Atomowe plany Intela
21 maja 2009
Amerykański koncern przedstawił oficjalnie szczegóły kolejnej generacji procesorów mobilnych Atom (nazwa kodowa) Pineview oraz poinformował o opublikowaniu drugiej wersji dedykowanego Atomom systemu operacyjnego.

Nowa oferta Netii
21 maja 2009
Netia kontynuuje promocyjne ceny za pakiety internetowe. Od 19 maja wszyscy klienci, którzy wybiorą usługę oferującą przesył danych z prędkością 4 Mbit/s, zapłacą za niego tyle, ile za 1 Mbit/s.

ESET SysInspector - nowa wersja i po polsku
21 maja 2009
Producent oprogramowania zabezpieczającego dane komputerowe, firma ESET, udostępniła wszystkim zainteresowanym najnowszą wersję bezpłatnego narzędzia diagnostycznego ESET SysInspector. To pierwsza polskojęzyczna edycja tego programu.

Nastolatki uzależnione od cyberseksu
21 maja 2009
Co trzeci gimnazjalista w dużym polskim mieście korzysta z sieci po godzinie 22.00. Ponadto prawie 70 procent licealistek przyznaje, że jest już po pierwszym kontakcie seksualnym w internecie: intymnych zwierzeniach, ujawnieniu fantazji itp. To niepokojące wyniki badań fundacji "Pedagogium".

Apple opatentowało wyświetlacz z czujnikami obrazu
21 maja 2009
Wczoraj amerykański urząd patentowy zatwierdził ochronę prawną dla wyświetlacza mającego zarówno elementy odtwarzające obraz, jak i światłoczułe. Czujniki uporządkowane są w postaci rastra i nie przeszkadzają sobie wzajemnie dzięki specjalnej konstrukcji zaślepkom. Do czego posłuży nowy patent?

Premiera wyszukiwarki Microsoftu - Kumo, już za tydzień
20 maja 2009
Według serwisu Mashable w następnym tygodniu, na konferencji D: All Things Digital w Carlsbad w Kalifornii, Microsoft zaprezentuje nową autorską wersję wyszukiwarki opartej na wyszukiwaniu semantycznym. Nazwa kodowa prowadzonego projektu to Kumo.

Gmail tłumaczy e-maile
20 maja 2009
Zespół rozwijający dodatkowe funkcjonalności w laboratorium Gmaila (Gmail Labs) przygotował rozszerzenie - tłumaczenie wiadomości, które integruje funkcjonalność serwisu tłumaczącego i popularnej usługi pocztowej. Co ważne, usługa jest już dostępna także w polskiej wersji poczty.


Mobilking zmienił właściciela
20 maja 2009
Penta Investments - dotychczasowy właściciel wirtualnego operatora komórkowego - podjął decyzję o sprzedaży Mobilkinga polskiej spółce telekomunikacyjnej MoCoHub Technology.


Microsoft My Phone - jest publiczna beta
20 maja 2009
Microsoft udostępnił betę swojej usługi do synchronizacji danych ze smartfonów pracujących na systemie Windows Mobile. Co prawda wersja beta była już dostępna od lutego, jednak były to testy zamknięte. Od teraz każdy chętny może wypróbować nową usługę.

Polska - od 100 do 100 tys. złotych mandatu za spam
20 maja 2009
Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje projekt, który zaowocuje surowymi karami dla osób rozsyłających niezamawiane wiadomości śmieci. Jak donosi Rzeczpospolita, według nowego prawa zapłacić mogą nie tylko autorzy spamu, ale także niczego nieświadomi obywatele, których zainfekowane pecety rozsyłają śmieci.

Nowe Sony Alfa - pierwsze wrażenia
20 maja 2009
Dzięki uprzejmości firmy Sony już dzień po oficjalnym ogłoszeniu wejścia na rynek nowych lustrzanek Alfa mogliśmy bliżej zapoznać się z aparatami.


Premiera Palm Pre ustalona na 6 czerwca
19 maja 2009
Zapowiedziany na tegorocznych targach CES 2009 w Las Vegas, na których zdobył nagrody za najlepszy produkt i najlepszą innowację - Palm Pre będzie dostępny w sieci Sprint w USA już od 6 czerwca.

Prace nad Windows Mobile 6.5 zakończone
19 maja 2009
Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy czekali na kolejną generację mobilnych okienek. Zgodnie z publikowanymi w serwisie Twitter informacjami, których autorami jest zespół Windows Mobile Development Team pracujący nad przenośnym systemem Windows Mobile, prace nad wydaniem 6.5 zostały ukończone.

Microsoft informuje o nowej luce
19 maja 2009
Gigant z Redmond podał wczoraj do publicznej wiadomości informację o wykrytej przez programistów Microsoftu luce w oprogramowaniu Internet Information Services.

Inteligentna sieć energetyczna
19 maja 2009
Stworzenie sieci przesyłającej energię elektryczną, która dostarczy dokładnych danych na temat zużycia energii w poszczególnych gospodarstwach domowych i firmach, postuluje w USA koncern Cisco. Możliwości takiej inteligentnej sieci nie ograniczają się jednak tylko do tego.

Wałęsa ofiarą hakera
19 maja 2009
W nocy dostaliśmy oficjalną wiadomość z firmy GG Network dotyczącą blogu byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Jak się okazało, internetowy pamiętnik mógł paść ofiarą hakera. Cała zawartość bloga została wykasowana.

TP - oszczędności pretekstem do wstrzymania inwestycji
18 maja 2009
Maciej Witucki, prezes zarządu Telekomunikacji Polskiej S.A., polecił menedżerom grupy TP i szefom spółek zależnych wstrzymanie wszystkich aktualnie prowadzonych inwestycji i nieuruchamianie żadnych nowych projektów. Oficjalny powód to program oszczędnościowy.

Najnowsze artykuły

AS-y w swoim fachu
AS-y w swoim fachu
Zatrudnianie ludzi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nie jest powszechnym procederem. Powstały więc fundacje, które działają na rzecz zdiagnozowanych. Ich członkowie poszerzają świadomość społeczną odnośnie m.in. specyficznych umiejętności osób z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym. Takim programem jest np. wrocławski asperIT. Paula Jeziorska

Powrót do składaków
Powrót do składaków
Patrząc przekrojowo na świat telefonów komórkowych, nietrudno zauważyć, że poprzedni rok upłynął pod znakiem powrotu składanych konstrukcji. Historia poniekąd zatoczyła koło ale żeby było to możliwe, wcześniej musiał nastąpić przełom technologiczny. I to w wielu obszarach. MARCIN KWIECIEŃ

Zamieszanie z USB
Zamieszanie z USB
Bez USB nie obejdzie się dziś praktycznie żadne urządzenie. Porty tego standardu są obecne nie tylko w komputerach, ale również sprzęcie multimedialnym, audiowideo czy nawet AGD. Służą do błyskawicznego przesyłania danych z pamięci zewnętrznej, jak również zasilania i ładowania. ROBERT SZYSZKA


Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.


Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Ekran blokady to element, który część użytkowników uwielbia, a część nienawidzi. Jeżeli jesteś jedyną osobą, która korzysta z komputera i nie obawiasz się, że ktoś włamie się, by wykraść twoje dane, zapewne najchętniej wyłączysz Ekran blokady, bo tylko wydłuża czas logowania. Jeżeli jednak często blokujesz dostęp do stacji roboczej, Ekran da ci dostęp do wielu użytecznych informacji. Robert Szyszka

Smartfon wolności: fundacja /e/
Smartfon wolności: fundacja /e/
Porady z pcformatowej szuflady: Jak uniezależnić się od Googlea i zainstalować /e/ alternatywny system operacyjny dla smartfonów. Piotr Rabiej i Michał Michalski
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto