylko dołączyć do sieci afiliacyjnych, umieścić reklamy w widocznych miejscach i dbać o atrakcyjną treść, która przyciągnie odbiorców. Wojciech Nosel

Google AdSense


To najpopularniejsza platforma reklamowa, która oferuje wyświetlanie reklam kontekstowych w formie tekstowej, graficznej lub wideo. Po zgłoszeniu swojej witryny możesz wygenerować jednostki reklamowe – sam decydujesz o rozmiarze banneru, wybierając go spośród dostępnych popularnych formatów. Jeśli reklamy mają być tekstowe, dostosujesz ich styl wizualny pod kątem swojej witryny. Wygenerowany kod wystarczy umieścić na swojej stronie (w kodzie źródłowym lub np. w widżecie w przypadku strony na WordPressie). Google dopuszcza maksymalnie trzy jednostki reklamowe w obrębie jednej podstrony. Każda kolejna reklama będzie wyświetlać jedynie puste pole o wskazanym wcześniej formacie reklamy. Jeśli zastanawiasz się, jakie reklamy będą pojawiać się na twojej stronie, to musisz wiedzieć, że mechanizm AdSense wyświetla reklamy dostosowane do odbiorcy. To oznacza, że internauta, który przeglądał wcześniej zasoby internetu w poszukiwaniu np. sprzętu komputerowego, prawdopodobnie w miejscu reklamowym zobaczy reklamę zbliżoną treścią do stron, które ostatnio przeglądał w sieci. Dzięki tej strategii reklamy potrafią zainteresować internautę i skłonić go do kliknięcia w banner, co przełoży się na twoje zarobki.

REJESTRACJA

Adres: www.google.com/adsense
Przystąpienie do programu jest banalnie proste, a jeśli masz konto w Google, np. skrzynkę na Gmailu, do AdSense zalogujesz się przy użyciu swoich danych. Następnie należy postępować zgodnie ze wskazówkami prostego kreatora – dodać adres swojej strony, podstawowe informacje osobowe i dane potrzebne do realizacji płatności. Weryfikacja strony może potrwać do kilku dni.

ILE MOŻNA ZAROBIĆ

To, ile płacą reklamodawcy, nie jest jawne, bo stawki są bardzo zróżnicowane w zależności od kategorii reklam. Google AdSense działa w oparciu o model CPC, a koszt jednego kliknięcia reklamy jest zazwyczaj wyceniany na poziomie od kilkunastu groszy to nawet kilku złotych, dlatego ostateczne zarobki mogą być bardzo różne. Najczęściej są to te najniższe stawki rzędu 0,20–0,45 zł za kliknięcie. Witryna ze średnią oglądalnością na poziomie ok. 500 odwiedzin dziennie może liczyć na zarobki rzędu 300–500 zł miesięcznie. W AdSense minimalny próg wypłaty to 300 zł.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nadchodzi PSD2
13 września 2019
Od 14 września br. zmienią się zasady korzystania z usług bankowych.


Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 5/2019
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto