Znikający list
8 lipca 2008
Dzięki nowej internetowej usłudze funkcjonującej w serwisie Privnote możliwe jest przesyłanie prywatnych informacji innym użytkownikom w taki sposób, by odebrana wiadomość uległa samozniszczeniu natychmiast po przeczytaniu. Taki styl komunikacji, znany dotychczas z filmów szpiegowskich, jest dostępny dla każdego.

Francja chce odciąć od sieci piratów w całej UE
8 lipca 2008
Francja wystąpiła do Parlamentu Europejskiego o wprowadzenie rozwiązań prawnych, zgodnie z którymi osoby notorycznie nielegalnie pobierające lub udostępniające w sieci treści chronione prawem autorskim traciłyby dostęp do internetu.

AMD odwołuje dwurdzeniowe Phenomy
7 lipca 2008
Nie będzie premiery dwurdzeniowych procesorów Phenom. Przynajmniej na razie, bo AMD zdecydowało o zmianie strategii i wycofało się z produkcji tych układów w technologii 65 nm. Możliwe jednak, że procesory zaistnieją, ale już jako konstrukcje 45 nm.

Acer dla graczy
7 lipca 2008
Acer zdecydował o dedykowaniu miłośnikom gier nowej linii komputerów stacjonarnych o nazwie Predator. Oprócz fantazyjnej obudowy desktopy charakteryzują szybkie podzespoły oraz wydajne chłodzenie wodne.


Cenowy atak Play Online
7 lipca 2008
Od dziś multimedialny operator sieci Play rozpoczyna sprzedaż nowej usługi mobilnego dostępu do internetu - Play Online, która jest obecnie najbardziej konkurencyjną cenowo ofertą bezprzewodowego dostępu do internetu na polskim rynku.

Automatyczny barman Pan Asahi
7 lipca 2008
W jednym ze sklepów sieci Selfridges na Oxford Street w Londynie rozpoczął pracę automatyczny barman nazywany Pan Asahi. Potrafi on otwierać butelki z piwem i odróżnia ich pojemności, napełnia szklanki, cały czas się uśmiecha, umie też spokojnie odpowiadać na pytania klientów.

Nowy Gentoo Linux 2008.0 dla ambitnych
7 lipca 2008
Gentoo Linux to popularna i zarazem jedna z najbardziej oryginalnych dystrybucji systemu Linux. Pojawiła się właśnie wersja 2008.0, w której znalazło się wiele nowości i usprawnień w porównaniu z poprzednią edycją.

Puchar Świata w Blenderze
4 lipca 2008
Do 1 września 2008 r. można nadsyłać prace na coroczny konkurs Blender World Cup. Mogą wziąć w nim udział wszyscy, którzy pasjonują się grafiką 3D, nie poprzestają na podziwianiu prac innych, ale sami tworzą tego typu grafikę, wykorzystując do tego celu darmowy, ale bardzo funkcjonalny program Blender.

Programy Pandy w wersji 2009 beta do wypróbowania
4 lipca 2008
Firma Panda Security udostępniła do publicznych testów wersje beta najnowszego pakietu Panda Internet Security 2009 oraz programu antywirusowego Panda Antivirus Pro 2009. Oba programy dostępne są bez żadnych opłat do czasu wprowadzenia pełnych, handlowych wersji produktów.

Midori – następca Windows
4 lipca 2008
Microsoft oficjalnie zaprzestał dostarczania kopii systemu Windows XP producentom komputerów PC. Vista to system, który wbrew zapowiedziom nie spełnił oczekiwań mimo sześciu lat pracy nad nim. Dotarliśmy do materiałów dotyczących ukrytego projektu o nazwie Midori, który być może przekształci się w kolejny system – następcę linii Windows.

Największe zagrożenia czerwca
4 lipca 2008
Opublikowano najnowszy raport firmy ESET, pokazujący najczęstsze zagrożenia czerwca. Kolejny raz w pierwszej trójce pojawiły się konie trojańskie wykradające dane graczy sieciowych RPG, aplikacje adware, wirusy i robaki rozprzestrzeniające się za pośrednictwem plików autostartu. Pierwszą dziesiątkę zamyka groźny koń trojański, który może przysporzyć nieostrożnym internautom sporo kłopotów.Integracja usług online z przeglądarką Firefox
3 lipca 2008
Programiści z Mozilla Labs (dział deweloperski Fundacji Mozilla) poinformowali o nowej wersji projektu Weave. Projekt ten umożliwi użytkownikom Firefoksa dostęp do wszystkich danych przeglądarki: zakładek, ustawień, informacji osobistych (w ściśle kontrolowanym zakresie) z dowolnego miejsca na świecie.

PDF formatem ISO
3 lipca 2008
PDF - Portable Document Format, jeden z najpopularniejszych formatów do publikacji elektronicznych, od lat promowany przez firmę Adobe, która go opracowała, przeszedł pomyślnie proces standaryzacji. Organizacja ISO poinformowała o publikacji standardu o nazwie ISO 32000-1

Obraz zamiast hasła
3 lipca 2008
Draw-a-Secret to nazwa systemu uwierzytelniającego i zabezpieczającego dostęp do danych, opracowanego przez dr. Jeffa Yana z Newcastle University. Szczególną cechą tego systemu jest to, że użytkownik, zamiast tradycyjnego hasła składającego się ze znaków alfanumerycznych, musi zapamiętać obraz.

Google Talk na iPhone
3 lipca 2008
Zespół programistów pracujących w Google nad dostosowaniem produktów internetowych firmy do działania na urządzeniach mobilnych udostępnił właśnie przeznaczoną do iPhone'a wersję komunikatora Google Talk.

Amortyzowany montaż dysków twardych
2 lipca 2008
Na rynku pojawiły się nowe modele kieszeni i obudów do dysków firmy Welland. Ich cechy charakterystyczne to wykonanie w całości z szybko odprowadzającego ciepło aluminium oraz system AntiShock, którego najważniejszym elementem są silikonowe amortyzatory. Dzięki temu szanse, że żywotność dysku nie ulegnie skróceniu na skutek wstrząsów i przegrzania, znacznie rosną.

Nowy Reader od Adobe
2 lipca 2008
Firma Adobe rozpoczęła dystrybucję online najnowszej przeglądarki plików PDF - Adobe Reader 9. Tym, co różni nową wersję od poprzednich, jest możliwość odczytu dokumentów PDF zawierających zintegrowane elementy multimedialne (np. wideo czy animacje w formacie Flash).

Najnowsze artykuły

Co za kRAM!
Pamięć RAM
Kupując komputer, najwięcej wagi przywiązujemy zazwyczaj do wyboru procesora i karty graficznej, bo one są najistotniejsze w kontekście wydajności. Nie pamiętamy jednak o tym, że niekoniecznie warto dopłacać do wyższego modelu CPU, bo ten sam lub lepszy efekt osiągniemy, płacąc za szybszy RAM. marcin kwiecień

Bez zbędnych kopii
Porządkowanie plików
Komputer wyposażony w nowoczesny, duży dysk wydaje się być w stanie pomieścić wszystko, co tylko sobie wymyślimy. Zdjęcia, filmy, dokumenty oraz nowe programy z czasem zajmują jednak coraz więcej miejsca i nagle okazuje się, że początkowo ogromna wolna przestrzeń kurczy się do minimalnych rozmiarów. System traci wydajność, a w gąszczu nieuporządkowanych plików trudno znaleźć potrzebne dane. Robert Szyszka

Skasowany plik? Żaden problem
Odzyskiwanie danych
Zwykłe kasowanie plików jest operacją odwracalną. Nawet sformatowanie dysku nie stoi na przeszkodzie uzyskaniu dostępu do umieszczonych na nim wcześniej danych. Trzeba tylko wyposażyć się w odpowiednie narzędzie. Robert Szyszka

Klonowanie konfiguracji
Backup ustawień systemu i aplikacji
Bezpłatne narzędzie CloneApp pozwala utworzyć kopię zapasową konfiguracji Windowsa, jego wybranych komponentów i zainstalowanych aplikacji. W razie awarii dysku lub reinstalacji systemu umożliwi bezstresowe przywrócenie ustawień. Sebastian Malinowski

Okna z pena lub płyty
Windows 10 w praktyce
Czasy, gdy do zainstalowania systemu potrzebne były płyty CD lub DVD, odeszły w momencie premiery Windows 10. Aktualizacje i nowe wersje systemu pobierane są z internetu. Wszystko sprawdza się o tyle, o ile działa połączenie internetowe. Awaria łącza albo wykorzystanie limitu transferu może spowodować, że zostaniemy bez sprawnego komputera. Wbrew pozorom do dość spore ryzyko. Robert Szyszka

Test Insta360 One X
Oczy dookoła głowy
Standardowe kamerki sportowe są na ogół wystarczającym narzędziem do rejestrowania aktywności. Jednak w sytuacji, gdy chcemy się pobawić nietypowymi ujęciami, rejestrowanie obrazu w 360 stopniach jest świetnym pomysłem szczególnie z One X. [GK]

Test Neffos X9
Średniak z ambicjami
Plastikowa obudowa o matowym wykończeniu, duży ekran powleczony szkłem 2,5D i słuchawki, co w tym przedziale cenowym jest rzadkością. Trzeba przyznać, Neffos X9 po otworzeniu pudełka robi pozytywne wrażenie. [TL]

Test myszy Logitech MX Master 2S
Na biurko i na bogato
Jeśli ktoś szuka zaawansowanej myszki z dodatkowymi funkcjami, to wcale nie jest skazany na modele o gamingowej proweniencji. Okazuje się, że i urządzenia przeznaczone do pracy biurowej potrafią pozytywnie zaskoczyć a MX Master 2S tego najlepszym przykładem. [GK]
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto