A A A

Znajdź i pobierz

PC Format 12/2009
Szukasz filmu, muzyki, gry? Spróbuj pobrać potrzebny utwór z któregoś z serwisów zawierających bogatą bazę przeróżnych plików. Wskazujemy źródła i udostępniamy darmowe narzędzie do pobierania z nich danych.

Korzystaj ze specjalnych forów

Korzystając z programu JDownloader, możesz sam wyszukiwać potrzebne dane na serwisach hostujących typu Rapidshare.com czy Hotfile.com. Jednak o wiele wygodniej jest skorzystać z wyspecjalizowanych forów dyskusyjnych. Ich użytkownicy gromadzą i katalogują odnośniki do poszczególnych plików. Dzięki temu bardzo łatwo zlokalizować potrzebny utwór. Dane na forach dyskusyjnych są umieszczane w działach tematycznych, takich jak: filmy, muzyka czy gry. Jeżeli szukasz łatwego dostępu, proponujemy zajrzeć na forum Urlforum.info. Należy zwrócić uwagę, że na łamach witryny mogą się znajdować odnośniki prowadzące do nielegalnych kopii programów czy filmów. Warto także pamiętać, że lepiej pobierać pliki, gdy np. w Stanach Zjednoczonych jest noc. Możesz wtedy liczyć na większą liczbę darmowych slotów oraz szybsze pobieranie danych.

Odkąd w sieci pojawiły się fora dyskusyjne, których celem jest katalogowanie i porządkowanie linków do poszczególnych plików, wyszukiwanie danych na witrynach przechowujących pliki (Rapidshare.com czy Megaupload.com) stało się naprawdę łatwe i wygodne. Setki tysięcy użytkowników dzień po dniu aktualizują obszerną bazę odnośników i wskazują innym internautom miejsca przechowywania filmów, muzyki czy gier.

Jeżeli masz już dostęp do źródeł, warto mieć także funkcjonalne narzędzie do pobierania danych. Pokazujemy, jak skorzystać z darmowego programu JDownloader. Jego zalety to możliwość pobierania kilku plików jednocześnie czy automatyczne wypakowywanie ściągniętych archiwów. Plusem jest także skuteczne odczytywanie zabezpieczających kodów CAPTCHA (ciągi znaków, które trzeba przepisać z okienka przed pobraniem pliku). Z programu mogą z powodzeniem korzystać także użytkownicy, którzy nie używają kont premium. Wystarczy przekleić odnośnik do JDownloadera, a ten sam ustawi się w kolejce i automatycznie rozpocznie pobieranie. Nie musisz wyczekiwać na kliknięcie odpowiedniego przycisku.

Instalacja i konfiguracja programu JDownloader

Korzystanie z aplikacji należy rozpocząć od instalacji i przeprowadzenia wstępnej konfiguracji programu. Pokazujemy, jak wprowadzić podstawowe ustawienia, które usprawnią pracę z aplikacją.

Instalacja


Program JDownloader znajdziesz na płycie dołączonej do PC Formatu. Plik jest dostępny w formacie ZIP. Przekopiuj go na dysk twardy w komputerze i rozpakuj do katalogu (najlepiej utworzyć nowy folder dla rozpakowywanych plików).


Otwórz zawartość katalogu. Odszukaj w nim ikonę JDownloader.exe i kliknij ją dwukrotnie. W oknie Instalacja JDownloadera, w sekcji Język wybierz język polski. W sekcji Folder pobierania możesz zmienić domyślny katalog, w którym będą zapisywane pliki. W tym celu kliknij przycisk Wybierz i w wywołanym oknie wskaż dowolną lokalizację. Kliknij  OK.


Instalator zaproponuje integrację JDownloadera z przeglądarką Firefox w oknie: Zainstalować integrację z Firefoxem?. Jeżeli korzystasz z tego programu i chcesz zintegrować aplikację z przeglądarką, kliknij OK i postępuj tak samo jak w przypadku instalacji zwykłego dodatku. Jeśli rezygnujesz, kliknij  Anuluj.


W naszym przykładzie skupimy się na funkcjonowaniu podstawowej wersji aplikacji. W kolejnym oknie kliknij  OK. Na ekranie zobaczysz okno Edytor rejestru. Musisz potwierdzić chęć dodania wpisu do rejestru systemowego. Dzięki temu będziesz mógł korzystać z wygodnego sposobu (dodawania odnośników) click`n`load. Kliknij przycisk Tak.


System wyświetli komunikat o poprawnym dodaniu informacji do rejestru Windows. Ponownie kliknij przycisk OK.  Program przeprowadzi automatyczną aktualizację do najnowszej wersji. Kliknij  OK.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
driger
opera
12 listopada 2009, 20:59
h....... wy mam duzo lepszy program do tego
to nic innego jak sciaganie torentami czyli bardzo wolno
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto