Francja przyjęła restrykcyjne prawo
13 maja 2009
W Francji swoje zwycięstwo mogą świętować zwolennicy radykalnych metod walki z piractwem. Po długiej batalii tamtejsze Zgromadzenie Narodowe zaakceptowało ustawę, która pozwoli odcinać internet osobom przyłapanym na piractwie.

Adobe łata kolejne dziury
13 maja 2009
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami firma Adobe wydała uaktualnienie do programów Reader i Acrobat. Łatka eliminuje groźne luki w wymienionych aplikacjach. Bezpośredni odnośnik do Security Updates podajemy poniżej.

Windows 7 pod koniec roku
12 maja 2009
Microsoft poinformował oficjalnie, że najnowsza wersja systemu operacyjnego Windows ukaże się jeszcze w tym roku.

Microsoft emitentem obligacji
12 maja 2009
Po raz pierwszy korporacja z Redmond zdecydowała się na pozyskanie dodatkowych funduszy poprzez emisję korporacyjnych obligacji. Software'owy gigant spodziewa się zdobyć tą drogą niemal 4 miliardy dolarów.

Jeden kabel zamiast dwóch, czyli Power eSATA
12 maja 2009
Firma MSI zdecydowała o montowaniu w części swoich urządzeń portów w standardzie Power eSATA, które pozwalają podłączyć zewnętrzne dyski Serial ATA przy wykorzystaniu jednej wtyczki zamiast powszechnie wykorzystywanych dwóch oddzielnych.

Produkty D-Link zgodne z Windows 7
12 maja 2009
Firma D-Link potwierdziła, że użytkownicy routerów, kart sieciowych i innego typu urządzeń sieciowych wyprodukowanych przez D-Link nie muszą się obawiać komplikacji podczas zamiany aktualnej wersji Windows na Windows 7.

Lipiec - bezkarne odejście z Plusa i dalszy ciąg wojny cenowej
12 maja 2009
Jak donosi Gazeta Wyborcza, abonenci Plusa będą mogli od lipca zerwać umowę z operatorem - sieć zmieniła regulamin, a taki krok daje abonentom prawo do odejścia bez żadnych konsekwencji przed końcem umowy. Tymczasem analitycy przewidują dalszy ciąg wojny cenowej.

Grecja blokuje Google Street View
12 maja 2009
Podczas gdy w Polsce panuje euforia po informacji, że Google planuje dołączyć Warszawę i Kraków do swojego serwisu Street View, władze greckie zakazały w swoim kraju wykonywania zdjęć kierowcom z Google.

Koalicja w sprawie mobilnych płatności
11 maja 2009
Czterej najwięksi operatorzy komórkowi, 8 banków i 3 koncerny finansowe - to, obok Japonii, największe na świecie porozumienie w sprawie rozwoju transakcji pieniężnych realizowanych za pomocą telefonów komórkowych. Dzięki niemu prawdopodobnie już w przyszłym roku przy pomocy komórki zapłacimy np. za internetowe zakupy - pisze dziś na pierwszej stronie Puls Biznesu.

Indie - pierwszy rootkit do Windows 7
11 maja 2009
RC najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie ma już swojego rootkita. Przedstawiony przez hinduskich specjalistów kod doskonale radzi sobie z zabezpieczeniami Windows 7. Rootkit otrzymał nazwę VbootKit 2.0 jest wydany na licencji GPL i można go pobrać z internetu.

Wypróbuj Age of Conan za darmo
11 maja 2009
CD Projekt zdecydował się na udostępnienie 7-dniowego triala do jednego ze swych najważniejszych tytułów - Age of Conan. Kto nie miał jeszcze okazji sprawdzić wirtualnego świata Conana Barbarzyńcy, ma ku temu świetną okazję.

Sprawdź, czy twój komputer jest gotowy na Windows 7
11 maja 2009
Microsoft udostępnił już wcześniej minimalną specyfikację sprzętową komputera, na którym bezproblemowo powinien działać system Windows 7, jednak teraz użytkownicy otrzymali dodatkowo proste w obsłudze narzędzie do szacowania kompatybilności ich sprzętu z nadchodzącym wydaniem Windows.

Polkomtel uruchomił Plus Online
11 maja 2009
Nie chodzi o nową usługę świadczenia dostępu do internetu poprzez łącza Polkomtela. Właściciel sieci Plus uruchomił nowe internetowe biuro obsługi klienta - Plus Online.

89 tysięcy e-podatników
8 maja 2009
Ministerstwo Finansów podało, że z możliwości złożenia zeznania podatkowego drogą elektroniczną (system e-Deklaracji) skorzystało w tym roku 89 tysięcy podatników. Rok temu z pośrednictwa e-Deklaracji skorzystało jedynie 419 osób. Dlaczego? Bo był potrzebny elektroniczny podpis. 89 tys. to dużo? Mało, ale co się dziwić, skoro e-podpis zniesiono kilkanaście dni przed 31 kwietnia.

KE: obniżyć stawki za zakańczanie połączeń
8 maja 2009
Komisja Europejska zaleciła krajowym regulatorom telekomunikacyjnym podjęcie działań w kierunku obniżenia i zrównania stawek za zakańczanie połączeń w sieciach komórkowych i stacjonarnych.

Opera Wisły Kraków
8 maja 2009
Dziś premiera pierwszej "piłkarskiej" przeglądarki - specjalnego wydania przeglądarki Opera, która przygotowała wersję dedykowaną dla klubu piłkarskiego Wisła Kraków.

Mininova filtruje torrenty
8 maja 2009
Popularny internetowy serwis ułatwiający wyszukiwanie określonych plików torrent wdrożył - na razie w fazie testowej - mechanizm weryfikacji publikowanych i ogłaszanych w wyszukiwarce torrentów.

NASA udostępniła zdjęcia 3D stacji kosmicznej
8 maja 2009
W czwartek organizacja NASA udostępniła kolekcję zdjęć 3D Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i robota, który w 2011 roku ma się znaleźć na powierzchni Marsa. Do stworzenia bardzo pokaźnego zbioru fotografii wspomnianych obiektów użyto narzędzia Microsoft Photosynth.

Wystartowała gazetopedia.pl
8 maja 2009
Agora SA, znana przede wszystkim jako wydawca dziennika Gazeta Wyborcza, w dniu 20. rocznicy pojawienia się pierwszego wydania uruchomiła portal społecznościowo-historyczny Gazetopedia.pl. W jego zasobach znalazło się ponad 6 tysięcy pierwszych stron "Wyborczej", na których można przeczytać ważne dla najnowszej historii informacje.

GPS - ekran dotykowy i aparat z 3,2-megapikselową matrycą
8 maja 2009
Dwa nowe urządzenia nawigacyjne znajdą się w aktualnej ofercie firmy Garmin. Klientów ma przyciągnąć 3-calowy wyświetlacz, 3-osiowy kompas i wspomniany aparat z matrycą 3,2 megapiksela. Wiadomo już, że aparaty będą zaopatrzone w funkcję geotaggingu.

Najnowsze artykuły

AS-y w swoim fachu
AS-y w swoim fachu
Zatrudnianie ludzi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nie jest powszechnym procederem. Powstały więc fundacje, które działają na rzecz zdiagnozowanych. Ich członkowie poszerzają świadomość społeczną odnośnie m.in. specyficznych umiejętności osób z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym. Takim programem jest np. wrocławski asperIT. Paula Jeziorska

Powrót do składaków
Powrót do składaków
Patrząc przekrojowo na świat telefonów komórkowych, nietrudno zauważyć, że poprzedni rok upłynął pod znakiem powrotu składanych konstrukcji. Historia poniekąd zatoczyła koło ale żeby było to możliwe, wcześniej musiał nastąpić przełom technologiczny. I to w wielu obszarach. MARCIN KWIECIEŃ

Zamieszanie z USB
Zamieszanie z USB
Bez USB nie obejdzie się dziś praktycznie żadne urządzenie. Porty tego standardu są obecne nie tylko w komputerach, ale również sprzęcie multimedialnym, audiowideo czy nawet AGD. Służą do błyskawicznego przesyłania danych z pamięci zewnętrznej, jak również zasilania i ładowania. ROBERT SZYSZKA


Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.


Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Ekran blokady to element, który część użytkowników uwielbia, a część nienawidzi. Jeżeli jesteś jedyną osobą, która korzysta z komputera i nie obawiasz się, że ktoś włamie się, by wykraść twoje dane, zapewne najchętniej wyłączysz Ekran blokady, bo tylko wydłuża czas logowania. Jeżeli jednak często blokujesz dostęp do stacji roboczej, Ekran da ci dostęp do wielu użytecznych informacji. Robert Szyszka

Smartfon wolności: fundacja /e/
Smartfon wolności: fundacja /e/
Porady z pcformatowej szuflady: Jak uniezależnić się od Googlea i zainstalować /e/ alternatywny system operacyjny dla smartfonów. Piotr Rabiej i Michał Michalski
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto