Ogniwa paliwowe w lustrzankach Canona?
11 sierpnia 2008
31 lipca do amerykańskiego urzędu patentowego wpłynął wniosek dotyczący projektu nowego rodzaju zasilania dla lustrzanek z serii EOS. Oparte na ogniwach paliwowych rozwiązanie nie jest jednak tylko nowym rodzajem baterii. Pomysł jest bardziej zaawansowany i niekonwencjonalny.

UKE uderzy w Play
11 sierpnia 2008
Miesiąc temu operator Play nawoływał do zniesienia stawek międzyoperatorskich, co miało obniżyć ceny połączeń między sieciami. UKE przymierza się do obniżki stawek, ale wygląda na to, że najbardziej po kieszeni dostanie właśnie Play – pisze Puls Biznesu.

Intel Core i7
11 sierpnia 2008
Firma Intel ogłosiła nową generację procesorów opartą na mikroarchitekturze, znanej pod nazwą "Nehalem", które otrzymają nazwę Intel Core. Nowe modele trafią do produkcji w czwartym kwartale tego roku.

3600 filmów na sprzedaż
11 sierpnia 2008
23-letni mieszkaniec Żukowa wpadł na pomysł, jak zarabiać na nielegalnych kopiach filmów. Na swojej stronie udostępnił ponad 3600 tytułów. Za możliwość ściągnięcia filmu pobierał niewielką opłatę. Wpadł w ręce policjantów, gdy wracał z wakacji.

Ceny iPhone'ów 3G w Erze dla stałych abonentów
11 sierpnia 2008
Firma PTC, operator sieci Era, przedstawiła propozycję cen abonamentów i kosztów, jakie będą musieli ponieść dotychczasowi klienci firmy, którzy zdecydują się na przedłużenie umowy i zakup Apple iPhone 3G.

Nowy program pocztowy Nokii
11 sierpnia 2008
Posiadacze telefonów Nokia, którzy dotychczas narzekali na mało intuicyjny, niefunkcjonalny interfejs wbudowanej w telefon aplikacji do odbioru cyfrowej korespondencji, wreszcie mogą mieć nadzieję na sprawnie działający program pocztowy, który będzie właściwie rozpoznawał hiperłącza w wiadomościach e-mail i umożliwi korzystanie ze znacznie większej liczby serwisów niż tylko usługa pocztowa Nokii.

Podstępny tracker
11 sierpnia 2008
W sieci pojawił się tracker torrentów TrafficLoader.com, pozornie bardzo przypominający Demonoida – popularny serwis udostępniający pliki torrent, służące do wymiany danych w sieci P2P opartych na protokole BitTorrent. Jednak TrafficLoader powstał wyłącznie w celu rozpowszechniania zakażonych plików.

Hakerzy ujawnili proste sposoby pozyskiwania danych
11 sierpnia 2008
Na konferencji DefCon, która odbyła się w dniach 8–10 sierpnia br. w Las Vegas, oprócz typowych zagadnień poświęconych problematyce skomplikowanego łamania zabezpieczeń, hakerzy zaprezentowali kilka nowatorskich sposobów wykradania poufnych danych. Tym samym udowodnili, że mimo szybkiego postępu technologicznego, sposoby i narzędzia wykorzystywane do komputerowych włamań są coraz prostsze i coraz bardziej dostępne.

18,5-calowe monitory BenQ
11 sierpnia 2008
BenQ zaprezentował dwa monitory LCD oznaczone symbolami E900HD i G900HD o dość nietypowej przekątnej ekranu – 18,5 cala. Nowe ekrany producenta oferują obraz w formacie panoramicznym 16:9 w maksymalnej rozdzielczości 1366x768 pikseli.

Cyfrowa gazeta do kupienia w kiosku
8 sierpnia 2008
Czeka nas prawdziwa rewolucja w prasie. Kosztowne, eksperymentalne gazety z cyfrowymi okładkami, dotychczas prezentowane wyłącznie na targach technologicznych, już w październiku trafią do zwykłych kiosków, a ich cena nie będzie odbiegać od powszechnych papierowych wydań.

Kieszonkowe Cyber-Shoty
8 sierpnia 2008
Tym razem Sony rozszerza swoją ofertę aparatów cyfrowych, wprowadzając dwa nowe, eleganckie modele T77 i T700 z serii Cyber-Shot. Oba wyposażono w matrycę 10 megapikseli i 4-krotny zoom optyczny, a na sklepowych półkach pojawią się już we wrześniu.

Windows XP sprzedawany jako Vista
8 sierpnia 2008
Microsoft pracuje nad poprawą wizerunku Windows Vista i próbuje wpłynąć na publiczny odbiór swojego niezbyt dobrze przyjętego produktu, informując o sprzedaży już 180 milionów licencji na ten system. Są jednak podstawy, by sądzić, że te liczby są mało wiarygodne.

Platynowe i złote zestawy OCZ
8 sierpnia 2008
Firma OCZ Technology wprowadza zestawy pamięci RAM przeznaczone do domowych pecetów, które oferują wydajność i pojemność dotychczas zarezerwowaną dla wysokiej klasy serwerów.

Ceny iPhone'ów 3G w Erze
8 sierpnia 2008
Znamy nieoficjalne ceny iPhone'ów 3G i wysokość abonamentu, z którym będą sprzedawane w sieci Era.

Nowe aparaty Nikona
7 sierpnia 2008
Nikon zaprezentował nowe aparaty kompaktowe z serii Coolpix, modele P6000 i S60. Cyfrówki zaskakują ogromnymi możliwościami i wieloma funkcjami. Ciekawostką jest fakt, że pierwszy z nich ma wbudowany GPS i Ethernet.

GTA IV oficjalnie na PC!
7 sierpnia 2008
"Jesteśmy bardzo podekscytowani wydaniem Grand Theft Auto IV na pecety" – na te słowa Sama Housera, założyciela Rockstar Games, czekały miliony posiadaczy komputerów osobistych.

Wiele nowości od Intela
7 sierpnia 2008
Już jesienią br. na rynku mają się pojawić nowe czterordzeniowe procesory, Intel ujawnił też spodziewany termin wprowadzenia na rynek mobilnej platformy o kodowej nazwie Calpella, która ma być następcą niedawno zaprezentowanej platformy Centrino 2.

Mozilla Snowl - nowy dodatek do Firefoksa
7 sierpnia 2008
Mozilla zaprezentowała pierwszą wersję rozszerzenia do Firefoksa, o nazwie Snowl. Programik ma służyć do zarządzania internetową treścią, a także pozwali komunikować się z innymi użytkownikami sieci.

Aster ma tylko 500 klientów
7 sierpnia 2008
Przeszło miesiąc temu telewizja kablowa Aster uruchomiła własną wirtualną sieć komórkową. Do dziś operator zdobył jedynie 500 klientów - donosi Gazeta Prawna. Czy rynek MVNO okazał się zbyt ciasny dla kolejnego gracza?

Mała płyta o dużych możliwościach
7 sierpnia 2008
ZOTAC nForce 630i-ITX to najnowsza płyta główna zgodna ze standardem Mini-ITX, na którym oparte są konstrukcje energooszczędnych płyt głównych o niewielkich rozmiarach.

Najnowsze artykuły

AS-y w swoim fachu
AS-y w swoim fachu
Zatrudnianie ludzi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nie jest powszechnym procederem. Powstały więc fundacje, które działają na rzecz zdiagnozowanych. Ich członkowie poszerzają świadomość społeczną odnośnie m.in. specyficznych umiejętności osób z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym. Takim programem jest np. wrocławski asperIT. Paula Jeziorska

Powrót do składaków
Powrót do składaków
Patrząc przekrojowo na świat telefonów komórkowych, nietrudno zauważyć, że poprzedni rok upłynął pod znakiem powrotu składanych konstrukcji. Historia poniekąd zatoczyła koło ale żeby było to możliwe, wcześniej musiał nastąpić przełom technologiczny. I to w wielu obszarach. MARCIN KWIECIEŃ

Zamieszanie z USB
Zamieszanie z USB
Bez USB nie obejdzie się dziś praktycznie żadne urządzenie. Porty tego standardu są obecne nie tylko w komputerach, ale również sprzęcie multimedialnym, audiowideo czy nawet AGD. Służą do błyskawicznego przesyłania danych z pamięci zewnętrznej, jak również zasilania i ładowania. ROBERT SZYSZKA


Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.


Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Ekran blokady to element, który część użytkowników uwielbia, a część nienawidzi. Jeżeli jesteś jedyną osobą, która korzysta z komputera i nie obawiasz się, że ktoś włamie się, by wykraść twoje dane, zapewne najchętniej wyłączysz Ekran blokady, bo tylko wydłuża czas logowania. Jeżeli jednak często blokujesz dostęp do stacji roboczej, Ekran da ci dostęp do wielu użytecznych informacji. Robert Szyszka

Smartfon wolności: fundacja /e/
Smartfon wolności: fundacja /e/
Porady z pcformatowej szuflady: Jak uniezależnić się od Googlea i zainstalować /e/ alternatywny system operacyjny dla smartfonów. Piotr Rabiej i Michał Michalski
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto