Neostrada z laptopem Dell
31 sierpnia 2007
W punktach sprzedaży Telekomunikacji Polskiej można już nabyć usługę Neostrada wraz z notebookiem firmy Dell. Oferta skierowana jest do nowych klientów Neostrady oraz abonentów, którzy korzystają już z usługi i chcą przedłużyć umowę.

WPmobi startuje
30 sierpnia 2007
Od 29 września można składać zamówienia na kartę SIM nowego wirtualnego operatora WPmobi. Na razie są przyjmowane tylko poprzez stronę http://wpmobi.pl.

Play uzupełnia ofertę
30 sierpnia 2007
3 września sieć Play poszerzy swoją ofertę o taryfę MIX, czyli połączenie telefonu na kartę i abonament.

Bezpłatny internet także w Warszawie?
29 sierpnia 2007
Ratusz pracuje nad programem wprowadzenia bezpłatnego dostępu do sieci dla wszystkich warszawiaków. Szacuje, że do 2010 roku będzie to kosztować 20 milionów złotych.

700 tysięcy polskich witryn
29 sierpnia 2007
Serwis Domeny.pl poinformował, że wczoraj została zarejestrowana 700-tysięczna polska domena narodowa. Najpopularniejsze rodzime domeny to: .pl (454 tys.), com.pl (143 tys.), net.pl (19 tys.) i waw.pl (14 tys.).

Odblokował iPhone'a i sprzedał na eBayu
29 sierpnia 2007
17-latek, który złamał blokadę gadżetu Apple'a używając m.in. lutownicy i uruchomił go w sieci T-Mobile, wystawił swój telefon na aukcji serwisu eBay. Przedmiot zmienił właściciela za 30 tysięcy dolarów.

Finał Polski WCG 2007 juz w sobotę
29 sierpnia 2007
W najbliższą sobotę, w głównym punkcie centrum handlowego Blue City, przy fontannie, o godzinie 10.30 nastąpi oficjalne otwarcie Finału Polski WCG 2007. Imprezę poprowadzi Krooger oraz król polskiego hip hopu – TeDe, który na zakończenie rozgrywek da swój koncert.

Uwaga na podróby!
29 sierpnia 2007
Microsoft ostrzega klientów przed podróbkami swoich produktów. Fałszywki wykonano z dużą starannością i trudno je odróżnić od oryginalnych programów.

Masz dziecko? Pokaż je światu!
28 sierpnia 2007
Rośnie popularność blogów dziecięcych w polskim internecie. Serwis Smyki.pl, który jest pionierem na polu pamiętników dla najmłodszych, ruszył w nowej odsłonie.

Odpocznij NaKanapie.pl
28 sierpnia 2007
W sieci wystartował nowy serwis przeznaczony dla czytelników książek – NaKanapie.pl. Zdaniem twórców jest to serwis społecznościowy skupiający zalety forum dyskusyjnego, indywidualnych recenzji oraz propozycji książkowych.

Surowsze kary za przestępstwa internetowe
28 sierpnia 2007
Kara więzienia za ataki DoS oraz za samo uzyskanie dostępu do cudzych danych to niektóre propozycje zmian w prawie karnym, nad którego nowelizacją pracuje obecnie Sejm.

Wyrokiem sądu musi używać systemu Windows
28 sierpnia 2007
Nietypowy wyrok w amerykańskim sądownictwie. Skazany za naruszenie praw autorskich Scott McCausland musi zrezygnować z używania Linuksa i zainstalować na swoim komputerze system operacyjny Microsoftu.

Przetarg na GSM 1800 rozpoczęty
28 sierpnia 2007
Do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wpłynęły już oferty od sześciu firm, które starają się o ogólnopolską koncesję na wykorzystanie pasma GSM 1800. Do przetargu stanęły: PTK Centertel, Polska Telefonia Cyfrowa, Polkomtel, CenterNET, Tolpis oraz Inquam. Wynik prztergu poznamy najpóźniej za dwa miesiące. Na razie ocenie poddawana jest poprawność dostarczonych dokumentów. Kolejnym krokiem będzie merytoryczna ocena zawartych w nich ofert.


WP dla rodaków na obczyźnie
27 sierpnia 2007
Wystartował serwis Wirtualnej Polski skierowany do osób przebywających poza krajem – w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Irlandii czy Stanach Zjednoczonych.

Nie płacisz TP – nie dostaniesz kredytu
27 sierpnia 2007
Telekomunikacja Polska będzie zgłaszać swoich dłużników do Biura Informacji Gospodarczej (BIG). Osoby umieszczone na liście dłużników mogą mieć poważne problemy z wiarygodnością płatniczą.

Fizyka z notebooka
27 sierpnia 2007
Firma Ageia, o której głośno było przy okazji premiery pierwszego w historii akceleratora fizyki, zapowiedziała premierę tego urządzenia w wersji do komputerów przenośnych.

10 najdroższych domen na świecie
25 sierpnia 2007
Serwis Domeny.pl opublikował listę 10. najdroższych witryn na świecie. Liderem jest adres sex.com, kupiony za 14 milionów dolarów.


Bogatsza oferta WPtv
24 sierpnia 2007
Zadebiutował nowy kanał tematyczny WPtv – Koncerty. Będzie prezentował nagrania na żywo znanych światowych gwiazd.

Najnowsze artykuły

AS-y w swoim fachu
AS-y w swoim fachu
Zatrudnianie ludzi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nie jest powszechnym procederem. Powstały więc fundacje, które działają na rzecz zdiagnozowanych. Ich członkowie poszerzają świadomość społeczną odnośnie m.in. specyficznych umiejętności osób z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym. Takim programem jest np. wrocławski asperIT. Paula Jeziorska

Powrót do składaków
Powrót do składaków
Patrząc przekrojowo na świat telefonów komórkowych, nietrudno zauważyć, że poprzedni rok upłynął pod znakiem powrotu składanych konstrukcji. Historia poniekąd zatoczyła koło ale żeby było to możliwe, wcześniej musiał nastąpić przełom technologiczny. I to w wielu obszarach. MARCIN KWIECIEŃ

Zamieszanie z USB
Zamieszanie z USB
Bez USB nie obejdzie się dziś praktycznie żadne urządzenie. Porty tego standardu są obecne nie tylko w komputerach, ale również sprzęcie multimedialnym, audiowideo czy nawet AGD. Służą do błyskawicznego przesyłania danych z pamięci zewnętrznej, jak również zasilania i ładowania. ROBERT SZYSZKA


Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.


Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Ekran blokady to element, który część użytkowników uwielbia, a część nienawidzi. Jeżeli jesteś jedyną osobą, która korzysta z komputera i nie obawiasz się, że ktoś włamie się, by wykraść twoje dane, zapewne najchętniej wyłączysz Ekran blokady, bo tylko wydłuża czas logowania. Jeżeli jednak często blokujesz dostęp do stacji roboczej, Ekran da ci dostęp do wielu użytecznych informacji. Robert Szyszka

Smartfon wolności: fundacja /e/
Smartfon wolności: fundacja /e/
Porady z pcformatowej szuflady: Jak uniezależnić się od Googlea i zainstalować /e/ alternatywny system operacyjny dla smartfonów. Piotr Rabiej i Michał Michalski
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto