Zdekonspirowani w naszej-klasie
18 grudnia 2007
Nasza-klasa ma już rok i ponad 3 miliony zarejestrowanych użytkowników. Wśród absolwentów znajdują się sławne osoby, politycy, a teraz także policjanci. Ci ostatni łatwo mogą paść ofiarą przestępców.

Nowe gry MMO w ofercie Wirtualnej Polski
18 grudnia 2007
Dzisiaj Wirtualna Polska wzbogaciła swoją ofertę gier. Do udostępnionej w październiku gry Delirium dołączyły właśnie Mafia 1930, Dark Orbit oraz Sea Fight.


Taniej i więcej u AMD
18 grudnia 2007
AMD wprowadził modyfikacje w swoim cenniku – najmłodsze dziecko koncernu, procesor Phenom 9500 potaniał o 18 euro. Ale to niejedyne zmiany w ofercie AMD.

Megaprzekręt na Allegro
18 grudnia 2007
Płaskie telewizory w okazyjnych cenach rozchodziły się błyskawicznie. Niektórzy, wietrząc dobry interes, brali nawet po 40 sztuk. Teraz nie zobaczą ani sprzętu, ani pieniędzy. Kolejny niewiarygodny przekręt na Allegro.

Porozumienie TP i Cyfra+
17 grudnia 2007
Na mocy umowy podpisanej przez Telekomunikację Polską i Cyfra+ największy polski operator telefoniczny dostarczy swoim abonentom usługi telewizyjne za pomocą satelity, a najstarsza polska platforma cyfrowa będzie świadczyć usługi telefoniczne i dostępu do internetu.

Microsoft zabiera głos w sprawie Opery
17 grudnia 2007
Kilka dni temu norweska firma zwróciła się do Komisji Europejskiej, aby nakazała Microsoftowi usunięcie Internet Explorera z systemu Windows bądź preinstalowanie różnych przeglądarek. Opera sugeruje, że w takim przypadku użytkownik miałby wybór. Microsoft odpowiada...

Konkurencja dla Wikipedii?
17 grudnia 2007
Google Knol ma być bezpośrednim konkurentem dla internetowej encyklopedii Wikipedia. Podobnie jak w Wikipedii, w Knolu hasła będą opracowywane przez samych internautów, ale bez możliwości edytowania wpisów innych użytkowników.


Google Pack po polsku
14 grudnia 2007
W sieci jest już dostępna polska wersja językowa pakietu Google Pack. W skład pakietu wchodzi kilka przydatnych i darmowych narzędzi.

OpenOffice wkrótce bez instalacji
14 grudnia 2007
Już wkrótce, aby korzystać z darmowego pakietu OpenOffice, nie będziesz musiał go instalować. Wystarczy przeglądarka internetowa.

Uprany pendrive i mrówki w dysku twardym
14 grudnia 2007
Zajmująca się odzyskiwaniem danych firma Kroll Ontrack opublikowała listę najbardziej ekstremalnych przypadków utraty danych, z jakimi zetknęli się specjaliści firmy w 2007 roku.

Opera skarży Microsoft
14 grudnia 2007
Do Komisji Europejskiej wpłynęła, przygotowana przez Opera Software, skarga przeciwko koncernowi Microsoft.

Wzrost sprzedaży komputerów
13 grudnia 2007
Jak podał serwis IDC, światowa sprzedaż komputerów wzrosła w trzecim kwartale bieżącego roku o ponad 16%, głównie za sprawą laptopów.

Sharp kontra Samsung
13 grudnia 2007
Koncern Sharp pozwał do sądu Samsung Electronics w związku z naruszeniem patentów wykorzystywanych w telewizorach LCD.

Nowy portal internetowy
12 grudnia 2007
W dniu dzisiejszym wystartował nowy portal internetowy AOL.pl. Wywodząca się z USA firma AOL ma swoje serwisy w 9 innych krajach europejskich.

Wiedźmin bije kolejne rekordy
12 grudnia 2007
Już po rozpoczęciu sprzedaży można się było spodziewać, że Wiedźmin będzie bił rekordy popularności. Dzisiaj mamy kolejne wyniki. Jak The Witcher radzi sobie w starciu chociażby z hitem Heroes of Might & Magic V i czy daleko mu do Chrome i Painkillera?


Nowy producent sprzętu dla graczy
12 grudnia 2007
Jak donosi serwis DailyTech, nieznana wcześniej firma Roccat chce konkurować z Logitech i Razer na rynku akcesoriów komputerowych dla graczy.

Najnowsze artykuły

Test smartfona Gigaset GS180
Spóźniony o parę lat
Gigaset GS180 to smartfon bardzo problematyczny. Nie tylko cena w zestawieniu z proponowaną specyfikację wygląda, jakby producent spóźnił się z premierą o kilka lat, ale również największa nowinka procesor dźwiękowy NXP nie daje takiego efektu, jakiego można by oczekiwać. [TL]

Test dysku Patriot Burst 240 GB
Papierowy tygrys
Dyski półprzewodnikowe sygnowane marką Patriot istnieją i w formacie M.2, i jako sprzęt w 2,5-calowej obudowie ze złączem SATA. Reprezentantem tej drugiej grupy jest model Burst, który do naszego laboratorium trafił w postaci nośnika 240-gigabajtowego. [MK]

Test dysku WD Black NVMe SSD 1 TB
Terabajt u bram
Do przekroczenia psychologicznej granicy 1000 zł sporo jeszcze brakuje, ale taniejące dyski SSD ze złączem M.2 pozwalają realnie rozważać zakup modelu o pojemności terabajta. Jednym z nich jest nowa wersja WD Black SSD oznaczona teraz dodatkowo skrótem NVMe. [MK]

Test Honor 8X
Średnia półka z aspiracjami
Marka Honor, odkąd uniezależniła się od macierzystej Huawei, szturmuje europejski rynek kolejnymi urządzeniami. Tym razem do sprzedaży trafił model 8X telefon ze średniej półki, ale wyposażony przez producenta we wszystko, co potrzebne. Grzegorz Karaś

To, czego nie widzisz...
Darknet
Miejsce, w którym znajdziesz wszystko to, co w zwykłym internecie jest niedostępne. Miejsce, w którym zamówisz płatnego zabójcę, kupisz broń, a także znajdziesz treści, za których posiadanie możesz pójść do więzienia. Miejsce ukryte, podstawa góry lodowej, której wierzchołkiem jest jawna sieć. Witaj w darknecie. Policja już cię namierza. Tomasz Lubczyński

Na ratunek systemowi
Windows 10 w praktyce
Tryb awaryjny, zwany także bezpiecznym, to sposób na uruchomienie komputera, który stwarza problemy, np. gdy system nie chce załadować się w poprawny sposób. Korzystając z awaryjnego rozruchu, mamy możliwość zdiagnozowania i usunięcia usterki, również z zachowaniem dostępu do Internetu, gdzie możemy poszukać rozwiązania. Marcin Lisiecki

Jesienny falstart
Windows 10 w praktyce
Zbiorcza aktualizacja Windows 10 October Update przyniosła wiele interesujących zmian, ale również sporo problemów. Duża liczba błędów zgłaszanych przez użytkowników z całego świata zmusiła Microsoft do czasowego wstrzymania instalowania pakietu na komputerach. Robert Szyszka

Serwis na odległość
Zdalne kontrolowanie OS-u
Na początku ery komputerów domowych w razie awarii bądź problemów z konfiguracją peceta pojawiał się specjalista i wszystko osobiście naprawiał. Dziś obecność takiej osoby nie jest konieczna.  Robert Szyszka
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto