Nowy AllPlayer 4.0 już gotowy
5 czerwca 2009
Popularne oprogramowanie do odtwarzania wszelkiego rodzaju multimediów na komputerze doczekało się kolejnej generacji. AllPlayer 4.0 jest już dostępny, i to od razu w kilku wersjach.

YouTube w formacie XL
5 czerwca 2009
Ekspansja YouTube nie ma końca. Z początkiem roku zaprezentowano predefiniowane wersje serwisu dla konsoli Sony PS3 i Nintendo Wii. Oprócz nich YouTube dostępny jest także na urządzeniach mobilnych. Natomiast od kilku dni działa YouTube XL, którego interfejs przygotowany jest do działania na ekranach o dużych rozdzielczościach, np. telewizorów.

Nowa wersja darmowego F-Secure Online Scanner
5 czerwca 2009
Fińska firma F-Secure udostępniła nową wersję darmowego skanera F-Secure Online Scanner pozwalającego za pośrednictwem przeglądarki WWW sprawdzić, czy komputer jest zainfekowany.

Google Chrome pod Linuksa i Mac OS X
5 czerwca 2009
Cały rok kazali czekać programiści Google użytkownikom Linuksa i Maca na swoją przeglądarkę. Pierwsza (bardzo wczesna) wersja Chrome pojawiła się właśnie na oficjalnej stronie programu. Na stabilną odsłonę przyjdzie zatem jeszcze poczekać.

43-calowy świat gier
5 czerwca 2009
Młodzi powiedzą: wypas! I można się z tym zgodzić, bo nowy "wygięty" monitor NEC-a robi wrażenie. Taki panel LCD z pewnością chętnie wypróbowałaby większość zapalonych graczy komputerowych. Ciekawe tylko, z jakiej odległości trzeba prowadzić rozgrywkę.

Nowela Prawa Telekomunikacyjnego
5 czerwca 2009
Dziś w Dzienniku Ustaw opublikowano nowelę prawa telekomunikacyjnego. Jedną z najważniejszych zmian, które wprowadzają nowe przepisy, jest zniesienie opłat za przeniesienie numeru telefonu z sieci do sieci.


Windows 7 w sklepach już w październiku
4 czerwca 2009
Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami i domysłami, premiera Windows 7 odbędzie się 22 października. Już w maju informował o tym Acer, który zapowiadał, że wszystkie komputery, które będą sprzedawane od 23 października, będą wyposażone w nowy system. Teraz informację tę oficjalnie potwierdził Microsoft.

"Tylko dla idiotów" - zobacz tę stronę
4 czerwca 2009
Na kilku forach internetowych rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Skąd taki mało popularny temat? Wszystko za sprawą witryny Tylko dla idiotów, która w dość obrazowy sposób przedstawia wyczyny tytułowych idiotów na torach i w miejscach, gdzie przecina je asfaltowa droga.

Najmniejszy lokalizator fotoradarów
4 czerwca 2009
Inforad K1 to niewielkie urządzenie wyposażone w odbiornik GPS oraz zapisaną w pamięci bazę lokalizacji fotoradarów. Ma ułatwiać życie kierowcom, ostrzegając ich o zbliżaniu się do miejsca, w którym znajduje się fotoradar.

Nowa geneza wojny na ministerialnych stronach...
4 czerwca 2009
Na szczęście nie polskich, to Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej umieściło na swojej oficjalnej witrynie internetowej publikację, w której to nasz kraj został obarczony odpowiedzialnością za rozpętanie II wojny światowej.

Kolejny krok w kierunku elastycznych wyświetlaczy
4 czerwca 2009
Amerykańskim naukowcom z Flexible Display Center oraz Universal Display Corporation udało się wytworzyć prototypowy, całkowicie elastyczny ekran o przekątnej 4,1 cala, który emituje monochromatyczny obraz.

MSN.pl - Microsoftowi się nie udało
4 czerwca 2009
Miał być poważny portal horyzontalny, konkurencja dla Onetu, WP czy Interii, a skończyło się na wielkich planach. Według marcowych badań Megapanel PBI/Gemius MSN.pl zgromadził nieco ponad milion użytkowników (1 056 407). Teraz portal pod skrzydła weźmie Agora i wcieli do rodziny swoich serwisów.


Google Squared - nowy sposób na wyszukiwarkę
4 czerwca 2009
Google udostępniło szerszej publiczności projekt Squared - jeden z kilku nowych modeli wyszukiwarki. Wcześniej był on już pokazany na majowym spotkaniu Serchology. Co ciekawe, wyniki prezentowane w Squared zapisane są w formie uporządkowanej tabeli.

Jest Opera 10 beta
3 czerwca 2009
Od dzisiaj możemy pobrać i wypróbować 10. odsłonę przeglądarki Opera. Na razie w wersji testowej, ale zmiany w wyglądzie, funkcjonalności i wydajności stały się faktem i warto je sprawdzić. O Operze Turbo, nowych opcjach i odświeżonym interfejsie piszemy w dalszej części artykułu.


Sony potwierdza PSP Go
3 czerwca 2009
Tak jak przewidywano, Sony podczas swojej konferencji na targach E3 zaprezentowało nową konsolkę PSP GO. Nie zastąpi ona jednak dotychczasowych modeli urządzenia.

Wyborcza bitwa na Blipie
3 czerwca 2009
W najbliższy piątek - 5 czerwca o godzinie 21:00 - trzy godziny przed ciszą wyborczą serwis mikroblogowy Blip będzie gościł kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

SuperSafe - nowa usługa chroniąca dane
2 czerwca 2009
Poznańska firma TotalSafe poinformowała o swoim nowym produkcie - usłudze bezpiecznego przechowywania danych i backupu online o nazwie SuperSafe.

Najnowsze artykuły

AS-y w swoim fachu
AS-y w swoim fachu
Zatrudnianie ludzi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nie jest powszechnym procederem. Powstały więc fundacje, które działają na rzecz zdiagnozowanych. Ich członkowie poszerzają świadomość społeczną odnośnie m.in. specyficznych umiejętności osób z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym. Takim programem jest np. wrocławski asperIT. Paula Jeziorska

Powrót do składaków
Powrót do składaków
Patrząc przekrojowo na świat telefonów komórkowych, nietrudno zauważyć, że poprzedni rok upłynął pod znakiem powrotu składanych konstrukcji. Historia poniekąd zatoczyła koło ale żeby było to możliwe, wcześniej musiał nastąpić przełom technologiczny. I to w wielu obszarach. MARCIN KWIECIEŃ

Zamieszanie z USB
Zamieszanie z USB
Bez USB nie obejdzie się dziś praktycznie żadne urządzenie. Porty tego standardu są obecne nie tylko w komputerach, ale również sprzęcie multimedialnym, audiowideo czy nawet AGD. Służą do błyskawicznego przesyłania danych z pamięci zewnętrznej, jak również zasilania i ładowania. ROBERT SZYSZKA


Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.


Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Ekran blokady to element, który część użytkowników uwielbia, a część nienawidzi. Jeżeli jesteś jedyną osobą, która korzysta z komputera i nie obawiasz się, że ktoś włamie się, by wykraść twoje dane, zapewne najchętniej wyłączysz Ekran blokady, bo tylko wydłuża czas logowania. Jeżeli jednak często blokujesz dostęp do stacji roboczej, Ekran da ci dostęp do wielu użytecznych informacji. Robert Szyszka

Smartfon wolności: fundacja /e/
Smartfon wolności: fundacja /e/
Porady z pcformatowej szuflady: Jak uniezależnić się od Googlea i zainstalować /e/ alternatywny system operacyjny dla smartfonów. Piotr Rabiej i Michał Michalski
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto