Przetarg na GSM 1800 rozpoczęty
28 sierpnia 2007
Do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wpłynęły już oferty od sześciu firm, które starają się o ogólnopolską koncesję na wykorzystanie pasma GSM 1800. Do przetargu stanęły: PTK Centertel, Polska Telefonia Cyfrowa, Polkomtel, CenterNET, Tolpis oraz Inquam. Wynik prztergu poznamy najpóźniej za dwa miesiące. Na razie ocenie poddawana jest poprawność dostarczonych dokumentów. Kolejnym krokiem będzie merytoryczna ocena zawartych w nich ofert.


WP dla rodaków na obczyźnie
27 sierpnia 2007
Wystartował serwis Wirtualnej Polski skierowany do osób przebywających poza krajem – w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Irlandii czy Stanach Zjednoczonych.

Nie płacisz TP – nie dostaniesz kredytu
27 sierpnia 2007
Telekomunikacja Polska będzie zgłaszać swoich dłużników do Biura Informacji Gospodarczej (BIG). Osoby umieszczone na liście dłużników mogą mieć poważne problemy z wiarygodnością płatniczą.

Fizyka z notebooka
27 sierpnia 2007
Firma Ageia, o której głośno było przy okazji premiery pierwszego w historii akceleratora fizyki, zapowiedziała premierę tego urządzenia w wersji do komputerów przenośnych.

10 najdroższych domen na świecie
25 sierpnia 2007
Serwis Domeny.pl opublikował listę 10. najdroższych witryn na świecie. Liderem jest adres sex.com, kupiony za 14 milionów dolarów.


Bogatsza oferta WPtv
24 sierpnia 2007
Zadebiutował nowy kanał tematyczny WPtv – Koncerty. Będzie prezentował nagrania na żywo znanych światowych gwiazd.

Zablokował AdBlocka
24 sierpnia 2007
Blogger Danny Carlton w ramach protestu przeciwko rozszerzeniu AdBlock Plus zablokował wszystkim użytkownikom Firefoksa dostęp do swojego bloga.

Nasilają się kradzieże kabli
24 sierpnia 2007
Telekomunikacja Polska S.A. donosi, że kradzieże kabli telefonicznych stały się w naszym kraju prawdziwą plagą.Zobacz gwiazdy razem z Google
23 sierpnia 2007
Dzięki nowemu rozszerzeniu o nazwie Sky można oglądać kosmos w Google Earth. Dodatek pozwala oglądać niebo z dowolnego punktu na kuli ziemskiej.


Nieletni oszukiwali na Allegro
22 sierpnia 2007
Policjanci z komendy w Braniewie wspólnie z kolegami z olsztyńskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali trzech gimnazjalistów podejrzanych o oszustwa na Allegro.


Allegro zapowiada reality show
22 sierpnia 2007
Allegro.pl rozpoczęło dziś casting do programu typu reality show. Program ma mieć tytuł "Alleshow" i będzie nadawany wyłącznie w internecie.


Pocztowa wojna na gigabajty – ciąg dalszy
21 sierpnia 2007
Microsoft zwiększył pojemność swojej skrzynki pocztowej Hotmail z 2 do 5 GB, choć na tym polu i tak ustępuje kontom Yahoo i AOL, które nie mają limitu pojemności.

MS Office 2007 dużo taniej
21 sierpnia 2007
Microsoft poinformował, że z okazji 15-lecia obecności firmy na polskim rynku wprowadza nową, bardzo atrakcyjną cenę pakietu Microsoft Office 2007 dla użytkowników domowych.

Najnowsze artykuły


Cała prawda o Starlinku
Czy marzenia o szerokopasmowym internecie prosto z niebios zniweczy coś tak przyziemnego jak drzewa? Katarzyna Bielińska

Alexa, jak leczyć migrenę?
Technologiczni giganci rozpoczęli szturm usług zdrowotnych. Czy w tym przypadku, tak jak i w innych ich działaniach, zysk będzie ważniejszy od pacjentów i ich prywatności? Katarzyna Bielińska


Oczy są wszędzie
Oczy są wszędzie
Kamery, drony, lasery, czytniki biometryczne Jesteśmy obserwowani przez 24 godziny na dobę. Po co i przez kogo? Katarzyna Bielińska

Cyfrowa apokalipsa
Cyfrowa apokalipsa
Naukowcy wieszczą, że ekstremalne burze słoneczne mogą naruszyć globalny internet. Czy byłby to koniec świata, jaki znamy? Katarzyna Bielińska

I ty możesz zostać cyberżołnierzem
I ty możesz zostać cyberżołnierzem
Operacje wojenne w cyberprzestrzeni to już nie jest tylko dodatkowa taktyka służąca do walki z wrogiem. Ich rola jest kluczowa. Katarzyna Bielińska

Testy CAPTCHA pod lupą
Testy CAPTCHA pod lupą
Jeśli klikanie kwadratów z hydrantami przeciwpożarowymi i zdjęć szkolnych autobusów sprawia, że Twoja krew się gotuje, nie jesteś sam. Katarzyna Bielińska
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto