A A A

Zastrzyk mocy

PC Format 7/2017
Awaria lub spadek wydajności Windowsa to problemy, z jakimi trzeba umieć sobie poradzić wszędzie, także na urlopie. Do naprawy systemu wykorzystaj pełną wersję programu BoostSpeed. Sylwester Żochowski


Do optymalizacji zwalniającego Windowsa polecamy wykorzystać aplikację BoostSpeed 8. Zajmie się ona przywracaniem maksymalnej wydajności systemu, usunie nieprawidłowości, naprawi rejestr, skasuje zbędne pliki i poprawi bezpieczeństwo podczas przeglądania stron WWW. Dodatkowo dostępny jest moduł System Advisor, który monitoruje system, dbając o to, aby wydajność była zawsze na najwyższym poziomie.

Optymalizacja systemu programem BoostSpeed

Z obsługą programu BoostSpeed 8 poradzi sobie każdy, nawet osoba nieznająca języka angielskiego. Można to zawdzięczać czytelnemu interfejsowi z logicznie rozmieszczonymi elementami.


Zawartość okna podzielono na sekcje. Do każdej z nich uzyskasz dostęp, wybierając zakładki na bocznym pasku. Domyślnie po uruchomieniu wyświetla się zawartość zakładki Overview informującej o ogólnej kondycji komputera.


Przedstawione są tu ogólne wyniki automatycznego skanowania, które zostało przeprowadzone zaraz po uruchomieniu aplikacji. Widoczne są informacje dotyczącego tego, ile miejsca na dysku zajmują pliki-śmieci oraz ile błędów należy usunąć.


Aby zapoznać się ze informacjami dotyczącymi wykrytych przez program błędów, kliknij zakładkę Diagnostics. W sekcji obok wyświetlą się informacje o odnalezionych nieprawidłowościach podzielonych na obszary systemowe: Disk Space, System Stability i Computer Speed.


Jeśli chcesz dokładniej dowiedzieć się, jakie pliki zostały zakwalifikowane do skasowania, w sekcji Disk Space kliknij odnośnik View details. Wyświetli się okno Report z informacjami, jakiego typu pliki zostały zakwalifikowane do usunięcia. Są one podzielone na kategorie i domyślnie wszystkie z nich będą usuwane. Jeśli nie chcesz usuwać plików danego typu, odznacz grupę.W ten sam sposób możesz przeprowadzić kontrolę innych elementów zakwalifikowanych do usunięcia bądź naprawy w pozostałych dwóch obszarach systemowych, System Stability i Computer Speed. Okno Report zamkniesz standardową ikoną . Po powrocie do okna głównego kliknij przycisk Repair All, aby skorygować nieprawidłowości.


Kolejna z zakładek w oknie głównym, System Privacy, zapewnia dostęp do opcji związanych z kontrolą poziomu prywatności i bezpieczeństwa. Aby uruchomić kontrolę zabezpieczeń, kliknij zielony przycisk Scan for privacy threats.


W zakładce System Advisor możesz kontrolować zachowanie trzech skanerów: wydajności, stabilności i bezpieczeństwa. Wszystkie są domyślnie aktywne, a uruchomisz, je klikając przycisk Analyze Now. Po przeprowadzeniu analizy wyświetli się lista proponowanych modyfikacji ustawień systemu, które pozwolą usprawnić jego działanie. Aby wprowadzić zalecaną modyfikację, kliknij odnośnik Apply this tweak.


W następnej zakładce znajdziesz informacje dotyczące narzędzia Live Speedup. Jest ono odpowiedzialne za monitorowanie systemu w czasie rzeczywistym oraz wykonywanie czynności zmierzających do poprawy wydajności takich elementów jak pamięć, procesor, dyski itp. Narzędzie to jest domyślnie aktywne.


Następna zakładka, Action Center, zawiera listę narzędzi dodatkowych, których zainstalowanie pomogłoby jeszcze lepiej chronić komputer, utrzymywać go w dobrej formie oraz polepszyć wygodę użytkowania. Jeśli zechcesz doinstalować wybrane narzędzie, kliknij odnośnik przy jego nazwie – See details & install.


Zakładka Schedule pozwala zautomatyzować działanie poszczególnych modułów. Możesz określić odstępy czasowe oraz godzinę uruchomiania automatycznej optymalizacji. Kolejna zakładka, Browser Cleanup, pozwala pozbyć się niepotrzebnych dodatków do przeglądarki stron WWW, wtyczek i pasków narzędziowych. W zależności od tego, ile przeglądarek internetowych masz zainstalowanych, tyle zakładek zobaczysz w górnej części. Korzystając z pól Home Page i Search Engine możesz zmienić domyślną stronę startową oraz domyślną wyszukiwarkę.


Poniżej znajduje się lista, na której wyświetlone są wszystkie zainstalowane dodatki i paski narzędziowe. Te aktywne zaznaczone są zielonym ptaszkiem. Jeśli zechcesz wyłączyć któryś z dodatków, kliknij napis On – zmieni się na Off, sygnalizując wyłączenie wtyczki. Aby trwale usunąć wtyczkę, po jej wyłączeniu kliknij ikonę z symbolem kosza.


Ostatnia zakładka, All Tools, daje dostęp do dodatkowych narzędzi zgromadzonych w programie BoostSpeed.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto