Apple zamówiło 10 mln 3G iPhone
27 marca 2008
Firma Apple zamówiła 10 mln sztuk nowej edycji Apple iPhone. Wszystkie urządzenia wyprodukują azjatyccy podwykonawcy.

OpenOffice 2.4 w polskiej wersji już do pobrania
27 marca 2008
Zespół OpenZone.pl jako pierwszy udostępnił do pobrania polską wersję 2.4 pakietu OpenOfficeT7 przygotowywanego na podstawie źródeł OpenOffice.org. Poniżej prezentujemy zmiany i odnośnik do pliku.

Nowy Cloudmark dla Thunderbirda
27 marca 2008
Firma Cloudmark udostępniła końcową wersję aplikacji Cloudmark Desktop przeznaczoną dla programu Thunderbird. Wspomniany antyspam odznacza się bardzo wysoką skutecznością.

SP1 przyspiesza działanie gier w Windows Vista
26 marca 2008
ServicePack 1 miał między innymi poprawić wydajność systemu w grach komputerowych. Jak wynika z testów przeprowadzonych przez kilka zachodnich serwisów obiecana poprawa jest, i to widoczna.

Świat - 824 miliony internautów
26 marca 2008
824 miliony internautów było na świecie w styczniu tego roku. Dane opublikowała firma badawcza comScore. Najwięcej użytkowników globalnej sieci - bo ponad 309 milionów osób - zanotowano w regionie Azji i Pacyfiku. Europa przed USA.

South Park za darmo w sieci
26 marca 2008
Twórcy kontrowersyjnego, animowanego serialu South Park udostępnili wszystkie odcinki w internecie. Można je oglądać za pomocą przeglądarki internetowej, zupełnie za darmo.

Kolejny cyber-atak na klientów banku
26 marca 2008
Wczoraj przypuszczono kolejny atak na użytkowników internetowych usług banku BZ WBK. W ataku typu phishing przestępcy starali się wyłudzić numery kart kredytowych oraz numery PIN klientów banku.

Allegro - wpadł w zasadzkę
25 marca 2008
Oszukał ponad 250 osób na kwotę 80 tys. zł i trafił do aresztu. Mężczyzna na fałszywych aukcjach sprzedawał m.in. obuwie, akcesoria komputerowe, telefony i aparaty fotograficzne. Miał kilkadziesiąt fałszywych kont.

Mozilla kontra Apple
25 marca 2008
Szef korporacji Mozilla skrytykował firmę Apple za włączenie przeglądarki Safari do automatycznej aktualizacji programów QuickTime i iTunes.

Vista - darmowe wsparcie dla SP 1
25 marca 2008
Udostępniony w połowie marca Service Pack 1 dla Visty generuje problemy z instalacją poprawek oraz z kompatybilnością z dodatkowym oprogramowaniem. Chociaż SP1 nie ma po polsku (wydany w pięciu językach) pomoc jest dostępna za darmo także w naszym języku.

Cenowa wojna producentów grafiki
25 marca 2008
Ostatnie premiery nowych kart graficznych z serii GeForce zmusiły do rewizji cen swoich produktów firmę AMD. Ale do obniżek przymierza się także Nvidia.

EA zapowiada Sims 3
21 marca 2008
Electronic Arts oficjalnie zapowiedział wydanie gry The Sims 3 - kolejnej części jednej z najpopularniejszych serii gier w historii komputerowej rozrywki. Premiera w przyszłym roku.

Wentylator bez wiatraka?
20 marca 2008
Pracownicy firmy Thorrn Micro Technologies Inc zaprezentowali działający prototyp wentylatora, który nie ma żadnej ruchomej części. Oznacza to, że w ogóle go nie słychać.

Nieograniczony dostep do iTunes?
20 marca 2008
Apple zamierza dać wszystkim użytkownikom iPodów nieograniczony dostęp do utworów muzycznych zgromadzonych w internetowym sklepie iTunes. Czy to możliwe?

SP1 do Visty oficjalnie dostepny
19 marca 2008
Service Pack 1 do Windows Vista można już ściągnąć z serwerów Microsoftu. Na razie współpracuje z systemami w pięciu wersjach językowych. Kiedy ukaże się edycja PL?

Rekord wydajności - 30 tys. punktów w 3DMark06
19 marca 2008
Entuzjastom z grupy overclockerów k|ngp|n udało się osiągnąć zaskakująco wysoki wynik 30 tys. punktów w benchmarku 3DMark06. W tym celu użyli najnowszej dwuprocesorowej karty graficznej GeForce 9800GX2 chłodzonej ciekłym azotem.

Koniec podróbek w serwisach aukcyjnych?
19 marca 2008
Producent biżuterii firma Tiffany pozwała internetowy serwis aukcyjny eBay za to, że w serwisie szerzy się handel podrabianymi naszyjnikami i bransoletkami. Wyrok może być precedensem i odmienić rynek aukcyjny na całym świecie.

Startuje liga Heyah Logitech Cybersport
19 marca 2008
Rozpoczęły się zapisy do czwartego sezonu największej ligi sportów elektronicznych w Polsce, Heyah Logitech Cybersport powered by Komputronik. Jest już ponad 4000 graczy, którzy w przeciągu miesiąca rozegrali około 2000 ligowych spotkań.

Google przegrało walkę o Gmail
19 marca 2008
Unia Europejska nie obejmie ochroną na swoim terenie nazwy Gmail. Dlaczego odmówiono zatrzeżenia bezpłatnej usługi pocztowej właścicielowi popularnej wyszukiwarki?

Dziś premiera GeForce 9800GX2
18 marca 2008
Nowa dwuprocesorowa i, co oczywiste, najbardziej wydajna karta graficzna w ofercie Nvidii, czyli GeForce 9800GX2 trafia dziś na rynek. Czy będzie szybsza od swojego głównego konkurenta Radeona HD 3870 X2?

Najnowsze artykuły

Muzyczne wspomnienia
Zniknęła ci lista odtwarzania na Spotify? Tak ją przywrócisz
Jeśli zdarzyło ci się przypadkiem lub pod wpływem impulsu usunąć playlistę z serwisu strumieniującego muzykę Spotify, ale chcesz ją przywrócić, to istnieje taka możliwość. Wystarczy tylko kilka kroków. Paula Jeziorska

Migracja danych z Google Play Music do YouTube Music
Poradnik: jak przenieść zasoby muzyczne między aplikacjami
Niedawno pisaliśmy o końcu Google Play Music. Zamiast niego pojawi się YouTube Music. Co jednak zrobić, jeśli korzystaliśmy z apki Googlea, mamy wykupione za jej pośrednictwem zbiory muzyczne i muzykę wgraną do programu? Czekać nas będzie migracja danych. Paula Jeziorska

Dane bezpieczne w chmurze. Sprawdzamy Cloud Backup od nazwa.pl
Dane bezpieczne w chmurze [poradnik we współpracy z nazwa.pl]
Użytkownicy komputerów dzielą się na tych, którzy archiwizują swoje dane i takich, którzy zaczną to robić po tym, gdy już raz je stracą. Pół biedy, jeśli do krainy padniętych dysków odejdzie tylko ten systemowy, bo Windowsa i programy można szybko zainstalować od nowa. A co, jeśli utraci się archiwum zdjęć lub dokumentów? [poradnik we współpracy z nazwa.pl]

AS-y w swoim fachu
AS-y w swoim fachu
Zatrudnianie ludzi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nie jest powszechnym procederem. Powstały więc fundacje, które działają na rzecz zdiagnozowanych. Ich członkowie poszerzają świadomość społeczną odnośnie m.in. specyficznych umiejętności osób z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym. Takim programem jest np. wrocławski asperIT. Paula Jeziorska

Powrót do składaków
Powrót do składaków
Patrząc przekrojowo na świat telefonów komórkowych, nietrudno zauważyć, że poprzedni rok upłynął pod znakiem powrotu składanych konstrukcji. Historia poniekąd zatoczyła koło ale żeby było to możliwe, wcześniej musiał nastąpić przełom technologiczny. I to w wielu obszarach. MARCIN KWIECIEŃ

Zamieszanie z USB
Zamieszanie z USB
Bez USB nie obejdzie się dziś praktycznie żadne urządzenie. Porty tego standardu są obecne nie tylko w komputerach, ale również sprzęcie multimedialnym, audiowideo czy nawet AGD. Służą do błyskawicznego przesyłania danych z pamięci zewnętrznej, jak również zasilania i ładowania. ROBERT SZYSZKA

Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto