Gmail kontra Peer2Mail?
23 listopada 2007
Wczoraj według nieoficjalnych doniesień Google poblokował większość skrzynek pocztowych, z których korzystali użytkownicy Peer2Mail. W związku z działaniem GMaila stanęło największe polskie forum wymiany informacji o położeniu plików.


Wirtualna Polska uruchomiła radio
23 listopada 2007
Od dzisiaj nadawanie w sieci rozpoczęło Radio WP. Rozgłośnia serwuje wyłącznie muzykę. Playlistę mogą układać sami internauci.

Uważaj na literówki
23 listopada 2007
Specjaliści z firmy McAfee zwracają uwagę na nasilające się zjawisko "typo-squatting", czyli zakładania stron internetowych o adresach bardzo podobnych do adresów popularnych witryn.


Niepokój w Wlk. Brytanii
22 listopada 2007
Ogromny niepokój zapanował wśród brytyjskich obywateli, gdy Królewski Urząd Podatkowy i Celny przyznał się do zgubienia danych 25 mln obywateli.

Allegro.pl uruchamia usługę Sklepy
22 listopada 2007
Allegro wprowadziło nową usługę o nazwie Sklepy, dzięki której możliwe jest wystawienie przedmiotu na 30 dni, tworzenie własnych kategorii, przygotowanie pięciu stron informacyjnych, własnego logo i kilku szablonów kolorystycznych.


Niedostępny GeForce 8800GT – kto winien?
21 listopada 2007
Jak twierdzi Nvidia, duże opóźnienia w dostawach karty graficznej GeForce 8800GT nie są spowodowane niewystarczającą produkcją chipu G92 – serca całego urządzenia.

Zjechał z taśmy pierwszy polski Dell
21 listopada 2007
Wczoraj z taśmy produkcyjnej w Łodzi zjechał pierwszy laptop Dell wyprodukowany w kraju nad Wisłą. Fabryka kosztowała 200 mln euro i jest jedną z najnowocześniejszych na świecie.

Microsoft znowu banuje Xboksy
21 listopada 2007
Gigant z Redmond rozpoczął kolejną falę banowania konsoli, w których wykrył zmodyfikowaną wersję oprogramowania (firmware). Poprzednia akcja trwała kilka tygodni.

Unia karze japońskie koncerny
21 listopada 2007
Koncerny Sony, Fuji i Maxwell zostały ukarane przez Komisję Europejską - łączna kwota kary to ponad 100 milionów dolarów.

Firefox 3.0 Beta 1 udostępniony
20 listopada 2007
Kilka dni temu pisaliśmy o kolejnych testach przeglądarki z grupy Mozilla. Dzisiaj możesz już pobrać najnowszą wersję Firefoksa, z której programiści usunęli ponad 11 tys. błędów.

Kolejna gra internetowa od Interii
20 listopada 2007
Serwis Interia poszerza ofertę swojej platformy dla graczy o kolejny darmowy tytuł. Tym razem gracze zagłębią się w postapokaliptyczny świat Blood Wars.

Amazon prezentuje czytnik e-booków
20 listopada 2007
Zaprezentowany przez Amazon czytnik e-booków Kindle jest lekki, poręczny i ładnie wykonany. Ma tylko jedną wadę – cenę...

Aukcyjny oszust zatrzymany
19 listopada 2007
Policjanci zatrzymali 17-letniego Mikołaja B. Młody mężczyzna w okresie od 13 maja do 23 września 2007 roku handlował na portalu aukcyjnym fikcyjnymi telefonami.

CUDA w nowej wersji
19 listopada 2007
Nvidia zaprezentowała najnowszą wersję oprogramowania CUDA, które pozwala programistom wykorzystać układ graficzny do wykonywania obliczeń standardowo zarezerwowanych dla procesora centralnego.

Kanada zmienia politykę wobec piratów
19 listopada 2007
Kanadyjska policja kończy ze ściganiem osób pobierających z sieci materiały chronione prawami autorskimi, a zabiera się za grupy przestępcze czerpiące zyski z piractwa.

Milion darmowych SMS-ów w Heyah
16 listopada 2007
Każdy, kto doładuje konto kwotą przynajmniej 50 zł, otrzyma milion SMS-ów do wykorzystania w ramach sieci Heyah.

Dzisiaj drugi dzień testów Firefoksa 3
16 listopada 2007
Na dzisiaj Mozilla zaplanowała drugi dzień beta testów (tzw. Testday). To wydarzenie zadecyduje o premierze nowej odsłony popularnego liska.

Najnowsze artykuły

Tryki i myki - Piszemy, jak jest
Microsoft Word
Korzystamy z niego wszyscy, większość z nas wpisuje sobie jego znajomość do CV. Microsoft Word to jednak zaskakująco złożony program, który umożliwia zdecydowanie więcej, niż niejednemu piszącemu może się wydawać. Co dokładnie, polecamy sprawdzić na tych dwóch stronach. Tomasz Lubczyński

Lepiej, taniej, atramentowo
System stałego zasilania atramentem
Zachwycamy się matrycami OLED, kupujemy smartfony z dużymi wyświetlaczami, dokumenty i zdjęcia przechowujemy w formie cyfrowej, ale wciąż z przyjemnością patrzymy na klasyczny, ładny wydruk. Redakcja pc Format

Rządowy bat na operatora
Certyfikowany test przepływności łącza
Prędkość twojego łącza internetowego często spada poniżej wartości zapisanych w umowie z operatorem? Reklamuj usługę, wykorzystując bezpłatny system pomiarowy PRO Speed Test opracowany na zlecenie UKE. Marcin Lisiecki

Wiedza dla mas
Zasoby internetu
Nie ma cienia przesady w stwierdzeniu, że Wikipedia zmieniła świat. To najpowszechniejsze źródło wiedzy i witryna, która od ręki pozwala zweryfikować podstawowe fakty z każdej niemal dziedziny życia. A wszystko dlatego, że do spisywania haseł zabrali się amatorzy. Grzegorz Karaś/Marcin Kwiecień

Wielki mały port
Złącza
Dziś w smartfonach nadal króluje standard microUSB. Port ten najczęściej wykorzystujemy do ładowania akumulatora telefonu lub kopiowania większych ilości danych np. do komputera. Zupełnie nowe możliwości daje najnowsza wersja tego złącza, czyli USB typu C, dlatego coraz częściej montowana jest w nowych telefonach. Marcin Lisiecki

Na kłopoty z siecią
Dobór routera
Podpisałeś właśnie umowę na szybszy internet, a pingi w grach ani drgnęły, zaś strumieniowanie filmów jak cięło się wcześniej, tak tnie się dalej? Zanim zaczniesz walkę z operatorem, sprawdź, czy winowajcą nie jest twoja sieć domowa, bo coraz częściej to ona jest wąskim gardłem. Aleksander Olszewski

Gdy TV to za mało
Test projektorów do domu
Większości z nas projektory wciąż wydają się sprzętem dla nielicznych drogim, wymagającym miejsca i odpowiedniego przygotowania do użycia. Mamy nadzieję, że czytelnicy PC Formatu zmienią zdanie po przeczytaniu testu trzech urządzeń, które przetestowało nasze laboratorium. Tomasz Lubczyński

Test wideorejestratora Navitel R600 Quad HD
Ostrzej/płynniej
To mocniejsza wersja wyjątkowo udanego rejestratora, który testowaliśmy w zeszłym roku. Z zewnątrz modele te różnią się wyłącznie kolorem okręgu otaczającego obiektyw: tutaj mamy złoty zamiast niebieskiego. Najważniejsze jest jednak wnętrze. [AO]
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto