A A A

Zwycięzca bierze wszystko

PC Format 10/2009
Jak pogodzić świetną zabawę z pogłębianiem wiedzy i wygrywaniem w dodatku prawdziwych pieniędzy? Wziąć udział w turnieju online. Podpowiadamy, gdzie można zagrać i w jaki sposób rozpocząć rozgrywkę.

Zanim zagrasz w turnieju

Zarejestrowanie się w serwisie i rozpoczęcie gry jest równoznaczne z zaakceptowaniem warunków regulaminu obowiązującego w danym serwisie. Warto go zatem przedtem dokładnie przeczytać. Nie zapominaj także, że jeżeli zdecydujesz się na grę za pieniądze, możesz zarówno wygrać, jak i przegrać swój wkład. Musisz się na to psychicznie przygotować. Działanie serwisu możesz wypróbować w rozgrywce demonstracyjnej. W tym celu należy wybrać tryb DEMO na stronie głównej.

W polskim internecie pojawiają się serwisy umożliwiające organizowanie turniejów i udział w tych rozgrywkach. Zasady są dość proste. Wystarczy założyć grę, ustalić stawkę i rodzaj rozgrywki. Następnie należy poczekać, aż dołączą uczestnicy. Oczywiście, można także przystąpić do gier organizowanych przez innych gości serwisu. Rozgrywka toczy się na prawdziwe pieniądze. Stawki nie są duże i wynoszą zazwyczaj 1–2 złote, które uczestnik wnosi do ogólnej puli. Zwycięzca bądź zwycięzcy (ich liczba zależy od typu gry) zgarnia całą obstawioną pulę. Konto można zasilić zarówno szybkim przelewem, jak i za pomocą wiadomości SMS. Oczywiście możesz także realizować ewentualne wygrane. W rankingu najlepszych zwycięzców zdobyte w ciągu 7 dni kwoty przekraczają często kilkaset złotych.

W internecie jest do wyboru kilka turniejów. Wszystkie opierają się na testach wiedzy. Są zarówno formy standardowych pytań i odpowiedzi (z wielu dziedzin), jak też gry podobne do Milionerów oraz Familiady. Zagraliśmy w jednym z serwisów i pokazujemy krok po kroku, jak wziąć udział w turnieju online.

Rozpoczęcie gry w serwisie R1NG

Udział w turnieju pokażemy na przykładzie popularnego polskiego serwisu R1NG. Założymy konto, dokonamy wpłaty oraz przystąpimy do gry.


Zaczynamy od rejestracji konta. Otwórz witrynę www.r1 ng.pl. Odszukaj i kliknij przycisk Zarejestruj. Następnie dokładnie wypełnij formularz rejestracyjny, poprawnie wpisując adres e-mailowy. Przepisz kod z obrazka i kliknij przycisk Zarejestruj. Odbierz pocztę i kliknij odnośnik aktywacyjny zawarty w treści wiadomości.


Możesz się zalogować na swoje konto. W tym celu kliknij przycisk Zaloguj na stronie głównej i wpisz login i hasło podane podczas rejestracji. Aby zasilić konto, kliknij przycisk Stan konta, a następnie Doładuj konto.


Poniżej zobaczysz opcje wyboru sposobu zapłaty. Wybierz najbardziej ci odpowiadającą. Najkorzystniej jest dokonać szybkiego przelewu (pieniądze znajdą się na koncie w ciągu kilku minut) za pomocą płatności DotPay. Wtedy cała kwota zasili twoje konto. Niestety, płatności SMS-em są drogie i nieopłacalne (prowizja operatora komórkowego zabiera prawie połowę kwoty). Postępuj zgodnie ze wskazówkami i dokonaj płatności.


Czas rozpocząć grę. Na stronie głównej serwisu widzisz listę zaczynających się niedługo turniejów. Pokazano na niej kolejno czas do startu, rodzaj gry, liczbę graczy, którzy zgłosili się do udziału, oraz pulę i stawkę. Ostatnia pozycja informuje cię, jaka kwota zniknie z twojego konta, gdy rozpoczniesz grę Stawka. Wybierz interesujący cię turniej i kliknij przycisk Szczegóły obok jego nazwy (więcej w ramce „Typy turniejów w serwisie R1NG”).


Na ekranie widzisz szczegóły turnieju. Aby dołączyć, kliknij przycisk Dołącz do turnieju. Następnie zobaczysz potwierdzenie przyjęcia i czas rozpoczęcia gry. Kliknij Zamknij.


Jeżeli turniej rozpoczyna się za chwilę, możesz poczekać, aż serwis sam automatycznie przeniesie cię do okna gry. Możesz także wrócić do okna szczegółów i kliknąć przycisk Otwórz okno turnieju. Poczekaj na start.


Na ekranie zobaczysz okno z grą. Zależnie od wybranego typu rozgrywki odpowiadasz na pytania, grasz w gry podobne do Milionerów lub Familiady. Po zakończeniu rozgrywki zobaczysz komunikat o jej wyniku.


Tagi: internet gry www
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto