Google Health wystartował
20 maja 2008
Zapowiadany już w ubiegłym roku serwis medyczny Google Health został w końcu wczoraj uruchomiony. Internauci-pacjenci mogą za pośrednictwem Google Accounts zalogować się do usługi i rozpocząć tworzenie swojego profilu.

Microsoft znowu rozmawia z Yahoo!
19 maja 2008
Po tym jak miliarder Carl Icahn rozpoczął skupowanie akcji i zaangażował się w rozmowy z Yahoo!, Microsoft ponownie poinformował o chęci przejęcia amerykańskiego internetowego giganta.

Policja znowu wchodzi do mieszkań internautów
19 maja 2008
70 płyt z nielegalnym oprogramowaniem oraz 7 zarekwirowanych komputerów to wynik akcji policjantów z Lubartowa. Łącznie zaangażowano 20 funkcjonariuszy. Policja apeluje do internautów – udostępniajcie tylko aplikacje freeware.

Uciążliwi hakerzy zatrzymani
19 maja 2008
Hiszpańska policja zatrzymała grupę niezwykle aktywnych hakerów. Żaden z cyberprzestępców nie miał więcej niż 20 lat, dwóch najmłodszych było w wieku 16 lat.

Zewnętrzna karta graficzna do laptopa
19 maja 2008
Jak donosi portal Notebook Review, na rynku ma się pojawić zewnętrzna karta graficzna Fujitsu Siemens do laptopów. To ciekawa informacja, ponieważ wprowadzenie tych zewnętrznych urządzeń zawsze kończyło się na planach.


Tańszy telefon dla najuboższych
16 maja 2008
W opinii UKE Telekomunikacja Polska od 1 czerwca powinna zaoferować tańszy abonament telefoniczny osobom pobierającym zasiłki socjalne.

Google udostępniło encyklopedię dla webmasterów
16 maja 2008
Na łamach serwisu Google Code zaprezentowany został produkt Google Doctype, czyli otwarta encyklopedia dla webdeweloperów. Znaleźć w niej można większość zagadnień dotyczących HTML-a, JavaScriptu, CSS-ów i innych internetowych technologii.

iPhone w Polsce w Orange!
16 maja 2008
France Telecom, właściciel marki Orange, wydał dzisiaj oświadczenie na temat nowej umowy z firmą Apple. Według niej nowe telefony iPhone pojawią się w tej sieci komórkowej także w Polsce.

Yahoo jednak będzie przejęte?
16 maja 2008
Po tym, jak Microsoft wycofał swoją ofertę przejęcia internetowego giganta, akcje Yahoo! bardzo potaniały – z około 30$ do nawet 24$. Nie jest więc dziwne, że po udziały w firmie zaczęli ustawiać się nowi inwestorzy. Jednym z nich jest milioner Carl Icahn, który rozpoczął skupowanie akcji i w tym momencie ma ich blisko 50 milionów. Ich wartość wynosi blisko 1,4 miliarda dolarów.

Kradną dane użytkowników VoIP
15 maja 2008
Po masowych kradzieżach numerów kart kredytowych i danych medycznych zainteresowanie internetowych rabusiów skoncentrowało się na użytkownikach telefonii internetowej.

Adobe Flash Player 10 prawie gotowy
15 maja 2008
Wczoraj firma Adobe udostępniła testową wersję Flash Player 10, znanego wcześniej pod nazwą kodową Astro. Znajdziemy w niej kilka ciekawych nowości, które zapewne spowodują, że Flash będzie popularniejszy.

Czy jesteś hiperkomunikatywny?
15 maja 2008
Co zabrałbyś, wychodząc z domu na 24 godziny, gdybyś mógł wybrać tylko jedną rzecz? 38 proc. pytanych odpowiedziało, że telefon komórkowy.

Atak na BZ WBK
15 maja 2008
Od wczoraj na skrzynki pocztowe polskich internautów ponownie jest wysyłany phishing. Celem ataku są klienci banku BZ WBK.

Dźwięki X-Fi także przez USB
13 maja 2008
Creative zaprezentował kartę dźwiękową z serii Sound Blaster X-Fi podłączaną do komputera przez port USB.

Nimbuzz – rozmowy za darmo
13 maja 2008
Holenderska firma Nimbuzz na początku poprzedniego roku udostępniła wersję beta komunikatora IM, pozwalającego m.in. prowadzić darmowe rozmowy głosowe z użytkownikami różnych sieci, np. Skype, Google Talk, MSN Live czy Jabber. Dzisiaj udostępnione zostały dwie kolejne wersje Nimbuzza, mobilna i w postaci widgetów dla serwisów społecznościowych.

Microsoft – wirtualny teleskop
13 maja 2008
Kolejna gratka (po Google Sky) dla amatorów astronomii. Microsoft opublikował betę programu do oglądania nieba. Aplikacja umożliwia podziwianie obrazów z obserwatoriów umieszczonych na ziemi oraz w przestrzeni kosmicznej.

Proste tworzenie społeczności
13 maja 2008
Nowa usługa Google Friend Connect pozwoli zamienić dowolną stronę internetową w portal społecznościowy – dodać galerię użytkowników, tablicę z ogłoszeniami czy system zaproszeń do udziału w życiu społeczności.


Mozilla Firefox 3 RC1 – testy wewnętrzne
12 maja 2008
Mike Schroepfer z Mozilla Corporation poinformował na blogu programistów Mozilli o zamrożeniu kodu przeglądarki Mozilla Firefox 3.0 w wersji RC1. Wczoraj miały się zacząć testy wewnętrzne, od których wyników zależy dalszy rozwój wersji RC. Jeśli zespół nie napotka na problemy, to ta wersja Firefoksa zostanie upubliczniona dla wszystkich internautów.

Najnowsze artykuły

Jak monitorować czas pracy kierowców?
Telematyka
Czy da się kontrolować kierowców będących w trasie? I sprawdzić jak prowadzą firmowe samochody? Chociaż jeszcze niedawno nie było to możliwe, obecnie nie stanowi większego problemu, a wszystko to dzięki specjalistycznemu monitoringowi! [artykuł sponsorowany]

System na systemie
Wirtualizacja
Wirtualizacja obniża koszty, ułatwia zarządzanie, podnosi bezpieczeństwo. Dzięki tej technologii można szybko i tanio tworzyć środowiska testowe i optymalnie wykorzystywać moc obliczeniową komputerów. Robert Szyszka

Sieć pod nadzorem
Ochrona rodzicielska
Komputer to nie tyko maszyna do pracy, to także narzędzie do nauki i zabawy dla dzieci. Nieograniczone, pozbawione nadzoru korzystanie z internetu przez najmłodszych użytkowników jest jednak niewskazane. Spędzając przed komputerem i w sieci mnóstwo czasu, prędzej czy później natkną się na nieodpowiednie strony, treści i zachowania. Robert Szyszka

Unikatowe gryzonie
Myszy do zadań specjalnych
Jaki jest koń, każdy widzi. To samo niby można powiedzieć o myszach  okazuje się jednak, że te niepozorne urządzenia niekiedy kryją funkcje, o których wielu się nawet nie śniło. Warto więc wgryźć się w parametry techniczne i odkryć te mniej oczywiste funkcje. Grzegorz Karaś

Wszystko na czas
Windows 10 w praktyce
Punktualność to bardzo ważna cecha w zabieganym świecie. Terminy, spotkania, wypełnione po brzegi kalendarze nie pozwalają na chwilę wytchnienia. Trzeba dobrej organizacji i dyscypliny, by zdążyć ze wszystkim na czas. Przyda się też elektroniczny pomocnik, np. w postaci zegara z alarmem. Robert Szyszka

Triki i myki - Szkiełkiem i okiem
Arkusz kalkulacyjny
Nawet jeśli korzystasz z Excela od lat i wypełniłeś w nim setki tysięcy komórek, zapewniamy, że na tych stronach znajdzie się choćby jedno nieznane ci zastosowanie arkusza kalkulacyjnego Microsoftu. Sprawdź sam. Tomasz Lubczyński


Gra w zielone
Odnawialne źródła energii
Mamy wiosnę, zimowy smog odchodzi w niepamięć, za chwilę rumiana młodzież szkolna ruszy sprzątać lasy. Z okazji Światowego Dnia Ziemi pochylamy się nad ekotematem odnawialnymi źródłami energii, dzięki którym można używać elektroniki bez wyrzutów sumienia. Michał Amielańczyk
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto