A A A

Zarządzanie treścią witryny

PC Format 09/2016
Z tej części kursu dowiesz się, jak tworzyć nowe podstrony i zapełnić witrynę treścią, publikując pierwsze wpisy lub artykuły. Pokazujemy też, jak wykonać menu, które ułatwi nawigację w obrębie strony. Wojciech Nosel

Tworzenie podstron i menu

Aby dodawać nowe strony, w panelu administracyjnym z lewego menu wybierz kolejno pozycje Strony i Dodaj stronę. Proces dodawania stron jest niemal taki sam jak w wypadku dodawania nowego wpisu. Pamiętaj, że podstrony powinny zawierać statyczną treść, która nie wymaga częstych aktualizacji. Proces tworzenia menu jest prosty i intuicyjny, lecz miejsce położenia menu na stronie zależy od wybranego motywu graficznego.


Po dodaniu wszystkich podstron możesz przejść do budowania menu nawigacyjnego, które utworzysz po wybraniu z menu Wygląd opcji Menu.


W polu Nazwa menu wpisz nazwę, np. Menu główne,        i kliknij przycisk Utwórz menu. Następnie w sekcji Strony wybierz z listy strony, które mają wejść w skład menu, np. O nas i Kontakt, i kliknij przycisk Dodaj do menu. Jeśli w menu chcesz utworzyć odnośniki do kategorii, rozwiń sekcję i z listy wybierz te, które mają pojawić się w menu.


Po dodaniu stron i kategorii pojawią się one w sekcji Struktura menu. Tam za pomocą metody przeciągnij i upuść możesz dowolnie zmieniać ich kolejność. W naszym przykładzie układ menu wygląda tak jak poniżej. Następnie w sekcji Ustawienia menu zaznacz opcję Główne menu i kliknij przycisk Zapisz menu.Poniżej prezentujemy najlepsze wtyczki do WordPressa

Google Analytics Dashboard for WP


Jeden z najpopularniejszych mechanizmów do analizowania oglądalności twojej witryny. Po instalacji wtyczki moduł profesjonalnych statystyk pojawi się jako dodatkowa funkcja w panelu administracyjnym.
Zastosowanie: profesjonalne statystyki
Cena: darmowa
Adres: http://pcformat.pl/u/2465

Yoast SEO


Wtyczka, która wspiera działania SEO prowadzące do uzyskiwania wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. Dzięki rozszerzeniu możesz lepiej tworzyć tytuły, definiować słowa kluczowe i opisy meta description.
Zastosowanie: pozycjonowanie
Cena: darmowa
Adres: http://pcformat.pl/u/2466

W3 Total Cache


Dzięki tej wtyczce zadbasz o optymalizację swojej witryny pod kątem szybkości jej wczytywania i ogólnego działania. Plug-in przechowuje w pamięci podręcznej zawartość strony, która została już wcześniej pobrana i załadowana z serwera przez innego użytkownika. Jeśli twoja strona jest często aktualizowana, możesz ustawić odświeżanie co kilka godzin. Jeżeli rzadziej modyfikujesz treść, ustaw odświeżanie co kilka lub kilkanaście dni.
Zastosowanie: optymalizacja witryny
Cena: darmowa
Adres: http://pcformat.pl/u/2467

​​​​​

Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Usprawnione Mapy Google'a
18 października 2019
Google ułatwia raportowanie utrudnień w ruchu drogowym oraz dodaje nową funkcję do aplikacji Mapy w wersji na urządzenia z systemem iOS.
Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 6/2019
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto