SP1 przyspiesza działanie gier w Windows Vista
26 marca 2008
ServicePack 1 miał między innymi poprawić wydajność systemu w grach komputerowych. Jak wynika z testów przeprowadzonych przez kilka zachodnich serwisów obiecana poprawa jest, i to widoczna.

Świat - 824 miliony internautów
26 marca 2008
824 miliony internautów było na świecie w styczniu tego roku. Dane opublikowała firma badawcza comScore. Najwięcej użytkowników globalnej sieci - bo ponad 309 milionów osób - zanotowano w regionie Azji i Pacyfiku. Europa przed USA.

South Park za darmo w sieci
26 marca 2008
Twórcy kontrowersyjnego, animowanego serialu South Park udostępnili wszystkie odcinki w internecie. Można je oglądać za pomocą przeglądarki internetowej, zupełnie za darmo.

Kolejny cyber-atak na klientów banku
26 marca 2008
Wczoraj przypuszczono kolejny atak na użytkowników internetowych usług banku BZ WBK. W ataku typu phishing przestępcy starali się wyłudzić numery kart kredytowych oraz numery PIN klientów banku.

Allegro - wpadł w zasadzkę
25 marca 2008
Oszukał ponad 250 osób na kwotę 80 tys. zł i trafił do aresztu. Mężczyzna na fałszywych aukcjach sprzedawał m.in. obuwie, akcesoria komputerowe, telefony i aparaty fotograficzne. Miał kilkadziesiąt fałszywych kont.

Mozilla kontra Apple
25 marca 2008
Szef korporacji Mozilla skrytykował firmę Apple za włączenie przeglądarki Safari do automatycznej aktualizacji programów QuickTime i iTunes.

Vista - darmowe wsparcie dla SP 1
25 marca 2008
Udostępniony w połowie marca Service Pack 1 dla Visty generuje problemy z instalacją poprawek oraz z kompatybilnością z dodatkowym oprogramowaniem. Chociaż SP1 nie ma po polsku (wydany w pięciu językach) pomoc jest dostępna za darmo także w naszym języku.

Cenowa wojna producentów grafiki
25 marca 2008
Ostatnie premiery nowych kart graficznych z serii GeForce zmusiły do rewizji cen swoich produktów firmę AMD. Ale do obniżek przymierza się także Nvidia.

EA zapowiada Sims 3
21 marca 2008
Electronic Arts oficjalnie zapowiedział wydanie gry The Sims 3 - kolejnej części jednej z najpopularniejszych serii gier w historii komputerowej rozrywki. Premiera w przyszłym roku.

Wentylator bez wiatraka?
20 marca 2008
Pracownicy firmy Thorrn Micro Technologies Inc zaprezentowali działający prototyp wentylatora, który nie ma żadnej ruchomej części. Oznacza to, że w ogóle go nie słychać.

Nieograniczony dostep do iTunes?
20 marca 2008
Apple zamierza dać wszystkim użytkownikom iPodów nieograniczony dostęp do utworów muzycznych zgromadzonych w internetowym sklepie iTunes. Czy to możliwe?

SP1 do Visty oficjalnie dostepny
19 marca 2008
Service Pack 1 do Windows Vista można już ściągnąć z serwerów Microsoftu. Na razie współpracuje z systemami w pięciu wersjach językowych. Kiedy ukaże się edycja PL?

Rekord wydajności - 30 tys. punktów w 3DMark06
19 marca 2008
Entuzjastom z grupy overclockerów k|ngp|n udało się osiągnąć zaskakująco wysoki wynik 30 tys. punktów w benchmarku 3DMark06. W tym celu użyli najnowszej dwuprocesorowej karty graficznej GeForce 9800GX2 chłodzonej ciekłym azotem.

Koniec podróbek w serwisach aukcyjnych?
19 marca 2008
Producent biżuterii firma Tiffany pozwała internetowy serwis aukcyjny eBay za to, że w serwisie szerzy się handel podrabianymi naszyjnikami i bransoletkami. Wyrok może być precedensem i odmienić rynek aukcyjny na całym świecie.

Startuje liga Heyah Logitech Cybersport
19 marca 2008
Rozpoczęły się zapisy do czwartego sezonu największej ligi sportów elektronicznych w Polsce, Heyah Logitech Cybersport powered by Komputronik. Jest już ponad 4000 graczy, którzy w przeciągu miesiąca rozegrali około 2000 ligowych spotkań.

Google przegrało walkę o Gmail
19 marca 2008
Unia Europejska nie obejmie ochroną na swoim terenie nazwy Gmail. Dlaczego odmówiono zatrzeżenia bezpłatnej usługi pocztowej właścicielowi popularnej wyszukiwarki?

Dziś premiera GeForce 9800GX2
18 marca 2008
Nowa dwuprocesorowa i, co oczywiste, najbardziej wydajna karta graficzna w ofercie Nvidii, czyli GeForce 9800GX2 trafia dziś na rynek. Czy będzie szybsza od swojego głównego konkurenta Radeona HD 3870 X2?

Telewizja w komórce za 10 zł?
18 marca 2008
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska przewiduje, że pierwsza komórkowa platforma telewizyjna powinna zacząć działać jeszcze w tym roku. Abonament za taką usługę nie powinien przekroczyć 10 zł miesięcznie.

Radeony w wersji AGP
17 marca 2008
Firma HIS wprowadziła na rynek dwa modele karty graficznej Radeon HD 3850 współpracujące z portem AGP - wciąż spotykanym w starszych komputerach.

Rok 2011 pod znakiem zettabajtów
17 marca 2008
Zdaniem analityków z firmy badawczej IDC w 2011 roku łączna światowa objętość przechowywanych danych osiągnie poziom 1,8 zettabajta, czyli taką, jaką ma 1,8 miliarda najnowszych, terabajtowych dysków twardych.

Najnowsze artykuły

Jak monitorować czas pracy kierowców?
Telematyka
Czy da się kontrolować kierowców będących w trasie? I sprawdzić jak prowadzą firmowe samochody? Chociaż jeszcze niedawno nie było to możliwe, obecnie nie stanowi większego problemu, a wszystko to dzięki specjalistycznemu monitoringowi! [artykuł sponsorowany]

System na systemie
Wirtualizacja
Wirtualizacja obniża koszty, ułatwia zarządzanie, podnosi bezpieczeństwo. Dzięki tej technologii można szybko i tanio tworzyć środowiska testowe i optymalnie wykorzystywać moc obliczeniową komputerów. Robert Szyszka

Sieć pod nadzorem
Ochrona rodzicielska
Komputer to nie tyko maszyna do pracy, to także narzędzie do nauki i zabawy dla dzieci. Nieograniczone, pozbawione nadzoru korzystanie z internetu przez najmłodszych użytkowników jest jednak niewskazane. Spędzając przed komputerem i w sieci mnóstwo czasu, prędzej czy później natkną się na nieodpowiednie strony, treści i zachowania. Robert Szyszka

Unikatowe gryzonie
Myszy do zadań specjalnych
Jaki jest koń, każdy widzi. To samo niby można powiedzieć o myszach  okazuje się jednak, że te niepozorne urządzenia niekiedy kryją funkcje, o których wielu się nawet nie śniło. Warto więc wgryźć się w parametry techniczne i odkryć te mniej oczywiste funkcje. Grzegorz Karaś

Wszystko na czas
Windows 10 w praktyce
Punktualność to bardzo ważna cecha w zabieganym świecie. Terminy, spotkania, wypełnione po brzegi kalendarze nie pozwalają na chwilę wytchnienia. Trzeba dobrej organizacji i dyscypliny, by zdążyć ze wszystkim na czas. Przyda się też elektroniczny pomocnik, np. w postaci zegara z alarmem. Robert Szyszka

Triki i myki - Szkiełkiem i okiem
Arkusz kalkulacyjny
Nawet jeśli korzystasz z Excela od lat i wypełniłeś w nim setki tysięcy komórek, zapewniamy, że na tych stronach znajdzie się choćby jedno nieznane ci zastosowanie arkusza kalkulacyjnego Microsoftu. Sprawdź sam. Tomasz Lubczyński


Gra w zielone
Odnawialne źródła energii
Mamy wiosnę, zimowy smog odchodzi w niepamięć, za chwilę rumiana młodzież szkolna ruszy sprzątać lasy. Z okazji Światowego Dnia Ziemi pochylamy się nad ekotematem odnawialnymi źródłami energii, dzięki którym można używać elektroniki bez wyrzutów sumienia. Michał Amielańczyk
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto