Sterowanie językiem
1 lipca 2008
Maleńkie urządzenie wszczepiane pod język, które opracowali naukowcy z Georgia Institute of Technology, pomaga osobom sparaliżowanym od szyi w dół (tetrapelgia) uzyskać większą niezależność. Dzięki niemu osoby takie mogą np. obsługiwać komputer, poruszając kursorem przy użyciu czubka języka.

Nowe centrum wiedzy o bezpieczeństwie danych
1 lipca 2008
Zespół specjalistów związany z corocznymi targami Infosecurity Europe – największymi w Europie dotyczącymi branży bezpieczeństwa danych – poinformował o powstaniu nowego interaktywnego serwisu dla wszystkich zainteresowanych zabezpieczeniami danych.

Przecieki z Creative – nowy ZEN X-Fi
30 czerwca 2008

Choć data premiery nowego "okrętu flagowego" wśród odtwarzaczy MP3 firmy Creative nie jest jeszcze znana, nam już się udało – dzięki pomyłce webmasterów producenta – dotrzeć do informacji, które dają niemal pewność, że Creative ZEN X-Fi już niebawem zagości na półkach sklepowych. Jest na co czekać, bo możliwości nowego odtwarzacza wydają się bardzo obiecujące.


Firefox 3 coraz popularniejszy
30 czerwca 2008
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Net Applications, najnowsza wersja Firefoksa zwiększa swoją popularność wśród internautów. Wzrost udziałów rynkowych nastąpił kosztem IE i Safari.

Gadu-Gadu 8 już dostępne!
30 czerwca 2008
Dzisiaj na serwerze Gadu-Gadu pojawiła się ósma wersja najpopularniejszego w Polsce komunikatora. Jest to publiczna wersja beta.

Windows dla tych, co chcą wiedzieć więcej
30 czerwca 2008
Microsoft uruchomił wersję beta nowego serwisu w całości poświęconego systemowi Windows. Witryna sieci Web o nazwie WindowsAndMe została stworzona z myślą o użytkownikach pragnących jak najlepiej wykorzystać swoje wiadomości dotyczące najpopularniejszego systemu operacyjnego.

Miniaturowy Toughbook od Panasonica
30 czerwca 2008
Minitablet Toughbook Panasonic CF-U1 to nowa oferta lidera rynku w segmencie wytrzymałych komputerów przenośnych. W tym modelu producent próbuje łączyć cechy kieszonkowego gadżetu i moc komputera.

Fałszywe strony polskich banków
30 czerwca 2008
Do biura kryminalnego KGP przyszli przedstawiciele jednego z polskich banków i powiadomili policjantów, że znaleźli w internecie serwer, na którym znajduje się podrobiona strona ich firmy. Pół godziny później policjanci we współpracy z funkcjonariuszami amerykańskich służb bezpieczeństwa zablokowali serwer.

Miniaturowy pecet od MSI
30 czerwca 2008
MSI Wind to nazwa, która dotychczas była przynależna mininotebookowi tajwańskiej firmy, bazującemu na mobilnej platformie Intel Atom. Producent poszedł dalej i już w lipcu ma oficjalnie udostępnić do sprzedaży biurkową odmianę komputera MSI Wind Desktop.

IT Cup – wyścig o puchar miesięczników PC Format i NEXT
30 czerwca 2008
W dniach 19-22 czerwca odbyły się w Mikołajkach XIII Międzynarodowe Żeglarskie Mistrzostwa Polski Branży Teleinformatycznej - IT Cup 2008. Patronat medialny nad imprezą objęły miesięczniki komputerowe NEXT i PC Format. W ostatnim dniu regat pierwszy wyścig rozegrano o puchar przechodni ufundowany przez redaktorów naczelnych tytułów NEXT i PC Format.

MapGo.pl na wakacje
27 czerwca 2008
Portal mapowy www.mapGo.pl uruchomił nową funkcję – prezentację ponad 139 tys. obiektów użyteczności publicznej, tzw. POI. Są wśród nich m.in. atrakcje turystyczne, stacje benzynowe, hotele, kwatery, restauracje i hotspoty. Informacje te są szczególnie przydatne przy planowaniu wakacyjnej podróży w nieznane.

Otwarte24.pl kontra Allegro
27 czerwca 2008
W zeszłym roku portal o2.pl wystartował z porównywarką cen Radar.pl Teraz przyszedł czas na nową platformę sprzedaży. Otwarte24.pl ma konkurować z Allegro? Na to pytanie odpowiada PC Formatowi Dariusz Kołtko z serwisu o2.pl

Gates odchodzi
27 czerwca 2008
„Bill & Melinda Gates Foundation” to od dzisiaj nowe zajęcie Billa Gatesa. Współzałożyciel Microsoftu odchodzi z firmy po 33 latach pracy, swoje dotychczasowe obowiązki składa na ręce obecnego prezesa Steve’a Ballmera oraz jego współpracowników.

WikiCafe – Wikipedia wideo
27 czerwca 2008
WikiCafe jest nową usługą najpopularniejszego konkurenta YouTube – serwisu MetaCafe. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość wprowadzania zmian opisów, modyfikacji tagów i innych danych we wszystkich opublikowanych już filmach.

Rewolucyjne zmiany w sieci
27 czerwca 2008
ICANN (ang. The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) podjęła decyzję o złagodzeniu zasad dotyczących rejestracji tzw. domen internetowych najwyższego rzędu. Jest to jedna z największych zmian dotyczących funkcjonowania internetu od początku jego istnienia.

Cyfrowy Polsat próbuje sił w komórkach
26 czerwca 2008
W poniedziałek wystartuje kolejny operator wirtualny. Tym razem do świadczenia usług telefonicznych wykorzystana została marka jednej z platform satelitarnych – Cyfrowego Polsatu.

Telefonia stacjonarna w sieci Era
26 czerwca 2008
Polska Telefonia Cyfrowa od 1 lipca br. wprowadza na rynek nową usługę telefonii stacjonarnej. Dla klientów prywatnych będzie ona dostępna pod nazwą Era Linia Domowa, a dla klientów instytucjonalnych jako Era Linia Biznesowa.

20 minut filmu z Far Cry 2
26 czerwca 2008
Ubisoft przygotował film pokazujący, czego gracze mogą się spodziewać po drugiej części Far Cry. Nagranie ma ponad 20 minut. Zapraszamy!


Ubuntu w wersji do urządzeń przenośnych
26 czerwca 2008
Ubuntu MID Edition to nazwa specjalnej wersji Linuksa, którą opracowała i udostępniła firma Canonical. Tę wersję Pingwina przygotowano z myślą o dostarczeniu w pełni funkcjonalnego systemu operacyjnego do nowych urządzeń przenośnych typu MID (Mobile Internet Devices).

Najnowsze artykuły

Jak monitorować czas pracy kierowców?
Telematyka
Czy da się kontrolować kierowców będących w trasie? I sprawdzić jak prowadzą firmowe samochody? Chociaż jeszcze niedawno nie było to możliwe, obecnie nie stanowi większego problemu, a wszystko to dzięki specjalistycznemu monitoringowi! [artykuł sponsorowany]

System na systemie
Wirtualizacja
Wirtualizacja obniża koszty, ułatwia zarządzanie, podnosi bezpieczeństwo. Dzięki tej technologii można szybko i tanio tworzyć środowiska testowe i optymalnie wykorzystywać moc obliczeniową komputerów. Robert Szyszka

Sieć pod nadzorem
Ochrona rodzicielska
Komputer to nie tyko maszyna do pracy, to także narzędzie do nauki i zabawy dla dzieci. Nieograniczone, pozbawione nadzoru korzystanie z internetu przez najmłodszych użytkowników jest jednak niewskazane. Spędzając przed komputerem i w sieci mnóstwo czasu, prędzej czy później natkną się na nieodpowiednie strony, treści i zachowania. Robert Szyszka

Unikatowe gryzonie
Myszy do zadań specjalnych
Jaki jest koń, każdy widzi. To samo niby można powiedzieć o myszach  okazuje się jednak, że te niepozorne urządzenia niekiedy kryją funkcje, o których wielu się nawet nie śniło. Warto więc wgryźć się w parametry techniczne i odkryć te mniej oczywiste funkcje. Grzegorz Karaś

Wszystko na czas
Windows 10 w praktyce
Punktualność to bardzo ważna cecha w zabieganym świecie. Terminy, spotkania, wypełnione po brzegi kalendarze nie pozwalają na chwilę wytchnienia. Trzeba dobrej organizacji i dyscypliny, by zdążyć ze wszystkim na czas. Przyda się też elektroniczny pomocnik, np. w postaci zegara z alarmem. Robert Szyszka

Triki i myki - Szkiełkiem i okiem
Arkusz kalkulacyjny
Nawet jeśli korzystasz z Excela od lat i wypełniłeś w nim setki tysięcy komórek, zapewniamy, że na tych stronach znajdzie się choćby jedno nieznane ci zastosowanie arkusza kalkulacyjnego Microsoftu. Sprawdź sam. Tomasz Lubczyński


Gra w zielone
Odnawialne źródła energii
Mamy wiosnę, zimowy smog odchodzi w niepamięć, za chwilę rumiana młodzież szkolna ruszy sprzątać lasy. Z okazji Światowego Dnia Ziemi pochylamy się nad ekotematem odnawialnymi źródłami energii, dzięki którym można używać elektroniki bez wyrzutów sumienia. Michał Amielańczyk
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto