Podróż z mapami
26 czerwca 2008
Konkurs Google Moje Mapy, który promował polską wersję usługi Google Maps, rozstrzygnięty. Jury pod przewodnictwem polarnika Marka Kamińskiego wyróżniło pięć prac. Zwyciężyła fotorelacja z wycieczki do Portugalii. Twórca najlepszej mapy jedzie na wycieczkę do siedziby Google w Kalifornii.

Firefox 3.0 vs Safari 3.1.2
26 czerwca 2008
Konstytuując cykl porównawczy najnowszego Firefoksa z pozostałymi przeglądarkami na rynku, przedstawiamy wyniki testów w rywalizacji z Apple Safari w wersji 3.1.2. Wyniki są trochę zaskakujące.

Sony traci na PlayStation 3
26 czerwca 2008
Jak wynika z ostatniego raportu opublikowanego przez Sony, firma straciła w 2007 roku na PlayStation 3 ponad 2 miliardy USD. Lepiej zapowiada się rok 2008, straty sięgają ponad miliard USD.

Imperatory 2008 rozdane!
26 czerwca 2008
110 tysięcy głosów, czyli o 30 tys. więcej niż w poprzednim roku, oddali internauci przez dwa miesiące. Gracze wybierali najlepsze gry komputerowe 2007 roku. 34 gry, 9 dystrybutorów, 9 klanów e-sportowych, tym razem rywalizowano aż w 10 kategoriach.

Karty Visa w technologii payWave
26 czerwca 2008
Visa zamierza wprowadzić do Polski nowy rodzaj kart płatniczych wyposażonych w miniantenę radiową (technologia payWave). Po raz pierwszy mają one pojawić się w ofercie Banku Zachodniego WBK już we wrześniu.

Parlament Europejski chce kontrolować blogi
26 czerwca 2008
Europosłowie są zaniepokojeni tym, kto i w jakim celu faktycznie tworzy blogi. Chcą kontrolować sferę, która do tej pory cieszyła się całkowitą niezależnością.

Firefox w tydzień po premierze
25 czerwca 2008
Tydzień temu odbyła się premiera Firefoksa 3.0. W naszym serwisie opisaliśmy dokładnie każdą z nowości, jakie się w nim znalazły. Zdążyliśmy także porównać najnowszą przeglądarkę Mozilli z prawie wszystkimi popularnymi przeglądarkami (prace nad Firefox vs Safari trwają). Jednak programiści pracują już nad nowymi wydaniami.

W Erze stacjonarny i komórkowy razem
25 czerwca 2008
Polska Telefonia Cyfrowa jako pierwszy operator w Polsce od 26 czerwca br. uruchomi usługę telefonii komórkowej i stacjonarnej na jednej karcie SIM – Era Numer Stacjonarny.

Microsoft zapłaci Alcatelowi 512 mln USD?
25 czerwca 2008
Sąd utrzymał wyrok, który nakazuje Microsoftowi zapłacić firmie Alcatel-Lucent odszkodowanie w wysokości 512 mln USD. Koncern z Redmond nie zamierza się poddać i już zapowiada ponowne odwołanie.

IsoHunt udostępni więcej legalnej muzyki
25 czerwca 2008
IsoHunt, jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek torrentów, dzięki licencji Creative Commons legalnie udostępni dziesiątki tysięcy utworów, które będą pochodziły z serwisu Jomendo.com.

Narzędzie Trend Micro do szyfrowania poczty
25 czerwca 2008
Firma Trend Micro poinformowała o wprowadzeniu na rynek aplikacji do szyfrowania poczty – Trend Micro Email Encryption Client 5.0 –oraz modułu szyfrowania do usługi InterScan Messaging Hosted Security (IMHS). Nowe rozwiązania umożliwiają firmom szyfrowanie wiadomości wysyłanych na dowolny adres e-mail bez wcześniejszego rejestrowania odbiorcy i bez potrzeby zarządzania certyfikatami.

Darmowe centrum widgetów
25 czerwca 2008
Ruszył nowy polski serwis o nazwie Widgetpot, zajmujący się gromadzeniem widgetów – niewielkich aplikacji zwiększających funkcjonalność Opery.

GG w wersji 8, pierwsze przecieki o nowościach!
25 czerwca 2008
Na 30 czerwca zapowiedziano wydanie ósmej odsłony najpopularniejszego polskiego komunikatora. Będzie to wersja beta, program oznaczony cyfrą 8 ma być przełomowy. Publikujemy pierwsze nieoficjalne informacje o nowościach.

Kolejne screeny z Call of Duty: World at War
25 czerwca 2008
Od dwóch dni w internecie można zobaczyć zwiastun oczekiwanej gry Call of Duty: World at War, prezentujemy także nowe screeny, które ukazały się w serwisie Shacknews.

MSN.pl ostro ruszył
25 czerwca 2008
24 czerwca 2008 oficjalnie wystartowała polska wersja internetowego serwisu MSN. Jak poinformował Microsoft, polska wersja, przygotowana przede wszystkim z myślą o użytkownikach indywidualnych, ma skupiać się głównie na rozrywce.

Allegro wprowadza zmiany
25 czerwca 2008
Od 26 czerwca Allegro zapowiedziało zmiany w sposobie prezentowania komentarzy. Innowacje te mają ułatwić poruszanie się po serwisie, a tym samym usprawnić przeprowadzanie transakcji.

Firefox ma blisko 20 procent rynku
24 czerwca 2008
Najnowsze wyniki badań przedstawione przez firmę Net Applications dają pełny obraz światowego rynku przeglądarek internetowych. Oczywiście nadal prowadzi IE Microsoftu, ale Firefoksa używa już blisko 1/5 wszystkich internautów.

Kolejne fakty w sprawie listów z Kancelarii Prawniczej OBIG
24 czerwca 2008
Coraz większego rozgłosu nabiera sprawa pozwów z Kancelarii Prawniczej OBIG, która wysyłała do internautów listy z groźbą pozwu za pobieranie pirackich utworów. Do listu była dołączona propozycja ugody po wpłaceniu odpowiedniej kwoty. Wczoraj okoliczności całej sprawy starała się wyjaśnić telewizja TVN24.

Nokia chce otworzyć Symbiana
24 czerwca 2008
Nokia, po przejęciu firmy Trolltech, twórcy frameworka Qt, kroczy ścieżką open source. Tym razem za sprawą całkowitego przejęcia Symbiana, utworzenia Symbian Fundation i otwarcia źródeł systemu.

Ranking witryn i komunikatorów – kwiecień
24 czerwca 2008
W zestawieniu top 20 witryn internetowych i top 10 komunikatorów za kwiecień w Polsce nadal prowadzi Google. Swoją czwartą pozycję utrzymał serwis Nasza-klasa. Nastąpiła tylko jedna zmiana w pierwszej dziesiątce.

Najnowsze artykuły

Jak monitorować czas pracy kierowców?
Telematyka
Czy da się kontrolować kierowców będących w trasie? I sprawdzić jak prowadzą firmowe samochody? Chociaż jeszcze niedawno nie było to możliwe, obecnie nie stanowi większego problemu, a wszystko to dzięki specjalistycznemu monitoringowi! [artykuł sponsorowany]

System na systemie
Wirtualizacja
Wirtualizacja obniża koszty, ułatwia zarządzanie, podnosi bezpieczeństwo. Dzięki tej technologii można szybko i tanio tworzyć środowiska testowe i optymalnie wykorzystywać moc obliczeniową komputerów. Robert Szyszka

Sieć pod nadzorem
Ochrona rodzicielska
Komputer to nie tyko maszyna do pracy, to także narzędzie do nauki i zabawy dla dzieci. Nieograniczone, pozbawione nadzoru korzystanie z internetu przez najmłodszych użytkowników jest jednak niewskazane. Spędzając przed komputerem i w sieci mnóstwo czasu, prędzej czy później natkną się na nieodpowiednie strony, treści i zachowania. Robert Szyszka

Unikatowe gryzonie
Myszy do zadań specjalnych
Jaki jest koń, każdy widzi. To samo niby można powiedzieć o myszach  okazuje się jednak, że te niepozorne urządzenia niekiedy kryją funkcje, o których wielu się nawet nie śniło. Warto więc wgryźć się w parametry techniczne i odkryć te mniej oczywiste funkcje. Grzegorz Karaś

Wszystko na czas
Windows 10 w praktyce
Punktualność to bardzo ważna cecha w zabieganym świecie. Terminy, spotkania, wypełnione po brzegi kalendarze nie pozwalają na chwilę wytchnienia. Trzeba dobrej organizacji i dyscypliny, by zdążyć ze wszystkim na czas. Przyda się też elektroniczny pomocnik, np. w postaci zegara z alarmem. Robert Szyszka

Triki i myki - Szkiełkiem i okiem
Arkusz kalkulacyjny
Nawet jeśli korzystasz z Excela od lat i wypełniłeś w nim setki tysięcy komórek, zapewniamy, że na tych stronach znajdzie się choćby jedno nieznane ci zastosowanie arkusza kalkulacyjnego Microsoftu. Sprawdź sam. Tomasz Lubczyński


Gra w zielone
Odnawialne źródła energii
Mamy wiosnę, zimowy smog odchodzi w niepamięć, za chwilę rumiana młodzież szkolna ruszy sprzątać lasy. Z okazji Światowego Dnia Ziemi pochylamy się nad ekotematem odnawialnymi źródłami energii, dzięki którym można używać elektroniki bez wyrzutów sumienia. Michał Amielańczyk
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto