Lepszy antyspam dla Thunderbirda
13 października 2007
Firma Cloudmark rozpoczęła testy beta swojego rozwiązania antyspamowego Cloudmark Desktop w wersji 1.0 dedykowanej dla programu pocztowego Thunderbird.

Filmy z YouTube w Google Earth
12 października 2007
W najnowszej wersji wirtualnego globusu Google Earth można zobaczyć filmy z serwisu YouTube, które prezentują nagrania z oglądanych na mapie miejsc.

Firefox w komórce
11 października 2007
Niedługo na rynku pojawi się wersja przeglądarki, z której będzie można korzystać za pomocą telefonu komórkowego. Prace w Mozilli już trwają.

Catalyst 7.10 przyspieszają gry 3D
11 października 2007
AMD opublikowało najnowsze sterowniki do kart graficznych Radeon. Drivery sygnowane numerem 7.10 zdaniem producenta mają dać duży przyrost wydajności w grach.

Telefon na dwie karty
11 października 2007
Samsung DuoS D880 wyróżnia się spośród innych nowoczesnych komórek możliwością umieszczenia w nim dwóch kart SIM. Obydwie karty mogą działać równocześnie.

Wymyśl dobre hasło, bo cię okradną
10 października 2007
McAfee Inc. opublikowała wyniki badań, które wskazują, że co czwarty Europejczyk jest narażony na ryzyko oszustw internetowych.

YouTube narzędziem spamerów
10 października 2007
YouTube, serwis do wymiany plików wideo, stał się celem ataku spamerów. Oszuści wykorzystują usługę "zaproś przyjaciół", oferowaną przez witrynę, do przemycania na skrzynkę odbiorcy niechcianych e-maili reklamowych.

Zmiany w cenniku procesorów AMD
9 października 2007
AMD zmienia ceny swoich procesorów. Część układów stanieje nawet o jedną czwartą, ale nie zabraknie także podwyżek.Tradycyjna poczta bez wychodzenia z domu
8 października 2007
Serwis interPOCZTA umożliwia wysłanie tradycyjnego, papierowego listu lub pocztówki, bez wychodzenia z domu. Całą operację można przeprowadzić w internecie.

Nvidia rezygnuje z GeFroce 8800GTS 320 MB
8 października 2007
Koncern Nvidia zdecydował o zakończeniu produkcji kart graficznych GeForce 8800GTS w wersji z 320 megabajtami pamięci. Przygotowywana jest też reedycja wersji 640 MB.

Tańszy roaming – tańsze SMS-y i transfer danych
5 października 2007
Unijna komisarz ds. telekomunikacji – Viviane Reding – podsumowała zmiany w cenach roamingu, wywołane wprowadzeniem tzw. eurotaryfy. Jednocześnie zapowiedziała walkę o kolejne obniżki cen połączeń.

Nowe precesory w ofercie AMD
5 października 2007
Podczas gdy Intel liczy zyski ze sprzedaży dwurdzeniowych procesorów Core 2 Duo, AMD wprowadza na rynek nowe układy jednordzeniowe.

Przygotuj się na Delirium
4 października 2007
Portal Wirtualna Polska udostępnił na swoich stronach darmową grę online pod tytułem "Delirium". Ta całkowicie polska produkcja łączy w sobie dwa klasyczne gatunki – strategię i RPG.

Nowa duża skrzynka w o2.pl
4 października 2007
Portal o2.pl udostępnił nową wersję darmowej skrzynki pocztowej. Zobacz, jakie nowości proponuje swoim użytkownikom właściciel Tlena.

Pierwsza mysz komputerowa
3 października 2007
Pieszczotliwie nazywana Myszką ma już ponad 25 lat. Zobacz jak wyglądał pionier urządzenia bez, którego dzisiaj praca z komputerem wydaje się niemożliwa.

OLED w natarciu
3 października 2007
Niemal równocześnie dwóch dużych producentów telewizorów ogłosiło wprowadzenie na rynek organicznych paneli OLED. Czy mają one szanse konkurować z plazmą i LCD?

Neostrada w Onet.pl
3 października 2007
Onet.pl będzie sprzedawał usługę Neostrada TP. Klient zamawiający pakiet za pośrednictwem portalu dostanie dodatkowe bonusy.

1 000 000 domen w Polsce
3 października 2007
Liczba zarejestrowanych w Polsce domen przekroczyła 1 milion. Najpopularniejszą domeną ciągle pozostaje .pl

Najnowsze artykuły

Hakerka w słusznej sprawie
Hakerka w słusznej sprawie
Dla jednych jest Robin Hoodem nauki, dla innych kryminalistką. Poznajcie Aleksandrę Ełbakjan, kazachską naukowiec, która uwolniła 85 milionów artykułów naukowych. Katarzyna Bielińska


Apka na wszystko, nic bez apki
Apka na wszystko, nic bez apki
Aplikacje pomagają nam we wszystkim. Tylko czy naprawdę tego potrzebujemy? Katarzyna Bielińska

IT tworzy więcej zawodów niż usuwa
IT tworzy więcej zawodów niż usuwa
Przez rozwój techniki zniknęło z rynku wiele profesji. Ale pojawiło się też wiele nowych. Takich, o których nikomu się nie śniło. Katarzyna Bielińska

Co się dzieje w mózgu gracza
Co się dzieje w mózgu gracza
Połączenie wiedzy z psychologii i wykorzystania sztucznej inteligencji to przyszłość projektowania gier mówi Piotr Sobolewski z Zespołu Uczenia Maszynowego Politechniki Wrocławskiej. O powstawaniu gier pisze Katarzyna Bielińska

CyberGhost VPN
CyberGhost VPN działa już prawie 16 lat, a zaufało mu ponad 38 milionów użytkowników. Co ważne, siedzibą operatora usługi jest Bukareszt i ma to znaczenie nie tylko ze względu na lokalny, europejski patriotyzm, ale przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo. Zacznijmy jednak od tego, czym jest VPN. [materiał przygotowany we współpracy z partnerem]

Cyfrowe życie na subskrypcję
Cyfrowe życie na subskrypcję
Witaj w świecie, w którym niczego nie masz na własność mimo, że co miesiąc ubywa ci z konta. Katarzyna Bielińska

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto