Pełna wersja pakietu Windows Live
7 listopada 2007
Od początku tygodnia dostępna jest pełna wersja pakietu Windows Live, który łączy aplikacje instalowane na dysku twardym komputera z usługami internetowymi.

Ile TP zarabia na minucie rozmowy
7 listopada 2007
Dzięki raportowi UKE możemy dowiedzieć się, ile Telekomunikacja Polska zarabia na każdej rozmowie telefonicznej. Jak wynika ze sprawozdania, największe dochody generują połączenia regionalne i międzymiastowe.

Jak odpowie AMD na GeForce 8800GT?
6 listopada 2007
Zeszłotygodniowa premiera karty graficznej GeForce 8800GT ze stajni Nvidia pokazała, że układy o wysokiej wydajności można sprzedawać już poniżej 1000 zł. Jak w tej sytuacji zachowa się drugi wielki producent kart graficznych – AMD?

TP i Netia rozdają kasę
6 listopada 2007
Dwaj najwięksi dostawcy internetu przygotowali dla swoich klientów promocje, w których oferują pieniądze w zamian za podpisanie długoterminowej umowy.

Utrudnienia dla internetowych klientów
5 listopada 2007
Jak donosi dzisiejsza Gazeta Wyborcza, największa polska firma kurierska – DPD – wprowadziła ograniczenia w ciężarze dostarczanych paczek. Może się to niekorzystnie odbić na internetowych sklepach RTV AGD oraz ich klientach.

Co nas denerwuje w internecie
5 listopada 2007
Serwis Computerwolrd.com zapytał swoich czytelników, co w światowym WEB-ie najbardziej denerwuje internautów.

Google liderem, Skype goni GG
31 października 2007
Wyszukiwarka Google nadal pozostaje liderem na polskim rynku, na drugim miejscu plasuje się Onet.pl Wśród komunikatorów prym wiedzie GG systematycznie doganiane przez Skype. Prezentujemy najnowszy ranking top-20 witryn WWW i top-10 komunikatorów, opracowany przez Megapanel.

Optimus Maximus
31 października 2007
Rosyjska firma Art Lebedev Studio zaprezentowała prototyp klawiatury Optimus Maximus, której wszystkie klawisze wyposażono w małe wyświetlacze OLED, zdolne wyświetlić dowolny symbol lub grafikę.

Chiński superkomputer w budowie
31 października 2007
Chińczycy tworzą narodowy superkomputer. Maszyna zostanie zaprezentowana w połowie przyszłego roku przez chińskie centrum National Research Centre for Inteligent Computer Systems w Chińskiej Akademii Nauk.


Czy można taniej niż w neostradzie?
31 października 2007
Urząd Komunikacji Elektronicznej przyjrzał się rynkowi usług szerokopasmowego dostępu do internetu oferowanych przez różnych dostawców, ale w oparciu o łącza Telekomunikacji Polskiej. Raport UKE pokazuje, że rezygnacja z neostrady na rzecz usługi u innego operatora nie zawsze się opłaca.

Zombie groźne nie tylko w Halloween
31 października 2007
Specjaliści z GDATA ostrzegają: zombie, czyli komputery, nad którymi kontrolę przejęli internetowi przestępcy, egzystują nie tylko w czasie Halloween. Podają też kilka rad, jak się przed nimi chronić.

Skype zaprezentował swoją komórkę
30 października 2007
Skype, wspólnie z operatorem telefonii komórkowej "3", zaprezentował aparat umożliwiający darmowe rozmowy oraz czaty z użytkownikami Skype'a na całym świecie wprost z telefonu komórkowego.

Grono.net podbija Europę
30 października 2007
Grono.net udostępniło kolejne wersje językowe swojego serwisu. Witryna dostępna jest po angielsku, hiszpańsku, włosku, francusku, niemiecku.


Premiera GeForce 8800GT
29 października 2007
Koncern Nvidia, producent m.in. kart graficznych, zaprezentował swoje najnowsze dziecko – grafikę GeForce 8800GT.

Opera 9.5 Beta 1 dostępna!
26 października 2007
W sieci pojawiła się pierwsza beta nowej wersji przeglądarki Opera. Program przeznaczony dla systemów Windows, Mac OS i Linux. Przedstawiamy podstawowe zmiany.

Kolejne naloty na prywatne mieszkania
26 października 2007
Pod lupą policji znaleźli się tym razem wrocławscy internauci. Policjanci weszli już do ponad stu prywatnych mieszkań. Przestraszeni użytkownicy globalnej sieci kasują dyski z nielegalnymi filmami i muzyką. Poprosiliśmy o komentarz nadkom. Artura Falkiewicza.

Koziołki 2007 rozdane!
25 października 2007
Konkurs na naszym forum, Koziołki 2007, został wczoraj zakończony. Podczas wieczornej gali ogłoszone zostały wyniki w poszczególnych kategoriach...

Najnowsze artykuły

Palit GeForce GTX 1660 SUPER GamingPRO OC test
Testy: karty graficzne
Nvidia, prezentując kolejną kartę graficzną z dopiskiem Super, nie pozwala odetchnąć nikomu: swojemu działowi projektowemu, konkurencji i klientom. Mamy bowiem do czynienia z sytuacją, w której wydajność kolejnych coraz wyższych modeli różni się już bardzo nieznacznie. Marcin Kwiecień

Słuchawki Audeze Mobius magia przestrzeni
Testy: słuchawki
Wszyscy chyba się zgodzą z tezą, że wirtualny dźwięk przestrzenny to już żadna nowość. W wydaniu Audeze jednak jest to cecha unikatowa i coś, co sprawia, że słuchawki zachwycają. Słuchawki Mobius potrafią bowiem rozpoznawać swoją pozycję w przestrzeni i względem niej dostosowywać dźwięk. Grzegorz Karaś

Test myszek, które nie przegryzą portfela
Testy: myszki do 160 zł.
Profesjonalne myszki dla graczy mogą kosztować nawet 600 złotych, ale zwykle taka inwestycja będzie przesadą. Wystarczy rozejrzeć się, aby znaleźć sensowne urządzenia w cenie do 160 złotych. Grzegorz Karaś/Krzysztof Kempski

Kosmiczny internet: Starlink
Trendy: Internet satelitarny. Starlink: Ooo, to działa!
I nie chodzi tu o grę Starlink: Battle of Atlas na PS4, a o gigantyczny projekt szerokopasmowego internetu satelitarnego, opracowywany pod dowództwem filantropa Elona Muska. Założyciel SpaceX i Tesli od jakiegoś czasu planował dotrzeć z internetem do wszystkich zakątków Ziemi i dosłownie otulić glob siecią. Swe założenia realizuje: dzięki satelitom wchodzącym w skład projektu Starlinik internet ma dotrzeć wszędzie czy to na szczyt góry, czy na środek oceanu. Paula Jeziorska

Słuchawki bez kabla: test 8 modeli od 480 do 1370 zł
Testy: Gamingowe słuchawki bezprzewodowe
Poza wieloma oczywistymi zaletami słuchawek z kablem, konstrukcje te mają oczywistą wadę: ograniczają wygodę i krępują ruchy. Jeśli więc chcesz mieć zestaw słuchawkowy, z którym będziesz mógł wstać od komputera i pójść do kuchni zrobić sobie herbatę, technologia bezprzewodowa jest tu niezastąpiona. Grzegorz Karaś

Pudełko czy abonament?
Trendy: Kontrapunkt
Świat oprogramowania konsekwentnie migruje w kierunku usług, za które będziemy płacić (i płacimy) regularnie w postaci abonamentu. Czy taki model to korzyść dla nas użytkowników softwareu? Czy jesteśmy na niego gotowi? Adam Chabiński / Grzegorz Karaś

Zarządzanie dyskami i partycjami: zostań disc jockeyem
Porady: zarządzanie dyskami
W internecie można znaleźć mnóstwo aplikacji służących do zarządzania dyskami i partycjami. Są programy bezpłatne i komercyjne. Nie trzeba jednak daleko szukać. Doskonałe narzędzie znajduje się także w systemie operacyjnym. robert szyszka

Windows 10 w praktyce: zarządzanie prywatnością
Porady: Windows 10
Gromadzenie informacji o użytkownikach to podstawa działania wielu firm informatycznych. Dotyczy to również Microsoftu. Windows 10 to solidne narzędzie do zbierania danych. I choć część przesyłanych do Microsoftu informacji jest mało istotna, to i tak nie ma powodu, by się na to godzić. Robert Szyszka
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto