Nowa wersja LogonStudio
7 maja 2009
Firma Stardock udostępniła kolejną, oznaczoną numerem 1.5, wersję darmowego narzędzia do graficznej modyfikacji ekranu logowania w systemie Windows.

GeIL wprowadza sześciokanałowe zestawy pamięci DDR3
7 maja 2009
Najnowsza platforma Intela - Core i7, staje się coraz popularniejsza. Zauważając ten trend firma GeIL przygotowała przeznaczone do nowej technologii układy sześciokanałowej pamięci DDR3. Zaprezentowane zostały układy należące do trzech serii EVO One, Value oraz Ultra.

Wieloprocesowy Firefox
7 maja 2009
Mozilla w końcu dostrzegła potrzebę przygotowania wersji Firefoksa działającego równolegle w kilku procesach. Projekt przygotowania takiego wydania właśnie się rozpoczął. Warto wspomnieć, że taką funkcjonalność mają już główni konkurenci, czyli Internet Explorer 8 i Google Chrome.

Zagraj z okazji 20. rocznicy Corela
7 maja 2009
Dla uczczenia dwudziestej rocznicy wydania programu CorelDRAW, firma Corel opublikowała prostą internetową zręcznościówkę, w której podróżujesz przez kluczowe wydarzenia z ostatnich dwudziestu lat.


Pakiet Telekomunikacyjny odrzucony
6 maja 2009
I całe szczęście. Z blogu parlamentarzystki UE możemy się dowiedzieć, że kontrowersyjne przepisy, które mogły się przyczynić do znacznych ograniczeń w korzystaniu z globalnej sieci, zostały odrzucone w głosowaniu.

Nie wygląda jak router
6 maja 2009
Bezprzewodowy router DIR-685 to nowe urządzenie w ofercie firmy D-Link na rynku polskim. Już wygląd tego modelu sugeruje, że w tym przypadku producent zaproponował urządzenie znacznie bogatsze w możliwości od zwykłych routerów do podziału łącza internetowego w domowej sieci.

HTC Touch Diamond 2 oficjalnie w Polsce
6 maja 2009
Firma HTC wprowadza właśnie do sprzedaży na polskim rynku nowy model z serii Touch - HTC Touch Diamond 2. Poprzednia wersja telefonu spotkała z dobrym przyjęciem użytkowników.

Uniwersalny odtwarzacz Netgear
6 maja 2009
Firma Netgear wprowadziła do swojej oferty uniwersalny, stacjonarny odtwarzacz multimediów - Netgear Digital Entertainer Elite EVA9150.Informatycy na żaglach
5 maja 2009
Już po raz XIV ruszają Międzynarodowe Żeglarskie Mistrzostwa Polski Branży Teleinformatycznej - IT Cup 2009. W tym roku odbędą się w dniach 5-7 czerwca. W zawodach mogą wziąć udział pracownicy firm teleinformatycznych lub wydzielonych działów w dużych firmach.

Postępowanie antymonopolowe wobec Apple i Google
5 maja 2009
Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC - Federal Trade Commission) wszczęła postępowanie wyjaśniające w związku z powiązaniami biznesowymi pomiędzy firmami Apple i Google. Wątpliwości FTC wzbudza obsada kluczowych stanowisk w obu firmach.

Play Online rozszerza zasięg
5 maja 2009
Operator komórkowy Play poinformował, że 7 maja br. zasięg usługi dostępu do internetu Play Online zwiększy się w Polsce o kolejne 21 miast.

OpenOffice.org 3.1 gotowy
5 maja 2009
Na serwerach znalazło się właśnie kolejne wydanie popularnego, darmowego pakietu biurowego OpenOffice.org w wersji 3.1. W związku z tym, że prace nad nim nie trwały zbyt krótko, to w dużej mierze zdążyliśmy się już zaznajomić z nowościami, jakie się w nim znajdą. My także wcześniej pisaliśmy o tej wersji aplikacji.

Menedżer kontaktów od Google
5 maja 2009
Google wystartowało właśnie z nową wersją menedżera kontaktów. Wcześniej usługa dostępna była tylko dla internautów, którzy mieli założone konta w serwisie pocztowym Gmail. Teraz taka bariera przestała istnieć.

Intel o mobilnych platformach i procesorach
5 maja 2009
Głównym polem działania Intela na rynku mobilnych procesorów będzie, przez najbliższe miesiące, wytwarzanie układów do ultracienkich (ang. ultra-thin) laptopów.

Władze UK: nie będziemy szpiegować naszych internautów
5 maja 2009
Nie tak dawno pisaliśmy o unijnej dyrektywie, która zmusza dostawców internetu do archiwizowania sieciowej aktywności swoich klientów. Tymczasem Wyspy Brytyjskie obiegła informacja o powstającej rządowej bazie danych, która śledzić będzie przysłane przez obywateli e-maile, wykonywane rozmowy komórkowe i odwiedzane strony internetowe.


UPC - obecnie 30 Mbit/s, w tym roku znacznie szybciej?
4 maja 2009
Operator kablowy UPC Polska planuje zakrojone na szeroką skalę inwestycje związane zarówno z rozbudową istniejącej infrastruktury, jak też zwiększeniem prędkości oferowanych łączy, nawet do 100 Mbit/s.

Najnowsze artykuły

AS-y w swoim fachu
AS-y w swoim fachu
Zatrudnianie ludzi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu nie jest powszechnym procederem. Powstały więc fundacje, które działają na rzecz zdiagnozowanych. Ich członkowie poszerzają świadomość społeczną odnośnie m.in. specyficznych umiejętności osób z zespołem Aspergera i autyzmem wysokofunkcjonującym. Takim programem jest np. wrocławski asperIT. Paula Jeziorska

Powrót do składaków
Powrót do składaków
Patrząc przekrojowo na świat telefonów komórkowych, nietrudno zauważyć, że poprzedni rok upłynął pod znakiem powrotu składanych konstrukcji. Historia poniekąd zatoczyła koło ale żeby było to możliwe, wcześniej musiał nastąpić przełom technologiczny. I to w wielu obszarach. MARCIN KWIECIEŃ

Zamieszanie z USB
Zamieszanie z USB
Bez USB nie obejdzie się dziś praktycznie żadne urządzenie. Porty tego standardu są obecne nie tylko w komputerach, ale również sprzęcie multimedialnym, audiowideo czy nawet AGD. Służą do błyskawicznego przesyłania danych z pamięci zewnętrznej, jak również zasilania i ładowania. ROBERT SZYSZKA


Krok po kroku: Podręczny terminarz
Krok po kroku: Podręczny terminarz
Kolejna odsłona cyklu "Porady z pcformatowej szuflady". Kalendarz Google to narzędzie umożliwiające planowanie codziennych zajęć. Pozwala notować terminy wydarzeń i sprawy do załatwienia. Pomoże zorganizować spotkanie, przypomni też o rocznicy ślubu i wizycie u dentysty.


Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Porady z pcformatowej szuflady: ekran blokady
Ekran blokady to element, który część użytkowników uwielbia, a część nienawidzi. Jeżeli jesteś jedyną osobą, która korzysta z komputera i nie obawiasz się, że ktoś włamie się, by wykraść twoje dane, zapewne najchętniej wyłączysz Ekran blokady, bo tylko wydłuża czas logowania. Jeżeli jednak często blokujesz dostęp do stacji roboczej, Ekran da ci dostęp do wielu użytecznych informacji. Robert Szyszka

Smartfon wolności: fundacja /e/
Smartfon wolności: fundacja /e/
Porady z pcformatowej szuflady: Jak uniezależnić się od Googlea i zainstalować /e/ alternatywny system operacyjny dla smartfonów. Piotr Rabiej i Michał Michalski
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto